Досить часто у жінок під час вагітності або з-за різкої зміни ваги на шкірі тіла виникають рожеві або білі рубці – розтяжки. Фізичного дискомфорту вони не заподіюють, проте виглядають вельми неестетично. Розтяжки (або стриї) – носять атрофічний характер і з’являються на грудях, животі, стегнах і сідницях в результаті мікротравм шкіри та підшкірної клітковини. Простіше кажучи, шкіра не встигає розтягуватися слідом за збільшиними розмірами тіла та травмується зсередини. Іноді походження розтяжок обумовлено гормонально-медикаментозним лікуванням, зокрема застосуванням кортикостероїдних препаратів, які прописуються для зняття запальних процесів. Стриї з’являються в результаті порушення вироблення організмом еластину і колагену – білків, що відповідають за еластичність шкіри.
Позбутися від рубців досить важко, але фахівці стверджують, що можна досягти досить гарного косметичного ефекту (тобто зробити їх менш помітними), особливо якщо час ще не згаяно. Розтяжки, яким не більше півтора років, ще піддаються корекції, із застарілими ж рубцями справа йде набагато складніше.
Безумовно, будь-якої проблеми простіше уникнути, ніж усувати її наслідки. Тому, з метою профілактики, щоб шкіра не втратила еластичність, варто дотримуватися наступних правил:
Випивати не менше 2-х літрів води на день.
Намагатися вживати менше їжі, що містить сіль.
Уникати концентратів та продуктів, що містять консерванти.
Вживати достатню кількість вітамінів і мінеральних речовин.
Під час вагітності займатися плаванням і гімнастикою – зрозуміло, якщо немає протипоказань.
Починаючи з 30 тижня вагітності слід носити бандаж. Якщо це перша вагітність або ви виношуєте великого немовляти або двійнят, починати носити бандаж можна і раніше. Рекомендується також і післяпологовий стягуючий бандаж – він допоможе шкірі живота повернутися в допологовий стан.
Під час годування груддю рекомендується носити спеціальний підтримуючий щільний бюстгальтер.
Не забувайте про косметичний догляд за шкірою. Існує ряд спеціальних кремів для профілактики розтяжок. Крім цього можна приймати ванни з екстрактами рослин або ефірними маслами, стимулюючими кровообіг. Температура води при цьому повинна бути не більше 36С, а час прийняття ванни – 10-15 хвилин. Не відмовляйтеся від будь-яких гідропроцедур, що поліпшують кровообіг проблемних ділянок шкіри.
Якщо профілактика не допомогла, і розтяжки все-таки з’явилися, не варто впадати у відчай. Чим раніше ви приймете заходи, тим більше у вас шансів на успіх. За допомогою сучасної косметології можна якщо не позбутися від розтяжок, то хоча б зробити їх менш помітними.
При невеликій кількості ще не застарілих рубців можна в домашніх умовах робити компреси з ефірними маслами. Для цього приготуйте марлеву серветку, співпадаючу за розміром з проблемною ділянкою. Змішайте зі столовою ложкою кефіру 4 краплі рожевого масла, 2 краплі олії неролі, 1 краплю лімета, 1 краплю петит Грейн. Якщо проблемна ділянка досить велика, пропорційно збільште кількість інгредієнтів. Змочіть серветку в приготовленій суміші і накладіть на місце розтяжок на 7-8 годин. Проводити процедуру слід 3-4 рази на тиждень протягом трьох місяців. Результат стає помітний через 1,5-2 місяці.
Для усунення молодих рубців-стрий можна робити обгортання з водоростей або морських грязей. Цю послугу надають у багатьох косметичних салонах.
У тому випадку, якщо розтяжки вже “зі стажем”, самим дієвим методом боротьби буде мезотерапія – підшкірні мікроін’єкції спеціальних “коктейлів” з вітамінів і рослинних компонентів. Повністю рубці не зникнуть, але після 5-15 процедур вони стануть набагато менш помітними (приблизно на 70%). Однак ці процедури мають протипоказання – наприклад, краще не експериментувати з ін’єкціями при захворюваннях жовчного міхура.
У деяких випадках при запущених розтяжках допомагає мікрошліфовка шкіри (дермоабразія), що виконується в косметичних клініках. Але застосовувати її слід дуже обережно. Та й ефективність цієї процедури становить максимум 30%.
На даний момент повністю позбутися від розтяжок можливо лише хірургічним шляхом – розтягнута шкіра видаляється при абдомінопластиці. Однак і тут вірогідність добитися значного ефекту не стовідсоткова – вона назад пропорційна кількості розтяжок на вашому тілі.
Чистая питьевая вода является залогом здоровья. Фильтры для воды помогут сделать Вашу воду безопасной для употребления для целой семьи.