Не у багатьох людей власна конституція дозволяє витримувати потужні фізичні навантаження, які використовують бодібілдери – профі. Навряд чи хтось зможе змінити довжину своїх стегон, рук, впливати на скелетні характеристики, м’язовий потенціал і точки закріплення сухожиль. Зате присідати з найбільшою ефективністю може майже кожен, якщо, звичайно, присідання виконуються правильно. При недостатній еластичності ахіллових сухожиль ви не зможете присісти, щоб ваші п’яти були відірвані від підлоги, збільшуючи ймовірність впасти животом об підлогу. Також на справне виконання присідань впливає стан плечей, підколінних сухожиль, стегон і спини.
Займіться підбором програми спеціальних розтягуючих вправ, які повільно, але вірно підвищують еластичність підколінних і ахіллових сухожиль, спини, плечей і стегон. Поступовий і плавний перехід, при завзятих заняттях, наступить, якщо ви будете займатися, хоча б через день. Вправи на розтяжку правильніше робити вже після основного комплексу занять – так ви забезпечите себе і досягнете бажаного результату правильним шляхом. Крім вправ на гнучкість вам необхідно провести низку додаткових спеціальних вправ, які впливають на плечі і ахіллового сухожилля.
Додайте в якості бонусу вправу «мітла».
Гнучкості тіла домагайтеся, присідаючи без млинців, з одним грифом, при цьому намагайтеся виробити хорошу технічність виконання і правильну стійку рухів. На все це, безсумнівно, знадобитися чимало часу, а значить, чимало вашого терпіння. Ви втратили гнучкість власного тіла не за день-два, навіть не за один рік, тому нерозумно сподіватися, що пару-трійку тижнів ви виправите цю справу. Лише коли ви знову здобуте гнучкість, виконуючи бездоганно техніку присідань, можна мало-помалу набирати вагу. Необхідно стежити, щоб і на цьому етапі ваша техніка не втратила висоти виконання, інакше про користь занять можете забути одразу. Дуже важливо: не додавайте вагу до штанги відразу ж! Цього не можна робити ні в якому разі, якщо зв’язки не набули ще достатньої еластичності, а техніка виконання кульгає. Поспішаючи, ви самі зненавидите власні тренування, тому що, як мінімум, «залишитеся з носом», без відчутної користі, а то й взагалі отримаєте травму.
Ви повинні прагнути правильно робити присідання, робити їх ефективно і без похибок, а значить, самий початок повинен бути з самих маленьких ваг. Навантаження повинні збільшуватися плавно, дуже-дуже повільно і усвідомлено. Через пару років ви зміните свою статуру, вже переходячи до по-справжньому великих навантажень …
На скільки б важкими не здавалися вам заняття спочатку, не зупиняйтеся і не кидайте звичайних присідань. Доповніть хорошу техніку реальною програмою, цикли зміни навантажень, а також збалансовано харчуйтеся, керуйтеся на тренуваннях здоровим глуздом, не допускайте перевантажень, пробуйте експериментувати. Не забудьте і про завзятість і наполегливість. Без сумніву, присідання зіграють свою роль, створивши з вашим тілом диво, автором якого стали ви самі.
Деякі культуристи стикаються з проблемою, що виникає з-за спини або колін, що є причиною проблем правильно робити присідання. Пошкодження колін або спини часто є результатом контактних видів спорту, аварій на дорозі або невірно сплановані методики тренувань. Все ж таки, таких людей у світі бодібілдингу дуже мало, так що, швидше, ви не з їх числа? Тоді вчіться присідати правильно, а коли досягнете гарних результатів, ні в якому разі не зупиняйтеся на півдорозі, і далі використовуючи цей вид вправи.