Розтяжки, як і целюліт, не приносять фізичного болю, але нас вони пригнічують. Ці білі смужки (які, до речі, в науці називають «стрії») з’являються раптом нізвідки, але позбавиться від них проблематично. Головний «недолік» розтяжок в тому, що їх видно. А саме прикро те, що їх чітко видно на засмаглому тілі, адже вони як були білими, так і залишаються, хоч цілий день проведи під пекучому сонцем! Однак розтяжки це не тільки косметичний дефект, це внутрішні розриви шкіри. Шкіра стає тонкою (в результаті підвищених розтягувань, наприклад), кількість колагену і еластину зменшується (а саме вони забезпечують еластичність нашої шкіри) і відбуваються розриви. Через якийсь час ці розриви заповнюються сполучною тканиною, яка сильно насичена кровоносними судинами. Звідси і первинний колір розтяжок – рожево-фіолетовий. Ще через деякий час кількість судин зменшується і розтяжки біліють. Таким чином з’являються стрії. Найбільше жінки схильні появи розтяжок під час вагітності. Існує статистика, яка стверджує що розтяжки з’являються у 90% вагітних.
Як же позбутися від цих негарних білих смуг? Природно, що якщо вони тільки-тільки з’явилися, то поборотися з ними буде набагато легше, ніж з тими, якими нас нагородила природа вже певний час тому.
Запримітивши перші ознаки появи розтяжок, починаємо позбавлятися від них в домашніх умовах. Головне наше завдання – стимулювати кровообіг. Краще за все нам допоможе масаж, бажано з кремами, які містять вітаміни А, Е і гіалуронову кислоту. Хороший ефект зроблять гелі та креми з морськими водоростями, так як вони повертають шкірі пружність.
Якщо боротьба своїми силами не дає бажаного результату, то доведеться звернеться в салон краси. Для видалення розтяжок підійдуть такі процедури як хімічний пілінг і мезотерапія.
Хімічний пілінг – процедура хвороблива і виконується під наркозом. Принцип хімічного пілінгу полягає в тому, що на шкіру наносяться спеціальні кислоти, що впливають на глибокі шари шкіри, що сприяє не тільки утворення нових клітин, але і синтезу в них колагену. Таку процедуру краще виконувати взимку, тому що потрібен час на адаптацію. Зате як раз до нового пляжного сезону ти будеш готова на всі сто!
Мезотерапія менш болюча і більш популярна. У пошкоджені ділянки шкіри вводиться спеціальний розчин, який містить вітаміни та поживні речовини. Цей розчин стимулює обмінні процеси в сполучній тканині і призводить до розсмоктування розтяжок.
У салонах краси пропонується і така процедура як лазерне шліфування. З назви можна здогадатися, що ідея полягає в тому, що верхні шари шкіри «шліфуються», за рахунок чого зменшується контраст цієї ділянки шкіри з сусідніми. Лазерне шліфування також рекомендується робити взимку, так як після цієї процедури не можна засмагати кілька місяців.
Якщо не допомагають і салонні процедури, то тут є два виходи – спробувати полюбити свої розтяжки і ужитися з ними або ж довірити боротьбу з ними пластичному хірургу. Останній захід, звичайно, радикальний, але вивчення цього питання показало, що багато хто на це йдуть.
До речі, є і ще один вихід – татуаж. Фахівці салону краси підбирають колір, близький до кольору вашої шкіри, і грубо кажучи «зафарбовують» стрії, роблячи їх практично невидимими.
Як відомо, проблему легше запобігти, ніж потім її вирішувати. Так що, краще робити все, щоб розтяжки не з’явилися, ніж потім намагатися всіма правдами і неправдами від них позбавитися.
Головний принцип профілактичних заходів – зберігати еластичність шкіри. У цьому нашими помічниками виступають вода (її потрібно випивати близько 2 літрів в день), білки, калій (міститься з куразі, родзинках, грушах) і вітамін А (молочні продукти, морква, яйця, печінка, червоний перець). Противники – натрій (копчені і консервовані продукти, напівфабрикати), борошняне і солодке.
І наостанок хотілося б розвіяти декілька міфів про розтяжки
Міф 1 – розтяжки з’являються тільки у вагітних. А ось і ні! Від появи розтяжок не застрахований ніхто (навіть чоловіки і діти), особливо, якщо у Вас змінюється вага.
Міф 2 – при схудненні розтяжки зникають. Так, дійсно, деякі розтяжки можуть стати менш помітними при схудненні, але якщо худнути правильно. Якщо різко скинути вагу, то шкіра стане в’ялою, що, у свою чергу, може призвести до появи нових розтяжок.
Міф 3 – якщо розтяжки з’явилися, то це вже назавжди. Ні, від розтяжок можна позбутися, але потрібно запастися терпінням і, швидше за все, грошима.
Насправді, проблема не стільки в розтяжках, скільки в нашому ставленні до них. Якщо Ви комплексуєте, вважаєте їх найбільшим недоліком і готові віддати будь-які гроші, аби тільки їх не стало, тоді так, боротися з ними потрібно. Але якщо вони жодним чином не псують Вам життя, тоді Бог з ними, нехай вони будуть Вашою родзинкою!
Стать еще более модным и оригинальным помогут креативные подписи, которые Вы сможете найти на сайте blestki.com.