Як зберігають жінки своє природне багатство? На жаль, багато хто має про це лише туманне уявлення, багато хто в сотий раз починають життя заново: «Все, більше так не можна: пора за себе братися! Досить наїдатися на ніч і пізно лягати спати. З наступного дня починаю робити зарядку, бігати, ходити в басейн, стежити за шкірою обличчя і пружністю тіла ». Але минають дні, тижні, місяці, і все залишається як і раніше. Важко перебороти інертність і лінощі. Але якщо ми хочемо стати красивішими, бадьорішими і молодшими, необхідні праця і щоденна турбота про себе! Чим яскравіша сама людина, тим яскравіша вона для інших, тим вишуканіша, і значніше цікавіший стає світ навколо неї і для неї.
Прагнення до краси природне. Завжди, в усі часи, люди, особливо жінки, хотіли виглядати привабливішими і молодшими. Велике значення для краси зовнішнього вигляду має чиста, гладка і приємного відтінку шкіра обличчя. Не завжди і не всі правильно доглядають за нею, необхідно обов’язково враховувати пору року.
Догляд за обличчям зсередини
Навесні на шкірі обличчя багато відмерлих клітин і почервоніння. Ці наслідки зимового періоду не можна викорінити за один косметичний сеанс, потрібен комплексний підхід, який включав би в себе цілий ряд процедур: це й очищення, і зволоження, і різні маски, і компреси – загалом, все те, що робили взимку, але з урахуванням особливостей перехідного зимово-весняного періоду.
Перш ніж розповідати про косметичні засоби і прийомах оздоровлення шкіри після зимового періоду, хочеться нагадати, що підтримати її добрий стан допоможуть не тільки вони, але і правильне харчування.
Все в організмі людини взаємопов’язане настільки, що значення мають і харчування, і сон, і стан нервової системи, тому одного лише косметичного догляду мало, щоб сподіватися на постійний хороший результат.
У зимово-весняний період треба якомога більше їсти фруктів і овочів, бажано свіжих, а не консервованих. Але і вони повністю не поповнять організм необхідною різноманітністю вітамінів і амінокислот. Фрукти і овочі мають властивість втрачати з часом свої вітаміни і корисні мікроелементи, тому в тому ж яблуці, «дожившому» разом з нами до весни, мало вітамінів. Рекомендується приймати полівітамінні препарати, які продаються в будь-якій аптеці.
У цей період особливо необхідні вітаміни В1, В12, В6 і вітамін С, які відповідають за нашу імунну систему. Взагалі, бажано цілий рік приймати полівітамінні препарати, щоб не піддавати себе авітамінозу.
Брак вітамінів особливо позначається на шкірі та волоссі, адже вони – своєрідні індикатори. Шкіра стає млявою, з’являються зморшки і почервоніння. Навіть найдорожчі і відомі косметичні засоби не виправляють такий стан шкіри, якщо в їжі відсутні необхідні вітаміни.
Велика кількість солоної, гострої і смаженої їжі у раціоні також погано позначається на шкірі: з’являються висипання і подразнення, тому що організму важко переробляти цю їжу без певних мікроелементів, які присутні у вітамінах. Зростає дефіцит вітамінів.
За зиму людині властиво набирати зайвий кілограм-другий, що також відбивається на шкірі: вона і так за зиму втомилася і стала в’ялою, а зайві кілограми додають навантаження, жирові клітини заповнюють слабкі пори і потім буде важко повернути колишній чарівний овал обличчя.
У цьому випадку не варто вдаватися до жорстких дієт, тому що від різкого зниження ваги шкіра може обвиснути. Краще – тривалі прогулянки на свіжому повітрі і щоденна ранкова зарядка і водні процедури. Корисний для шкіри контрастний душ, який зміцнить м’язи обличчя і видалить ороговілі клітини шкіри.
Догляд за обличчям у весняний період. Основні правила
• Приходячи додому після тривалого перебування на вулиці, слід обов’язково протерти обличчя ватним тампоном, змоченим у розчині липового настою і відвару ромашки.
Рецепт липового настою.
1 ст. л. сушених квіток липи, мед.
Залити квіти липи окропом, через 10 хвилин воду злити, процідити і додати крапельку меду. Не слід витирати обличчя досуха, краще залишити шкіру трохи вологою для природного висихання, щоб волога вбралася. Ця процедура живить і тонізує шкіру.
Замінником такого розчину можуть стати тонік або косметичне молочко, до складу яких входять рослинні екстракти.
• Рослинні екстракти необхідні й у складі тих денних зволожуючих кремів, які застосовуються як основа під макіяж.
• Перед сном потрібно обов’язково помасажувати обличчя, попередньо змастивши живильним кремом, до складу якого входить плацента, або косметичними вершками, що містять екстракт ромашки, але слід знати як саме масажувати шкіру, щоб не завдати їй ще більшої шкоди.
• Якщо в зимовий період рекомендується використовувати пудру і тональний крем для захисту від морозу, то навесні краще менше вдаватися до них або взагалі від них відмовитися, тому що шкірі потрібно дихати, а пудра і крем перешкоджають цьому. Весняне сонце корисне для шкіри, воно не таке активне, як літнє, і дарує крім рівного загару вітамін D, такий необхідний організму.
• Як і в будь-який інший час року, двічі на тиждень необхідно робити маски різної дії: зволожуючі, очисні, живильні, включаючи в них фрукти, що забезпечить шкіру вітамінами і підвищить її тонус.
Догляд за шкірою повинен бути регулярним, тільки в такому випадку ви зможете зберегти її природну красу та пружність.