Щоб схуднути, потрібно спалювати більше калорій, ніж ви споживаєте, що неминуче означає контроль за кількістю їжі. Чи означає це, що поки ви не досягнете своєї мети, ваш шлунок буде видавати голодне гарчання? Зовсім не обов’язково. Скорочення споживаних калорій не завжди пов’язане з скороченням об’єму порції. Ось кілька простих способів втратити жир без шкоди для шлунка.
1. Почніть їжу зі склянки води. Багато дієтологів пропонують випивати велику склянку теплої води перед кожним прийомом їжі. Вода, що заповнює шлунок, знизить ризик переїдання і допоможе мозку адекватно і вчасно розпізнати ситість. Крім того дуже часто гучні звуки видавані шлунком, свідчать про зневоднення, тому потягування води перед їжею може заглушити не тільки відчуття голоду, але і бурчання живота.
2. Носіть облягаючий одяг. Це не означає, що потрібно втиснути себе в штани, які перетягнуть вам всі органи в тазостегновій частині. Це означає, що штани та спідниці з облягаючим поясом або кофти на кнопках і гудзиках, можуть послужити вам прекрасним сигналом до того, що ваш живіт вже досить заповнений.
3. Більше вегетаріанської їжі. Страви з овочів є прекрасним заповнювачем шлунка з мінімальним вмістом калорій. Наприклад, шпинат може стати основою для вегетаріанського сандвіча замість звичної булки. Інша хитрість вегетаріанського погляду на свою дієту – це заміна частини м’ясного фаршу грибним в багатьох улюблених стравах. Для любителів вівсянки – можна додати побільше яблучних кубиків в блюдо. Для переконаних прихильників хліба – замінити його на лаваш з цілісного зерна, в який можна загорнути побільше овочів.
4. Вибрати правильний посуд. Дослідження Корнельського Університету в 2012 році довели, що колір тарілки прямо впливає на кількість споживаної з неї їжі. Дослідники виявили, що ті, чиї порції їжі і посуд мали низьку контрастність (наприклад, макарони з соусом Альфредо на білій тарілці ) споживали на 22 % більше їжі, ніж ті, чия контрастність їжі та посуду були вище (наприклад, макарони з червоним соусом на білій тарілці ). У зв’язку з цим напрошується один висновок – якщо вам необхідно з’їсти менше, то намагайтеся підвищити колірний контраст вашої їжі по відношенню до тарілки, якщо ж ви хочете з’їсти більше – то контраст повинен бути мінімальним, наприклад, салат із зелених овочів краще всього їсти із зеленої ж салатниці.
5. Вуглеводи в якості закуски. Для тих, хто сів на дієту, необхідно переосмислити спосіб споживання вуглеводів. Замість того, щоб залити мюслі йогуртом, найкраще налити в чашку йогурт і зверху трохи засипати його мюслями, щоб створити видимість звичної порції. Рис з овочами? Не додавайте овочі в рис, а зробіть навпаки, тоді кількість рису у вашій порції помітно зменшиться, а овочів збільшиться.
6. Створіть атмосферу для повільної їжі. Запаліть камін – якщо він є, поставте повільну заспокійливу музику, щоб задати тон неквапливої трапези. Така розміреність збільшує задоволення від прийому їжі, в той же час зменшує порцію, так як мозок вчасно отримує сигнал насичення. Жуйте повільно, поки жуєте, покладіть виделку на стіл і не тримайте її в руці, особливо не варто відразу набирати на неї нову порцію їжі.
7. Здобувайте їжу. Ось ще один нехитрий спосіб уповільнити їжу: звертайте увагу більше на ті продукти, які вимагають попередньої обробки, наприклад, зняття шкірки або поділ на шматки (апельсини, фісташки і т.д.)
8. Не їжте з пакету або коробки. Чи знаєте ви, скільки з’їдаєте чіпсів, коли улаштовуєтеся з пакетиком перед телевізором? Дослідники Корнельського Університету виявили, що люди, коли не отримували візуальну підказку про кількість їжі (як, наприклад, легко визначити обсяг їжі, якщо він лежить на тарілці перед очима), споживали на 50% більше їжі, ніж якби вони її бачили на тарілці. Якщо вам важко відмовитися від звичних пакетиків, то заздалегідь розділіть їжу (наприклад, печиво або горіхи) на кілька порцій. Які ви самостійно визначите до того, як їсти «в сліпу».
9. Починайте з супу. Дослідження показали, що хоча це може здатися і не логічним, починати трапезу з супу, однак це знижує кількість споживаних за прийом їжі калорій. Дослідження, проведене в 2007 році показало, що люди, що з’їли суп на самому початку обіду споживали на 20 % менше калорій, ніж ті, хто відклав першу страву «на друге». Найкращий вибір – це суп на бульонній основі з овочами.