Являючись різновидом білкової, безвуглеводної дієти, сирна дієта для схуднення заснована на дотриманні балансу жирів і білків при кожному прийомі їжі. На такому режимі обмеженого харчування протягом десяти днів йде до десяти кілограмів зайвої ваги. Сирний раціон з легкістю замінює важке м’ясо, не завдаючи шкоди здоров’ю. Однак сирна дієта повністю позбавлена джерел вітамінів – фруктів і овочів, тому може застосовуватися лише в обмежений проміжок часу.
Каждая женщина должна знать о таком заболевании как фиброзно-кистозная мастопатия, чтобы выявить ее на ранних стадиях или предотвратить возникновение.
Користь сирної дієти для схуднення
Сирна дієта відноситься до розряду безвуглеводних, білкових дієт, найяскравішим представником яких є знаменита кремлівська дієта. При проведенні сирної дієти не потрібно рахувати очки, але і раціон у неї значно бідніший.
Дієтичні властивості сиру обумовлені його унікальним складом: у ньому міститься до 30% білка, до 50% жиру (в сухій речовині), від 400 до 700 мг мінеральних солей кальцію і фосфору. Білок сиру є джерелом незамінних амінокислот, які є основним «будівельним матеріалом» організму. За змістом білка сир знаходиться в п’ятірці лідерів серед продуктів харчування. Застосовувати ефективну сирну дієту рекомендується не більше десяти днів, при правильному підході можна і за такий незначний термін скинути від семи до десяти кілограмів надлишкової ваги.
Перевагою такої дієти є її «ситість», при зміні звичайного режиму харчування на сирний, голодувати не доведеться. Легкість приготування страв – ще один плюс цієї дієти. Всі продукти, що входять в дієту, відрізняються високим вмістом білка, сир ще багатий мінералами. Такий раціон особливо корисний навесні, коли організм потребує підживлення, що відбивається на шкірі обличчя, волоссі та нігтях.
Протипоказана сирна дієта для схуднення людям, страждаючим захворюваннями травної системи. Велика кількість кисломолочних продуктів і високий вміст білка можуть завдати серйозного удару слабкому шлунку. До того ж, дієта не передбачає вживання овочів і фруктів, тобто джерел вітамінів практично немає. При проведенні сирної дієти необхідно додатково приймати вітамінний комплекс.
Різновиди сирної дієти для схуднення
Елегантна винно-сирна дієта. Цей аристократичний варіант сирної дієти дуже смачний і гедоністичний, проте більше двох днів сидіти на ній не рекомендується. Тобто розвантажувальні дні на винно-сирнній дієті провести можна, при цьому отримати масу позитивних емоцій, поліпшивши психологічний фон, але тривале проведення такої дієти може призвести до серйозних порушень здоров’я.
Класична сирна дієта передбачає дробове, п’яти-шестиразове харчування. Її тривалість десять днів, протягом яких потрібно дотримуватися наступний режим:
сніданок о 8:00 складається з чашки кави без цукру або зеленого чаю. О 10:00 потрібно з’їсти одне варене яйце, опівдні – двісті грамів відвареного м’яса, через дві години – сто грамів нежирного (10-12%) сиру. О 16:00 – 250 г знежиреного сиру без сметани, вершків та цукру. О 18:00 – склянка нежирного кефіру.
При проведенні такої дієти потрібно випити в день не менше 1,5-2 літрів чистої води. Повторювати таку дієту можна не раніше, ніж через два місяці, оскільки після десятиденного прийому білків і жирів організм повинен заповнити запас вуглеводів.
Американські дієтологи рекомендують всім тим, хто хоче швидко схуднути, але не знає, яку дієту вибрати, краще всього спробувати пройти найпростішу. Вчені провели цікавий експеримент: розділили сто шістьдесят добровольців c надмірною вагою на кілька груп, за видами самих різних досліджуваних дієт. Учасники регулярно відвідували спеціальні заняття, на яких їм докладно розповідали про всі секрети обраних ними систем, при цьому вимірювали проміжні результати схуднення.
Через рік були підведені підсумки: «передовики», що скинули більше п’яти відсотків від початкової ваги, в кожній групі було приблизно однакова кількість – близько чверті. Виявилося, що найкращих успіхів добилися саме ті, хто суворо дотримувався дієти, всі інші, допускали різного роду послаблення і вольності, залишилися далеко позаду і не добилися таких серйозних результатів. Звідси висновок: не варто часто міняти різні дієти, пробуючи все підряд і кожну окремо, краще всього вибрати одну, умови якої здаються найприйнятнішими. Вибрати і суворо дотримуватися усіх вказівок цієї дієти для схуднення.