Слово скраб прийшло до нас з англійської мови і перекладається як «сильно терти, скребти». Принцип дії скрабу на шкіру простий і зрозумілий. Абразивні частинки відлущують відмерлі клітини верхнього шару шкіри, очищають шкіру від забруднень, поліпшується кровообіг і зовнішній вигляд шкіри. Скраби також готують шкіру до подальших етапах догляду, покращують здатність шкіри вбирати корисні речовини зволожуючих і живильних масок, кремів і лосьйонів.
Звичайно як відлущуючі частинки в скрабах використовують мікроскопічні пластикові кульки, морську сіль, частинки мінералів, потовчену шкаралупу волоських горіхів, подрібнені абрикосові кісточки. В якості основи для скрабу виробники використовують крем, гель або косметичну глину. Для сухої і чутливої шкіри використовуйте скраби на кремовій основі. Скраби на глиняній основі підходять для жирної та комбінованої шкіри, вони ефективно видаляють жир і звужують розширені пори.
Вибираючи скраб для тіла, перевагу віддайте засобу з більш великими відлущуючими гранулами. Перед нанесенням скрабу очистіть тіло так, як ви це робите зазвичай, приймаючи душ або ванну. Для однієї процедури пілінгу тіла вам знадобиться приблизно дві столові ложки скрабу. Втирайте його в шкіру круговими рухами, поступово піднімаючись від стоп до серця. Використовувати скраби на чутливій і роздратованій шкірі не рекомендується. Якщо ви тільки що зробили епіляцію або поголили шкіру, то утримайтеся від застосування скрабу, це може зашкодити шкірі. Занадто ароматизовані засоби також здатні викликати роздратування.
Якщо ваша шкіра сильно загрубіла, то затримайтеся у ванній або в душі подовше, нехай шкіра розм’якшиться і підготуватися до подальшої процедури пілінгу. Потім у розм’якшену шкіру втирайте скраб, використовуйте для цієї мети губку. Якщо зазвичай ви використовуєте дві столові ложки скрабу, то для обробки загрубівших ділянок вам знадобиться додаткова кількість відлущуючих засобів, не варто скупитися – допоможіть вашій шкірі позбутися від відмерлих частинок.
Існують антицелюлітні скраби для тіла, жінки покладають на них особливі надії в боротьбі з ненависної «апельсиновою кіркою». Проте фахівці попереджають, що остаточно перемогти целюліт таким скрабам не під силу. На проблемних зонах тіла антицелюлітні скраби виконують свої звичайні функції: відлущують відмерлі клітини шкіри, поліпшують кровопостачання, підтримують нормальний стан шкіри.
Ви можете користуватися готовими антицелюлітними засобами, придбаними в косметичному магазині, а можете приготувати самостійно. Змішайте одну столову ложку оливкової олії з 1,5 ложкою морської солі, додайте небагато теплої води. Готовий скраб нанесіть на проблемні ділянки тіла і інтенсивно розітріть у напрямку знизу вгору. Таку процедуру ви можете робити один раз на тиждень, коли приймаєте душ. Після завершення процедури ретельно змийте залишки скрабу, витрыться сухим м’яким рушником і нанесіть на тіло лосьйон, крем або молочко.
Особливо суха шкіра буває на ліктях і на п’ятах – ці ділянки тіла часто лущаться і доставляють неприємні відчуття. Лікті і п’яти не є винятком, їх теж слід обробляти скрабами. Якщо скрабом для тіла рекомендується користуватися один раз на тиждень, то ці проблемні місця можна сміливо обробляти два-три рази на тиждень. Після процедури не забудьте скористатися додатковими зволожуючими і живильними засобами.
Не використовуйте для догляду за обличчям скраби, призначені для тіла – ви ризикуєте сильно пошкодити шкіру. Після застосування скрабу наносите на тіло поживні та зволожуючі засоби, вони набагато краще вбереться в ретельно очищену шкіру, а їх сприятлива дія буде більш ефективна. Якщо ви використовуєте скраб перед процедурою епіляції, то це допоможе запобігти неприємне вростання волосків. Засмага ляже на шкіру рівно і буде триматися довше на шкірі попередньо підготовленої шкіри за допомогою скрабу.