Величезне різноманіття існуючих сьогодні дієт класифікують не тільки по основному продукту, якого необхідно дотримуватися, але й за національною ознакою. Яскравим прикладом цього може слугувати так звана індійська дієта для схуднення. Відразу ж поспішаємо заспокоїти: ніяких специфічних страв із цієї екзотичної країни діставати не доведеться, адже індійська дієта - це практично саме звичайне вегетаріанське харчування з деякими нюансами. Та й дієтою її назвати складно. Швидше, це своєрідний характер харчування, якщо хочете, спосіб життя, якого дотримуються мільйони людей і вважають його єдино ефективним у плані профілактики різних захворювань.
Заходите на сайт www.mobilfan.com.ua и узнайте все о мобильных телефонах и установках к ним, а также качайте массу интересных игр на свой телефон.
Так у чому ж полягає індійська дієта? Як ми вже відзначили, основний принцип – це вегетаріанство, тобто відмова від тваринної їжі. Щоправда, багато фахівців по-різному ставляться до такого суворого підходу, адже кількість білків тваринного походження повинна становити не менше половини від загальної кількості спожитих протягом дня білків. Тому переважна більшість експертів не бачать нічого поганого в тому, якщо в раціон індійської дієти будуть входити, наприклад, яйця чи молоко. Щоправда, ці продукти повинні вживати в обмеженій кількості. А ось що стосується м’яса або риби, то індійська дієта такої«надмірності» категорично не потерпить. Як відомо, саме м’ясо представляє собою багате і основне джерело білків тваринного походження. Різкий дефіцит м’ясних продуктів може призвести до гострої нестачі білків в організмі. Про те, чим це загрожує для організму, можна ознайомитися в будь-якому друкованому виданні, присвяченому харчовій гігієни та основ раціонального харчування. Якщо коротко, то білковий дефіцит призводить до вираженого зниження імунітету, погіршення інтелектуальних функцій, зниження якості обмінних процесів з розвитком ознак тканинної гіпоксії (порушення дихання на клітинному рівні через погіршення доставки кисню), гормональні розлади, ферментативні порушення і багато іншого. Щоб цього уникнути, в індійській дієті передбачено вживання достатньої кількості соєвих продуктів. Адже амінокислотний склад білків, що містяться в сої, по своїй повноцінності аналогічний білкам тваринного походження. До того ж соя поповнює нестачу жирної кислоти омега-3, що міститься у великих кількостях в рибі, яку індійська дієта також не сприймає.
Ще однією відмінністю індійської дієти від всіх інших є триразове харчування (переважна більшість дієт пропагує від п’яти і більше прийомів їжі на день). Також тут відсутнє суворе дотримання одного і того ж часу прийому їжі, так само як і кількості з’їдених страв. Однак це зовсім не означає, що можна наїстися «від пуза» рівно за п’ять хвилин до відходу до сну. Звичайно ж, все має бути в міру. Як свідчать самі прихильники індійської дієти, такий режим дозволяє в найкоротші терміни нормалізувати вагу і виключити «рецидив» ожиріння. Зрозуміло, якщо не порушувати основних принципів цієї дієти.
Що можна їсти при індійській дієті? Виявляється, дуже багато чого. Немає жодних обмежень на овочі та фрукти, а також різні каші. Допускається вживати будь-які молочні продукти, в тому числі і саме молоко, але в обмежених кількостях і з низьким відсотком жиру. Що стосується кондитерських виробів, то тут теж слід тримати себе в рамках розумного, щоб не звести нанівець свої ж власні зусилля. Від тортів і пирогів краще взагалі відмовитися, а якщо виникне гостре бажання спробувати чогось солоденького, то цю потребу можна буде задовольнити родзинками, курагою або мюслями. А якщо дуже захочеться м’ясця або ковбаски, то і тут є альтернативний варіант – вживання соєвих продуктів. В якості додаткового джерела білків прихильники індійської дієти рекомендують також горіхи: крім усього іншого, це ще й дуже ситний продукт.
У список заборонених продуктів, крім м’яса, риби і мучного, потрапляють кави, макарони, креветки (втім, як і інші морепродукти) і алкоголь. Крім того, індійська дієта для схуднення негативно дивиться на сіль, перець і майонез.