По-науковому рубчики називаються “стрії” – різкі зміни обсягів тіла, які наступають при вагітності, різкому схудненні або ожирінні. Це можуть бути гормональні зміни, спадковість, гіповітаміноз або недостатнє живлення шкіри. Все це призводить до спрощеного поділу клітин і синтезу білка, що проявляється на шкірі у вигляді розтяжок, що нагадують рубці. Для тих же, хто захоплюється аромотерапією, відкривається широкий вибір приємних і корисних процедур. Для розсмоктування та зменшення стрій застосовують спреї, примочки, компреси, сауни, обгортання, маски і чисті ефірні масла. В якості базисної основи для приготування різного роду ароматичних сумішей рекомендуються очищені рослинні олії (жожоба, макадамії, авокадо, паростки пшениці), мед, йогурт, кефір, сир, фруктове пюре, соки, яєчний жовток, картопляне, рисове, вівсяне пюре, глина, морські водорості.
Основу завжди можна підібрати, виходячи з ваших уподобань та можливостей. Приблизна кількість дається в краплях на 1 ч. л. основи: імбир – 15, ісопу – 25, ладан – 25, мирра – 20, мускат – 15, неролі – 25, петит грейн – 30, троянда – 10, розмарин – 20.
Ванни – найбільш сильнодіюча методика. Забезпечує повний контакт речовин з поверхнею тіла. Для того, щоб ефірну олію було рівномірно розподілено у воді, необхідно змішати його з 30-60 г емульгатора (сіль, мед, сода, піна для ванн). Якщо додати масло прямо у воду, велика частина речовини осяде на поверхні – вставайте з ванни повільно і не витирайтеся рушником. Пам’ятайте, що починати прийом ванн слід з 5-хвилинних процедур. Дуже гарячі ванни застосовуються в тому випадку, якщо потрібно вилікуватися і від застуди. Коли приймаєте ванни, необхідно пити більше рідини.
Ефірні олії чудово доповнюють лікувальні властивості сауни, впливаючи на організм через шкіру і органи дихання. Для проведення процедури необхідна термостійка посудина з широким горлом. Її наповнюють водою, додаючи ефірні масла (до 10 крапель на 15 мл). Процедуру слід починати з 3 хвилин.
При обгортанні потрібно змішувати ефірні олії з основою, яка в цьому випадку додається прямо у воду з розрахунку приблизно 15 крапель на 2-3 літри теплої води. У ароматичній воді можна намочити простирадло або великий рушник і завернутися у вологу тканину на 2-3 хвилини.
При масажі тканини швидше розігріваються, аромат впливає на нервову систему, а ефект продовжується на 1-1,5 години. Масажна суміш 3-5 крапель на 10 мл основи (бажано з рослинній олій).
При виготовленні масок, кремів треба змішувати ефірне масло і основу, починаючи з 2-3 крапель на невелику кількість основи (на кінчику чайної ложки), поступово додаючи основу.
Ароматичний чай: нанесіть 3-7 крапель ефірного масла на стінки 200-грамової посудиу. Зберігайте в ній чай, періодично струшуючи. Днів через 5 чай буде готовий до вживання.
Деякі з перерахованих вище ефірних масел не рекомендуються при частих судомах, підвищеної згортання крові (ісоп), гіпертонії високих ступенів (імбир, мускат), при безсонні, нервовому виснаженні (мускат). Вагітним не варто застосовувати ефірні масла, не порадившись з лікарем.
Помочь найти много интересного сможет инормационно развлекательный портал на котором всегда весело и интересно.