Історикам не відома точна дата, місце і ім’я людини, яка перша скористалась абразивним матеріалом для прийняття водних процедур. Можна припустити, що це сталося випадково під час купання: великі частинки глини або золи потрапили на шкіру, і першовідкривач зауважив унікальну дію великих часток. Так чи інакше, першими хто спробував цю процедуру, згідно з історичними даними, були стародавні єгиптяни. Вони придумали полірувати шкіру за допомогою дрібних жорстких частинок, у якості яких використовували пемзу і пісок. Саме такий рецепт записаний у збірнику записів Клеопатри і її чудова нев’януча краса – відмінне тому підтвердження. Жінки старшого покоління напевно пам’ятають рецепт скрабу, що дійшов до наших днів від бабусь і прабабусь: чистку обличчя проводили манною крупою. У перекладі з англійської мови «scrub» дослівно означає «чистити, скребти, мити».
Скраб в XXI столітті
Компоненти скрабу пройшли крізь століття, і сьогодні сучасна косметологія називає скрабом відлущуючий крем, який містить абразивні частинки. В якості них зазвичай виступають натуральні матеріали: подрібнена шкаралупа горіхів, черепашок, морська сіль, мелена кава, манна крупа, коралова крихта та інше. Суть дії скрабу проста: за допомогою механічної дії твердих частинок на шкіру вона очищається від відмерлих клітин верхнього шару епідермісу.
Всі скраби можна розділити за місцем застосування, від якого залежить розмір і кількість часток в кремі.
* Для обличчя: скраби з найніжнішими частками невеликого діаметра,
* Для рук: більш великі та незграбні частинки,
* Для ніг: найбільші, концентрація в кремі дуже висока,
* Для тіла: від круглих сферичних синтетичних компонентів які м’яко очищають шкіру до великих і незграбних.
До складу, як правило, додатково входить зволожуючий комплекс і вітаміни, що сприяють пом’якшенню і живленню очищеної шкіри.
Домашні рецепти скрабу
Кавовий скраб для тіла. Для його приготування вам знадобиться сходити в найближчий магазин і купити каву середнього помелу. Гарненько розпарившись і змивши «бруд» потрібно ретельно намилити тіло гелем або милом, висипати в долоньку трохи кавового помелу і втирати в шкіру. Інтенсивність і швидкість необхідно перевіряти за відчуттями.
Манний скраб. Використовують для чутливої шкіри або обличчя. Процедура аналогічна попередньої. Але з єдиною поправкою: манка швидко набирає вологу, тому бажано обробляти шкіру невеликими ділянками.
Як правильно використовувати скраб
Методика використання проста і однотипна. Потрібно нанести на чисту, розпарену шкіру трохи скрабу тонким шаром. Потім масажними круговими рухами за допомогою мочалки або рук розтерти тіло до легкого почервоніння. Після цього скраб змивається. Нюанс: масажні рухи мають виконуватись по напряму від кінцівок. Тобто якщо масажувати ногу – від стопи добедра, руку – від кисті до плеча.
Недоліки і достоїнства скрабів
До позитивних можна віднести:
* Ефект омолодження,
* Можливість вибору засобу згідно з типом шкіри,
* Невелику вартість.
* Легкість у застосуванні,
* Миттєвий результат.
До негативних належить:
* Необхідність використовувати акуратно, щоб не пошкодити шкіру,
* Деякі скраби для тіла містять фруктові кислоти (АНА), які мають високу активність. Їх не слід застосовувати для шкіри обличчя, оскільки існує небезпека хімічного пошкодження поверхні,
* Використовувати можна не частіше одного разу на тиждень, а жінкам із чутливою шкірою – один раз на два.
Найкраще купувати скраб у прозорому тюбику, в якому буде видно його склад. Найдорожчі скраби, виготовляються на натуральних солях Мертвого моря, із частками водоростей в якості відлущуючого компонента.
Обеспечить четкое изображение смогут мониторы philips, которые не влияют на зрение и позволяют наслаждаться качественной передачей картинок.