Сокова дієта для схуднення

сокова дієта

Що таке сокова дієта?

По-перше, соки необхідно пити удосталь не тільки в періоди дієти. У них зберігаються всі вітаміни та мікроелементи, що містяться в овочах і фруктах. Постарайтеся хоча б частково замінити соками ваші звичні напої: кава, чай, пепсі, фанту та інші. Дуже скоро ви відчуєте себе більш комфортно.
По-друге, всім жінкам, які стежать за здоров’ям і зовнішністю, один раз на тиждень замінити всі прийоми їжі натуральними соками. Через місяць, тобто після чотирьох сокових днів, ви відчуєте прилив працездатності, бадьорість і легкість. І, нарешті, по-третє. Якщо ви хочете ефективно очистити свій організм, позбутися від шлаків – сміливо “сідайте” на тижневу сокову дієту. Часові межі – від п’яти до десяти днів, але не більше. Наш організм неохоче розлучається з застарілими шлаковими утвореннями, тому проводити тривалу сокотерапія потрібно грамотно.

Що потрібно знати жінці, яка вирішила випробувати сокову дієту

Почати треба з підготовки. Організм, особливо жіночий, не пристосований до швидких перебудов. За кілька днів (не менше двох) виключіть з раціону каву, чай, алкоголь, поступово скоротіть споживання жирної їжі, цукру. У дні дієти необхідно випивати від восьми до тринадцяти склянок соків. Втім, більше п’ятнадцяти навряд чи хто зможе випити. Якщо ви вирішили “почистити” радикально, можна пити настої м’яти і ромашки між прийомами соків. Вихід з дієти повинен бути настільки ж плавним і становитиме половину терміну вашої дієти. Приміром, ви пили соки шість днів, післядієтний період складе три дні. Поступово додавайте до соків каші, тушковані овочі, протерті овочеві супи. Гостре, солоне, м’ясне в ці дні (після дієти) виключаються повністю.

Це сокова дієта чи все ж голодування

Сокова дієта і голодування – значення кардинально різні. Соки забезпечують попадання в організм всіх необхідних поживних речовин. Причому сирі соки, точніше мінеральні речовини і вітаміни, в них містяться, засвоюються повністю. Соки викликають ланцюгову реакцію в товстій кишці. Цей ефект проносного, особливо при застосуванні фруктових соків, благотворно впливає на очищення. Застосовуючи фруктові, ягідні та овочеві соки, ми припиняємо утворення токсинів в організмі.

Які соки краще пити

Найкраще свіжовижаті в домашніх умовах. Я не є противником готових соків, що продаються в магазинах.  Вітамінний баланс у них зазвичай витриманий правильно. Це прекрасні напої для повсякденного застосування. Раджу утримуватися від них лише в періоди сокової дієти, так як для зберігання соків у них додається неабияка доза цукру – приблизно 90 грамів на літр. Цей цукор може викликати небажаний процес бродіння.

Які овочі та фрукти придатні для сокової дієти

Соки можна вживати абсолютно різні – на ваш смак. Можна сміливо змішувати фруктові та овочеві соки, так як для їх переробки та засвоєння організму потрібно однаковий час. На відміну від натуральних фруктів і овочів, які дієтологи не рекомендують змішувати в один прийом їжі. Адже з засвоєнням фруктів організм справляється набагато швидше, ніж овочів.

Кожен сік має свою цілющу спрямованість, і це бажано враховувати. Коротко перерахую оздоровчі властивості найпоширеніших соків:

- Виноградний сік успішно бореться з анемією, захворюваннями легенів, занепадом сил, жовчнокам’яну хворобу;
- Яблучний сік містить елементи, які зміцнюють кістки. Тому він і вважається найкориснішим для малюків;
- Апельсиновий сік приймайте при нестачі вітаміну С, при проблемах із зором, після отриманого радіоактивного опромінення;
- Картопляний сік – ворог головного болю, гастриту, печії, підвищеної кислотності;
- Морквяний сік підтримує зір, очищає шкіру, слизову оболонку дихальних і травних шляхів; надлишок морквяного соку не рекомендується для жінок з ослабленою печінкою;
- Сік калини застосовують при гастритах зі зниженою кислотністю, захворюваннях печінки, хронічних бронхітах;
- Брусничний сік корисний при легких формах гіпертонії, має значний ефект закріплює, застосовується для підвищення апетиту і як сечогінний засіб;
- Сік свіжої чорниці пили ще наші предки для підвищення гостроти зору; кращого засобу поки немає;
- Сік червоного буряка надає омолоджуючу дію, він – єдиний, який загальмовує ріст злоякісних пухлин. Тут необхідний коментар: буряковий сік дуже терпкий за смаком і пити його, прямо скажемо, неприємно. Тому змішуйте його з соком капусти, яблук або моркви. Дайте буряковому соку кілька хвилин відстоятися і вживайте верхні дві третини;
- Капустяний сік протиаллергічен. Він добре нейтралізує можливі діатезні реакції апельсинового і мандаринового соків. До речі, якщо натщесерце ви будете давати дитині одну столову ложку соку капусти – будь-яка форма діатезу зникне;
- Сік чорноплідної горобини застосовується при початкових стадіях гіпертонічної хвороби і цукровому діабеті;
- Журавлинний сік – жарознижуючий, справляється з проблемами сечового міхура; журавлинний сік слід віджимати з ошпарені ягід, так як сирі плоди дають занадто мало рідини;
- Лимонний сік виводить із тканин токсини, забезпечує працездатність, чудово очищає печінку.

Журавлинний і лимонний соки необхідно розбавляти водою і підсолоджувати, але не цукром, а медом.
Вибір соків, варіанти їх змішання нескінченно різноманітні. Смачний зелений коктейль виходить з помідора, огірка і однієї часточки часнику. Можна цей коктейль навіть посипати кропом. Багатьом подобається поєднання журавлини, лимона і яблука.
Коктейль з буряка, моркви й апельсина тонізує діяльність нирок. Чудово поєднуються яблуко, морква, селера, огірок. Сміливо експериментуйте.
Одна моя пацієнтка спробувала строгу дієту з лимонного соку. За п’ять днів вона схудла на шість кілограмів, помолодшала років на десять і головне … очищений організм сам відмовився від поганих звичок: паління, зловживання кави, гострої і жирної їжі.

Коли краще очищати організм соками соковою дієтою

Особливо корисна сокова дієта восени. Під рукою всі свіжі фрукти та овочі. У них міститься максимум поживних елементів.
Другий раз пройти сокотерапію можна навесні – підтримати себе під час авітамінозу, вивести з організму шлаки, накопичені за зиму. До весняної дієті дочекайтеся свіжих огірків, капусти та зелені. Більше двох разів на рік сокову дієту застосовувати я б не радила. Підтримати ефект післясокової дієти можна розвантажувальними соковими днями – один раз на 7 – 10 днів.

Як організм реагує на сокову дієту. Чи існують побічні явищ.
У жінок, чий організм неабияк “забруднений”, можуть у перші два дні виникнути відчуття болю. До них відносяться стан “спученого” шлунка, підвищена пітливість і … нежить. Ці неприємні симптоми проходять вже до середини другого дня. Їх не варто лякатися – це ознака готовності організму до очищення: стінки шлунку “віддають” слиз, і вас “пучить”, токсини залишають тіло через піт і слизову носової порожнини (нежить), рідкий стілець виводить “бруд” з кишечника.

Тринадцять склянок свіжоприготовленого соку – значить, цілими днями потрібно сидіти вдома і готувати соки?

Звичайно, ні. Досить займатися цим два рази на день. Вранці заготовте соки, яких вам вистачить до повернення з роботи, ввечері – на час до нічного відпочинку. Сік зберігайте в темних скляних пляшках у прохолодному, недоступному світлу місці. Тоді всі вітаміни зберігаються протягом восьми годин.
Не завантажуйте себе марною роботою – овочі, фрукти і ягоди мають бути тільки чисто вимиті. Яблука, апельсини, груші, огірки та навіть картопля, морква та буряк пускаються у справу цілком, їх не варто попередньо чистити.
Більшість соковижималок видають густий сік, тобто з м’якоттю. Можете розбавити особливо густі соки чистою водою, а можете пити густими, точніше, їсти ложкою. М’якоть, яка залишається на дні склянки, доїдайти, в ній – клітковина та пектинові речовини, що стимулюють роботу кишечника.

Сокова дієта для схуднення – найприємніша і найбільш творча робота, ви можете винаходити різні суміші та пити практично без обмежень.

Сделать любой праздник веселым и незабываемым сможет русский иллюзионист у которого есть масса интересных и неразгаданных фокусов.

Залишити коментар