Всі головні компоненти харчування наш організм навчився зберігати про запас – так, про всяк випадок. Цукор він складує в печінці, білки – у животі, а ось для жирів вибрано місце під шкірою. Хочете схуднути? Доведеться йти війною на власний організм! Щоб перемогти, треба воювати вміло. Ця стаття вас багато чого навчить! Жири … Що це таке? Звідки вони беруться? Чому відкладаються під шкірою? І взагалі, навіщо вони потрібні? А може, їх і не варто їсти? Звучить переконливо, адже від жирів у нас стільки проблем з фігурою!
Перша стадія перетворення жиру: прийом їжі
З цим все зрозуміло: ми сіли за стіл і завантажили в себе їжу. Так от, «обробка» жирів організмом починається вже у вас в роті, коли слинні залози виділяють слину, насичену особливими травними ферментами. Далі, здавалося б, до цієї роботи повинен підключитися шлунок. Як не дивно, жири – не його профіль. Так що він просто пропускає їх через себе і відправляє далі в кишечник. А вже тут жири будуть перетравлюватися і всмоктуватися в кров. До речі, а навіщо нам потрібні ці самі жири? І чи не краще взагалі їх не їсти? Насправді жири дуже потрібні нашому організму. Вони служать енергетичним паливом нашому організму, як будівельний компонент шкіри, волосся, нігтів, а також, жири це “сировина” для виробництва гормонів
Друга стадія перетворення жиру: розщеплення
Жири не схожі на вуглеводи та білки тим, що у воді не розчиняються. Виходить, воду треба чимось замінити, так? Спеціально заради жирів наш організм виділяє жовч. Повне розчинення жирів і їй «не по зубах». Зате вона вміє «дробити» жири на мікроскопічні краплі – тригліцериди. А вже з ними-то кишечник вміє справлятися.
Третя стадія перетворення жиру: подорож
Так, тригліцериди самостійно подорожувати не вміють. Їм обов’язково потрібно транспортний засіб, який називається «ліпопротеїн». Ліпопротеїни бувають різні, і завдання у кожного своє.
Четверта стадія перетворення жиру: чи не відкласти нам трохи жиру?
Якщо організм отримав більше, ніж потрібно, то в справу вступає фермент під назвою ліпаза. Його завдання – кинути все зайве всередину жирових клітин.
Чому жиру багато?
Організм про запас зберігає не тільки жири, але і вуглеводи. Припустимо, ви з’їли вуглеводів на 100 калорій. Так ось, організм повинен витратити приблизно 23 калорії, щоб зберегти ті що залишилися 77 калорій. А от щоб зберегти 100 зайвих «жирних» калорій, знадобиться всього 3 калорії. Решта 97 калорій – всі ваші! Ось і виходить, що запаси жиру завжди найбільші.
Фактори, що сприяють відкладенню жиру в організмі:
Вік (чим ви старше, тим «охочіше» відкладається жир)
Рід (у жінок жир накопичується швидше)
Переїдання (ви їсте надто багато)
Сидячий спосіб життя (енергія жирів вам не потрібна)
Надлишок ліпази (фактор спадковості)
Нервові стреси (всупереч загальній думці, від стресів повніють)
Звичка їсти жирне (мова про особливості національної кухні)
Генетичні фактори (повнота передається у спадок).
Стадія п’ята: витрачаємо запаси
Яким чином заняття спортом допомагають позбутися від зайвих кілограмів? А ось так. Спочатку організм на фізичні вправи реагує витратою глікогену – заздалегідь запасного цукру. І тільки потім, коли він витратить «цукрові» запаси, у справу йдуть жирові відкладення. Відбувається це приблизно через півгодини після початку аеробного тренування.
Міняємо фігуру
Стільки навколо розмов щодо генетики! Мовляв, якщо ваша матуся була повною, то і вам не минути тієї ж долі. Насправді ж, все не так страшно. Гени визначають композицію вашого тіла на 25%. Тільки на чверть! Це стосується кількості жирових клітин і того, в яких місцях вони кучкуються (в області талії або ж на стегнах і сідницях). Так що, якщо ви й справді схожі на матусю, то, швидше, тому, що у вас з нею загальні звички в харчуванні: ви переїдайте точно як вона. Якщо ви почнете займатися спортом і сядете на дієту, то будете виглядати зовсім інакше. До речі, силових вправ не треба шарахатися.
Жінкам – «яблукам» зігнати зайвий жир легше, ніж «груші». Жир в області талії в 5 разів більше податливий, ніж на стегнах і сідницях. Але і для жінок з «грушевої» фігурою є свої методи. По-перше, треба розуміти, що «спалювання» жиру – це частина вашого загального обміну речовин. Такого не буває, щоб обмін був млявим, а жир «згорав» швидко. Так що, ось вам перша хитрість. Їжте часто – через 2-2,5 години, але малими порціями. Цей прийом реально «розкручує» швидкість обміну, а отже, і «жироспалювання». Друге. Більше аеробіки! Всі ці аеробні заняття по 40-45 хвилин не про вас. Не менш 4-5 днів на тиждень займайтеся аеробікою по півтора – дві години! І ще. Жир «спалює» кисень. Вам потрібна аеробіка на свіжому повітрі. Тільки на свіжому повітрі! Третє. Не здумайте сідати на «жорсткі» дієти менше 1200 калорій! Доведено, що такі дієти навпаки сповільнюють темп обміну речовин, що автоматично знижує темп «жіросжіганія»! Звідки організм бере енергію
Енергія, яка вам потрібна для того, щоб підняти штангу або пробігти крос, може надходити з двох джерел. Це глікоген (вуглеводи) і жир. То як же змусити себе втрачати побільше жиру? Ось причини, які впливають на «вибір» організму:
Їжа, яку ви їли перед тренуванням (якщо з’їсте щось сильно вуглеводне, на кшталт овочевого салату, каші, фруктів або шоколадки, то в якості головного джерела енергії організм вибере не жир, а заздалегідь запасеної цукор – глікоген.)
Тривалість тренування (чим довше ви тренуєтеся, тим більше буде витрачено жиру)
Інтенсивність занять (чим вище навантаження, тим більше витрачається глікоген)
Тип вправ (аеробіка спалює більше жиру, а тренажери – глікогену)
Рівень фізичної підготовки (чим більше ваш «спортивний стаж», тим більше ви спалюєте жиру)
Вуглеводи, прийняті під час тренування (надумаєте випити або з’їсти щось солодке, більше витратите глікогену).
Российская компания “Маэстро” предлагает брюки мужские высокого качества и по доступным ценам.