Харчування по системі Поля Брегга

Харчування по системі Поля Брегга

Знаменитий американський дієтолог і натуропат Поль Брег є творцем оздоровчої системи, яку по праву можна назвати методикою продовження молодості. Його власний життєвий шлях підтверджує ефективність вибраного поєднання раціонального харчування, фізичних вправ, гігієни, гармонійного душевного стану з дарами матінки-природи – води, чистого повітря і сонця.

Ця система допомогла самому Бреггу  перетворитися з хворобливої, слабкої дитини і юнака на повного сил і здоров’я чоловіка. До похилого віку Поль Брегг зберігав відмінне здоров’я і помер у відмінній фізичній формі, в результаті нещасного випадку. У віці 95 років під час занять серфінгом його накрила гігантська хвиля.

Правильне харчування – основа здоров’я

Провідна роль у системі Поля Брегга належить раціональному харчуванню. Американський дієтолог вважав правильною схему харчування, при якій половину щоденного раціону складають свіжі овочі та фрукти. Брегг взагалі виступав за присутність у харчуванні як можна менше їжі, яка пройшла промислову обробку. Він закликав вибирати максимально натуральну їжу, без синтетичних компонентів, барвників та консервантів. Брегг не заявляв категорично про шкоду м’яса, але радив обмежити його вживання до 2-3 разів на тиждень. Що стосується яєць, то їх кількість не повинна перевищувати 3 штук на тиждень. Корисна для здоров’я їжа повинна містити мінімальну кількість повареної солі та рафінованого цукру. Проти чого виступав Брегг, так це проти захоплення ковбасними виробами, жирним і смаженим м’ясом, консервами.

Обов’язковим пунктом в системі Поля Брегга було оздоровче голодування. На думку дієтолога і натуропата, для виведення, що накопичились в організмі, шлаків необхідно проводити раз на тиждень добове голодування, а раз на три місяці відмовлятися від їжі протягом 7-10 днів. Брегг наполягав, що таке тривале голодування повинне проводитися під спостереженням лікаря, оскільки у кожного організму індивідуальна переносимість такого втручання в його роботу. Напередодні добового голодування слід прийняти проносне або вранці «голодного» дня слід зробити очисну клізму. Під час голодування можна пити тільки воду! Вживання фруктів або соків уже позбавляє сенсу всю процедуру. Брегг писав про вживання кип’яченої або дистильованої води, проте останні дослідження довели, що кращою альтернативою є мінеральна вода без газу. Така вода не тільки допомагає вимити всі шлаки, але й постачає в організм необхідні солі та мікроелементи.

Молодість – це рух і фізична активність
Поль Брегг наполягав, що регулярна фізична активність є неодмінною умовою гарного стану здоров’я і довгої молодості. Навіть ослабленим людям він радив щоденні оздоровчі заняття, наприклад, ходьбу. Брегг наполягав, що «ніякі зовнішні обставини не повинні перешкодити щоденним прогулянкам у швидкому темпі». Для себе, він вважав обов’язковим і щоденний контрастний душ або обтирання, які роблять значний позитивний вплив на імунітет. Відсутність же достатньої кількості фізичної активності веде до загальної слабкості, ослаблення м’язів, прискореного старіння.

«Правильна постава – краще вправа для хребта»
Ці слова належать не Бреггу, але їх можна назвати ще одним постулатом його системи перетворення людського організму. Здоров’ю хребта він надавав першорядне значення, і ця його впевненість підтверджується численними медичними дослідженнями. Брегг вважав, що «кожен із нас настільки молодий, наскільки молодий його хребет».

Для підтримки нормальної роботи хребта він придумав не тільки систему вправ, але і цілий звід правил, основною вимогою яких є дбайливе до нього ставлення. Спати необхідно на жорсткому ліжку, подушка повинна бути маленькою і досить м’якою, щоб підтримувати прямо верхню частину хребта. Важливо правильно сідати і вставати зі стільця, щоб виключити ушкодження міжхребцевих дисків і хрящових пластинок. Щоб правильно піднімати тяжкості, слід спочатку присісти, взяти в руки предмет, а потім разом з ним стати. І в жодному разі не варто їх піднімати з похилого положення, тому що саме це часто призводить до ушкоджень хребта.

Вправа для постави
Щоб поліпшити поставу, Поль Брегг пропонував виконувати просту вправу: стати спиною до стіни, ноги злегка розставити, руки опустити. Потилицю, плечі, кісточки і ікри повинні торкатися стіни. Потрібно злегка витягнути шию, підібрати живіт і трохи підняти плечі. У такому положенні постарайтеся наблизити поперек до стіни на максимально близьку відстань. Потім затримаєтеся в цьому положенні, скільки зможете.

Система Поля Брегга – це не тільки програма оздоровлення для всього організму, але і прекрасний засіб для продовження молодості, збільшення бадьорості і поліпшення якості життя. На жаль, не завжди сучасний ритм життя залишає нам час на турботу про здоров’я. Однак слідування простим правилам американського дієтолога і натуропата дозволить вам відчути приплив сил, прекрасне самопочуття і радість життя.

Качественные и недорогие контактные линзы помогут улучшить не только зрение но и качество жизни.

{ 1 comment… прочитати його нижче або додати один }

Яна

Оздоровча дієта Поля Брегга-це ефективний спосіб покращити свій стан здоров’я. Дякую йому за прекрасну систему! А вам за те,що надрукували її!

Залишити коментар