У всьому, що стосується догляду за шкірою обличчя і тіла, ми проявляємо завидну обізнаність і компетентність. А ось турбота про інтимні частини тіла – тема настільки делікатна, що не кожна мама посвятить дочку в її тонкості … Перевірте, наскільки добре ви знаєте правила інтимної гігієни.
Правило інтимної гігієни 1
Не застосовуйте звичайне косметичне мило для інтимної гігієни.
Який кислотно-лужний баланс у нашої шкіри? Правильно, 5,5. А чи знаєте ви, що pH піхви набагато нижчий – 3,3? Природа спеціально його “окислила”, щоб шкідливі мікроби гинули, а сперматозоїди легко знаходили шлях до яйцеклітини.
Звичайний гель для душу робить “інтимний” баланс більш лужним. Це відкриває зелений коридор хвороботворним бактеріям, які провокують молочницю і вагініт, і “включає” червоне світло сперматозоїдам. Тому користуйтеся тільки спеціальними, “кислими” засобами. Вони м’яко очищають, дезодорують, знищують шкідливу флору і знімають роздратування слизової оболонки.
І запам’ятайте: гель для інтимної гігієни не призначений для лікування захворювань, що передаються статевим шляхом. Якщо вас турбують виділення, свербіння або печіння – звертайтеся до гінеколога.
Правило інтимної гігієни 2
Приймайте інтимний душ мінімум двічі в день.
В ідеалі він, звичайно, необхідний після кожного відвідування туалетної кімнати. Але якщо такої можливості немає, запасіться вологими серветками, просоченими антисептичним лосьйоном. У них немає спирту, що викликає подразнення слизової, зате багато зволожуючих рослинних масел, заспокійливих екстрактів лікарських трав і відновлювальної кислотно-лужний баланс молочної кислоти. Але це правило діє тільки в тому випадку, якщо ви купуєте серветки тільки з позначкою “інтимні” і лише в аптеках.
Правило інтимної гігієни 3
Щоденні прокладки необхідно міняти кожні чотири години – не рідше!
Адже все, що вони ввібрали, – прекрасне середовище для розмноження бактерій. Чим довше ви використовуєте прокладку, тим менше від неї користі і тим більше вірогідність запалення. До речі, це ж правило стосується і прокладок для критичних днів. Якщо ви схильні до алергії, віддайте перевагу звичайним прокладкам без віддушки, а не ароматизованим.
Будьте особливо уважні до інтимної гігієни, якщо ви вагітні. Адже 80 відсотків ускладнень викликані інфекціями піхви, які виникають через незнання елементарних правил догляду.
Правило інтимної гігієни 4
Прокладки для критичних днів використовуйте з урахуванням “крапельок” на упаковці.
Їх кількість – 2, 3, 4, 5 – означають, наскільки багато вологи вони здатні увібрати. А зовсім не тривалість критичних днів. До вашого відома, однією крапелькою маркерують тоненькі щоденні прокладки, хоча зазвичай на коробках її не зображують. Шістьма краплями або написом “night” забезпечені нічні прокладки – вони ширші денних і розраховані на те, щоб захищати білизну з вечора до ранку. Гінекологи радять в перші дні менструації, коли виділення інтенсивні, використовувати прокладки з чотирма і більше краплями, а в інші дні – з двома-трьома.
І обов’язково носіть прокладки в індивідуальній упаковці.
До речі, не так давно на ринку з’явилися спеціальні прокладки, просочені екстрактами лікарських трав. У списку захворювань, від яких позбавляє новинка, не тільки запалення органів малого тазу, порушення менструального циклу, спайки, ендометріоз, але і … геморой.
Правило інтимної гігієни 5
Це правило стосується тампонів. Використовуйте їх тільки в перші дні менструального циклу і міняйте кожні дві години.
Перевищення терміну експлуатації провокує сухість піхви і роздратування слизової оболонки, а також загрожує швидким розмноженням небезпечних мікробів. Речовини, які вони починають виділяти в гігантських дозах, можуть потрапити в кровоносну систему і стати причиною так званого синдрому токсичного шоку.
Увага! При запальних захворюваннях піхви і шийки матки тампони краще не використовувати.
Правило інтимної гігієни 6
Захищайтеся від бактерій і зайвої сухості кремами для інтимної гігієни.
Недарма їх радять наносити навіть перед купанням в басейні або у відкритому водоймищі. Антисептичні добавки, якими вони збагачені, не залишать хвороботворним бактеріям ні єдиного шансу. Ці креми можна використовувати і як лубріканти (тобто замінників змащення) при заняттях сексом. Вони пом’якшують, зволожують і заспокоюють слизову оболонку, відновлюють її захисну плівку. Між іншим, це особливо актуально для жінок бальзаківського віку. Справа в тому, що після сорока змінюється гормональний фон, і рН слизової статевих органів ставати більш лужним.
Креми для інтимної гігієни краще купувати в аптеках, а не в секс-шопах.
Правило інтимної гігієни 7
Максимально зручна нижня білизна – це запорука інтимного здоров’я
Чи відомо вам, що більше всього нарікань у гінекологів викликають модні нині трусики стрінги і танга? Безумовно, вони виглядають красиво і сексуально, але тоненька смужка під час ходьби “працює” як переносник бактерій з анусу до статевих органів. Крім того, якщо білизна дуже щільно прилягає до шкіри, воно перекриває до неї доступ кисню і порушує кровообіг.
Правильне жіноча білизна повинна бути з натуральних матеріалів (бавовни, льону, вовни та ін.) Воно вбирає вологу, дозволяє шкірі дихати і не створює живильного середовища для бактерій. Але у натуральної білизни є мінуси – вона швидко розтягується і втрачає вигляд. А вовняне абсолютно неприйнятно в спеку. Синтетична білизна, звичайно ж, красиво, але не витримує ніякої критики: воно не вбирає і не пропускає вологу. У результаті на шкірі можуть з’явитися висипання і подразнення.
Трусики з мікрофібри красиво виглядають і не шкодять інтимному здоров’ю. Єдине “але” – коштують недешево. У будь-якому випадку, яку б білизна ви не вибрали, перевірте, щоб ластка у нього обов’язково була з бавовни.
Почувствуйте преимущества использования экологически чистого мебельного щита из сосны, который не поддается деформации и растрескиванию при изготовлении мебели.