Будь-яка дієта може завдати шкоди здоров’ю, якщо вона передбачає:
* Споживання продуктів, які вам необхідно обмежувати за станом здоров’я;
* Занадто сильне скорочення калорійності раціону або
* Обмеження списку дозволених продуктів без заміни їх рівноцінними, що може призвести до дефіциту поживних речовин.
До не надто здоровим можна віднести дієти, які передбачають занадто часте споживання високовуглеводних продуктів, що викликають різкі скачки рівня цукру в крові; містять дуже високий чи низький відсоток білків (наприклад, незбалансовані вегетаріанські); а також дієти з високим вмістом жирів. Очевидно, дієтичне харчування має бути збалансованим з збереженням пропорцій білків, жирів і вуглеводів. Бажано скорочувати калорійність раціону за рахунок усіх трьох харчових компонентів (за винятком білків, якщо ви споживаєте їх в розумних кількостях). Споживання низькокалорійних продуктів, багатих на клітковину (овочів та фруктів), у великих кількостях допомагає знизити відчуття голоду і уникнути відчуття порожнечі в шлунку.
В даний час дієтологи і вчені розходяться у тому, яке співвідношення білків, жирів і вуглеводів варто вважати нормальним. Загальноприйнятими вважаються наступні норми: 55-60% вуглеводи, 15% білки і 25-30% жири. Однак деякі фахівці вважають завищеними норми вуглеводів або жирів (виступаючи на захист низьковуглеводних або низкожировой дієт відповідно). Щоб не нашкодити своєму здоров’ю, збережіть звичне співвідношення, однаково скоротивши споживання як вуглеводів, так і жирів. При цьому прості вуглеводи (борошно тонкого помелу і цукру) варто замінити складними (цільні крупи), а жири у чистому вигляді (сало, рослинна олія, жирні вершки) – натуральними продуктами, багатими жирами від природи (горіхи, насіння, маслини, жирна риба ).
Не слід захоплюватися обмеженими дієтами, які забороняють безліч різних продуктів. Хоча теоретично схуднути можна, харчуючись одним печивом або шоколадом, практично це важкодосяжним (ви будете відчувати постійне відчуття голоду) і небезпечно для здоров’я (ви постраждаєте від дефіциту більшості поживних речовин).
Нарешті, дотримуючись будь-якої дієти, враховуйте свої індивідуальні особливості, наявні захворювання і харчові алергії. Так, вегетаріанцям більше підійде низкожирова дієта з високим вмістом складних вуглеводів, а людям, страждаючим алергією на глютен, – рослинно-білкова дієта з обмеженим споживанням круп. Необхідно враховувати обмеження наявних захворювань, таких як гастрит, подагра, гіпертонія і багато інших. Якщо у вас є які-небудь проблеми зі здоров’ям, проконсультуйтеся у дієтолога, який допоможе вам розробити найбільш ефективну і безпечну дієту.
На сайте misterchai.dp.ua можно купить чай, кофе, пуэр и лапачо которые удивят Вас своим непревзойденным ароматом и насыщенным вкусом.