Вагітність – відчуття двояке. Деякі чекають цього з нетерпінням, деякі побоюються. Тут вся справа у віці, довірі партнерів і, звичайно ж, фінансовому становищі. Старші люди просто моляться за те, щоб нарешті побачити ці довгоочікувані дві смужки на тесті. Молоді дівчата дітородного віку сахаються при кожній затримці і чекають менструації як манни небесної.
За допомогою чого можна дізнатися, чи вагітна дівчина
Спробувати розпізнати вагітність можна до затримки і після. До затримки для визначення вагітності, як правило, використовують такі методи:
• Визначають наявність хоріонічного гонадотропіну;
• Вимірюють базальну температуру;
Визначення наявність хоріонічного гонадотропіну
Хоріонічний гонадотропін – це гормон, який виробляється під час розвитку плаценти. Він-то і вказує на цікаве становище жінки. ХГЧ починає вироблятися відразу ж після входу заплідненої яйцеклітини в матку. Такий вхід яйцеклітини в стінку матки відбувається через тиждень після статевого акту, під час якого була зачате нове життя. Здавши в лабораторії кров з вени на аналіз, дівчина отримує точний результат на 8-10 день.
Вимірювання базальної температури
Базальна температура вимірюється в піхві або в роті, або ректально. Самим надійним способом, як би дивно це не звучало, вважається вимір температури ректально. Для того щоб упевнитися у факті вагітності, міряти температуру потрібно днів через 8-10 після зачаття.
Як правильно вимірювати базальну температуру
1. Температуру міряємо тільки з ранку, як тільки ви прокинулися. У цю пору результати будуть найбільш достовірними.
2. До вимірювання температури відмовтеся від алкогольних напоїв.
3. Температуру міряємо одним і тим же градусником. Бажано, електронним.
4. Відмовтеся від занять любов’ю за добу до вимірювання температури.
5. Прийоми ліків так само можуть впливати на точність показань градусника.
6. Міряти базальну температуру, лежачи з грипом в ліжку – просто абсурд.
Якщо до вас «в гості» несподівано нагрянула затримка, та ще й серйозна, то визначити вагітність можна буде за допомогою:
• Тесту на вагітність;
• Пошуку ознак вагітності.
Тест на вагітність
Ця річ для нашого споживача вже не в дивину. На аптечних прилавках і в супермаркетах, повнісінько різноманітних тестів на будь-який смак і колір. Але як же правильно вибрати собі тест?
Види тестів на вагітність
1. Тестові смужки. Самий популярний вид тестів на вагітність. Він зручний, практичний і досить таки точний у свідченнях.
Як використовувати: опустіть смужку на пару секунд до позначки «максимум» в посудинку з ранковою сечею, покладіть її на суху поверхню і чекайте результату. Результат правдивий протягом 5-6 хвилин.
2. Планшетні тести. Більш зручний метод визначення вагітності. Він працює за принципом тестової смужки. Єдина різниця між ними в тому, що планшетний тест не варто нікуди занурювати, досить крапнути кілька крапель сечі спеціальною піпеткою в отвір і чекати результату.
3. Електронний тест. Це нове покоління тестів, яке засноване на цифрових та електронних технологіях. Вони досить дорогі, але їх позитивна риса в багаторазовому використанні.