Дуже часто, серед різних рекомендацій зі зниження ваги зустрічається така: «їжте невеликими порціями, але часто». Усього лише одна непомітна фраза серед потоку рад, багато з яких ми пам’ятаємо напам’ять. Ось ми і пропускаємо її повз вуха, міркуючи приблизно так: «Маленькими порціями не наїсися! Вже краще поїсти 1-2 рази на день, але більш ситно. Добова сумарна калорійність однакова … Тому-то ми і не втрачаємо у вазі (а часто навіть накопичуємо зайве), повністю довірившись вченню про калорійність продуктів і нічого не знаючи про те, що ж насправді потрібно нашому організму.
Отже, про що дієтологи не спромагаються поставити нас до відома: перерва між прийомами їжі не повинна перевищувати 5 годин! До закінчення цього часу наш шлунок повинен прокинутися і отримати їжу. Причому, навіть не має значення, жирна їжа або дієтична, просто наш організм повинен знати, що їжі достатньо, надходить вона регулярна, тому накопичувати жир «про запас» не потрібно.
А як поступаємо ми, не отримавши такого цінної вказівки від наших дорогих дієтологів? Намагаємося їсти якомога рідше; радіємо, якщо через відсутність апетиту або термінових справ пропускаємо обід, або знаходимо в собі сили відмовитися від вечері, оскільки хтось озвучив тезу: «після 18 годин їсти не можна, і взагалі вечерю треба віддати ворогу» .
Як у такій ситуації чинить наш організм? Через 5 годин «простою» шлунок починає бити у всі дзвони і, в засмучених відчуттях, телеграфує організму: «Голод йде! Запасаємося! »Коли, після довгої перерви їжа, нарешті, отримана, наш організм вичавлює з неї максимальну кількість калорій. Треба ж забезпечити енергією не тільки насущні потреби, але і відкласти ще хоч щось «про запас», про всяк випадок, адже настали голодні часи!
Безумовно, у людей з нормальним метаболізмом таких проблем не виникає, але людям, схильним до повноти, в силу обставин необхідно з належною шаною ставитися до примх свого організму. Годуйте його регулярно, не рідше, ніж через кожні 4-5 годин, і він заспокоїться, задоволено зітхнувши: «Голодні дні минули!»
Для того, щоб гарантовано не пропустити п’ятигодинний інтервал, харчуйтеся більше 3-х разів на добу. Простіше кажучи – перекушуйте між прийомами їжі. Скільки разів ми чули в дитинстві від батьків: «не хапай шматки перед обідом – апетит зіпсуєш!» Тепер ми, дорослі люди, мучимося діаметрально протилежним питанням: як його, паразита отакого, зіпсувати? Не потрібно винаходити велосипед, а просто згадати рецепти родом з дитинства: між основними прийомами їжі з’їсти парочку бутербродів, великих яблук або невелику тарілочку овочевого салату.
Діючи таким чином, ми вбиваємо двох зайців одним пострілом: і організм заспокоюємо і, якщо ми любимо смачно і багато поїсти, зменшуємо відчуття голоду. Саме вовчий голод і що розігрався внаслідок нечастих прийомів їжі апетит змушують нас непомітно з’їдати більшу кількість їжі, ніж нам потрібно.
Пропонуємо відвідати сайт де можна знайти все про Кінотеатр львів.Афіша.Огляд фільмів, та багато іншого, а також спланувати свій відпочинок з друзями та коханою людиною.