Вагітність. Таке чудове слово, яке приховує за собою як масу радості і надій, так і невелику купку розладів і переживань. Радіємо ми нашому положенню, майбутній появи маленького чуда і мріям, яким ще належить здійснитися. А засмучуємося з приводу розтяжок, перебору ваги, обвисання грудей і інших дрібниць, які отруюють нам життя.
Але все ж якщо вчасно взятися за себе, то таких дрібних неприємностей можна позбутися. Досить дотримуватися спеціальної дієти для вагітних.
Правила дієти для вагітних
Правило перше. Абсолютне і беззастережне дотримання меню і черговості раціону по днях. Якщо ви хочете подбати про своє здоров’я і здоров’я малюка, ви повинні все продумувати наперед за 2 кроки.
Правило друге. Є тільки натуральні продукти, властиві регіону вашого проживання. Це можуть бути морквина, картопля, томати, огірки, місцеві фрукти і ягоди.
Правило третє. Ніяких продуктів, що містять консерванти. Не полінуйтеся, станьте і приготуйте собі поїсти самі, або попросіть когось це зробити.
Правило четверте. Повністю відмовляємося від солодких вод, фабричних соків і мінеральних вод з газом. Це шкідливо. Віддайте перевагу фрешам і компотам.
Правило п’яте. Дотримуйтесь пропорцій у вареній і свіжій їжі. Їх співвідношення має становити приблизно один до трьох. У вареній їжі набагато менше вітамінів і корисних речовин.
Правило шосте. Слідкуйте за кількістю калорій, що поглинаються за день. Воно не повинно перевищувати 1900ккал в день на першій і другій фазах вагітності, і не бути меншою 3000-3500ккал в день на третій фазі.
Правило сьоме. Дотримуйтесь співвідношення продуктів. Як би не хотілося чогось особливого, не тягніть до рота що попало. Чи не комбінуйте оселедець з молочним шоколадом.
Правило восьме. Не переїдайте, але й не моріть себе голодом. Все має бути в розумних межах. Слідкуйте за тим, скільки чого ви з’їдаєте. Їжте часто, але потроху.
Правило дев’яте. Щодня стежте за своєю вагою. Записуйте на листочок або складайте спеціальний графік. Це прояснить картину і допоможе вам зорієнтуватися у виборі продуктів на завтрашній день.
Ще раз нагадуємо: якщо ви не хочете стати «щасливою» володаркою зайвих післяпологових кілограмів, вам варто відмовитися від таких продуктів харчування:
• Сіль;
• Цукор – головна причина зайвої ваги;
• Хліб і борошняні продукти
• Солодощі в надмірних кількостях.