Багато хто зіштовхується з цією проблемою: ви раптом починаєте помічати, що після розчісування на щітці залишається набагато більше волосся, ніж зазвичай. Не варто закривати на це очі. Випадіння волосся – це вірна ознака того, що в організмі не все гаразд і варто зайнятися своїм здоров’ям, перший сигнал для рішучих дій.
Перше, що потрібно зробити – це провести невеликий тест, для того, щоб визначити, наскільки ви відхиляєтеся від норми. Добове випадіння волосся до 100 штук є нормальним і тривогу бити не варто. Це так само природно, як і зміна відмерлих частинок шкіри. Якщо ж волосся випадає більш інтенсивно – пора бити тривогу.
Тест на випадіння волосся
1. Візьміть випавший волосок і розгляньте його. Якщо на кінчику не спостерігається темної цибулини, то все в порядку. Якщо ж вона є, переходимо до наступного кроку.
2. Не мийте волосся протягом двох-трьох днів. По закінченні цього часу спробуйте потягнути волосся в області скронь і верхівки. Якщо кожного разу після того, як ви це зробите в руці буде залишатися п’ять і більше волосин – так, дійсно, проблема існує.
3. Припиніть занадто інтенсивне розчісування, відмовтеся від складних зачісок, укладок, від використання великої кількості засобів для укладки, від використання щипців для завивки і гарячого сушіння.
У сучасному світі дуже багато факторів негативно позначається на нашому здоров’ї, в тому числі і на здоров’ї волосся. Щоб визначити причину випадіння волосся іноді достатньо просто задуматися про те, який спосіб життя ви ведете, іноді звернутися за допомогою до фахівця і провести необхідні аналізи або пройти обстеження.
Причини випадіння волосся
Стреси.
Це те, з чим багато хто з нас стикаються досить часто. Досить перенести невеликий стрес – і волосся втрачає блиск, може початися випадіння. Якщо це одиничний випадок – судини шкіри приходять у норму досить швидко і проблема може вирішитися сама собою. Якщо ж ви постійно перебуваєте в стресових ситуаціях або на межі – випадіння волосся може прийняти хронічний характер.
Неправильний догляд.
Зловживання засобами для укладання, хімічними завивками, гарячими укладаннями, а так само фарбуваннями і висвітленням волосся може призвести до їхнього випадіння. Якщо ви хочете повернути нормальний вигляд вашому волоссю – постарайтеся уникати так само занадто тугих і важких зачісок.
Дієти та харчування.
Суворі та незбалансовані дієти, неправильне харчування і неправильний режим харчування теж можуть бути однією з причин випадіння волосся. В основному це відбувається через брак заліза. У цьому разі проводять необхідні аналізи. Якщо діагноз підтверджується – проблема вирішується або прийомом вітамінів, або вживанням в їжу продуктів, багатих залізом.
Захворювання.
Звичайно випадіння волосся може бути лише показником того, що існують більш серйозні порушення, і варто шукати першопричину, а не боротися з випадінням. Захворювання щитовидної залози, запалення легенів, венеричні захворювання, анемія – далеко не повний список хвороб, які здатні вплинути на зовнішній вигляд і здоров’я волосся.
Лікарські препарати та добавки.
Існує великий список лікарських засобів, які можуть викликати випадіння волосся. Це деякі протизаплідні препарати, антидепресанти, стероїди і звичний нам усім аспірин. Добавки, які у своєму складі мають селен так само можуть призвести до небажаних наслідків.
Встановивши причину випадіння волосся можна переходити безпосередньо до його лікування, яке в разі не дуже важкої форми цілком можна проводити і вдома. Але в будь-якому разі пам’ятайте: консультація лікаря ніколи не заважає, можливо, вам призначать препарати, які разом з домашніми масками принесуть набагато більш ефективний результат.
Рецепти проти випадіння волосся
1. Для того, щоб зменшити випадіння волосся, а так само проти лупи та свербіння шкіри голови, стимуляції росту волосся використовують відвар з кореня лопуха. Подрібнений корінь лопуха заливають окропом у пропорції 1 / 10, відварюють 15 хвилин, дають настоятися 2,5 години, потім проціджую і обполіскують волосся після миття.
2. Перцева маска допоможе зупинити навіть сильне випадіння волосся: гострий чілі-перець настоюють на горілці протягом тижня, потім наносять на волосся і втирають в шкіру голови. Витримують 20 хвилин, потім змивають, використовуючи звичайний шампунь.
3. Дуже популярним засобом для поліпшення структури волосся є масляний компрес. Для того, щоб його приготувати, беруть 2 столові ложки будь-якого рослинного масла (ідеально підходить реп’яхова олія), в яке додають 2-3 краплі лимонного соку, ретельно змішують, підігрівають на водяній лазні і втирають в шкіру голови. Маску залишають на волоссі на 2 години, потім обполіскують. Обполіскувати необхідно теплою водою, додавши до неї яблучний оцет або лимонний сік з розрахунку 1 ст. ложка на 1 літр води.
4. Миття волосся водою з апельсиновими кірками є відмінним джерелом блиску і сяйва. Просто додайте у воду, якою ви миєте голову, кірки від 2-3 апельсинів і дайте їй настоятися близько трьох годин.
5. Маска з шампанського. Виливають шампанське в будь-який посуд, чекають, поки осяде піна і втирають масажними рухами в шкіру голови. Маску наносять після миття шампунем і не змивають.