Щодня ми стикаємося з безліччю естетичних проблем. Найпоширеніша серед них – проблема зайвої ваги. Це питання досить гостро зачіпають ЗМІ, щодня доповідаючи про чергову кризу зайвої ваги в Америці, Британії та інших країнах, або привселюдно ганьблячи зоряних дам, показуючи їх складочки та целюліт крупним планом у жовтій пресі. Сьогодні інтернет рясніє оголошеннями про сенсаційні дієти, які «допомогли Лоліті перетворитися на Дюймовочку». Як правило, це нечисті на руку сайти, що вимагають грошей за «розкриття священної зоряної таємниці». Зірки, як правило, не просто виснажують себе дієтами. Вони працюють з командою професійних дієтологів і фітнес-інструкторів, які працюють над зоряною фігуркою не покладаючи рук. Як правило, простий смертний не може дозволити собі таку розкіш. Але що робити, виглядати красиво-то хочеться!
На допомогу в нашому прагненні приходять давно вже відомі, але, можливо, призабуті методи. Одним з таких чудодійних методів є гречана дієта.
Гречана дієта і її результати
Гречана дієта – це одна з найпопулярніших дієт у світі. Таку неймовірну популярність вона заробила завдяки своїй дієвості. За статистикою, за один тиждень суворого дотримання цієї дієти можна втратити близько семи і більше кілограм. Більше того, ця дієта дозволяє не тільки позбутися від зайвих сантиметрів, а й очистити організм від шлаків, зайвої води і поліпшити самопочуття. Так як гречка містить в собі велику кількість вуглеводів, результат буде видно не відразу. Так само швидкість «відходу» ваги пропорційна вихідній масі тіла. Тобто, чим більша ваша вага до початку дієти, тим більше ви втратите в ході дієти. Потрібно лише запастися терпінням і тримати напоготові силу волі.
Меню гречаної дієти
Існує безліч варіацій меню гречаної дієти, починаючи від самої суворої (для тих, хто націлений на досягнення максимального результату), закінчуючи щадною (для тих, хто лише хоче підкоригувати свою фігурку). Як відомо, дієта – справа суб’єктивна, так як в її системі все тісно пов’язано з індивідуальними особливостями організму. Все просто: комусь ця дієта підходить бездоганно, а комусь замість користі може принести масу проблем. Ще одна особливість гречаної дієти в тому, що вона абсолютно нешкідлива і універсальна. І так, наведемо кілька прикладів меню гречаної дієти.
Меню № 1.
Як правило, гречана дієта передбачає не варену гречку, а настояну. Таким чином, в гречці зберігаються всі корисні мікроелементи. У кашу категорично заборонено додавати сіль або спеції – це затримує воду в організмі і перешкоджає зниженню ваги. Таку кашу варто їсти протягом усього дня, розділивши прийоми їжі на 5 раз (сніданок, перекус, обід, перекус, вечеря). Пити потрібно багато – 8-10 склянок води, зеленого або трав’яного чаю. Загалом, кількість споживаної рідини повинна становити близько 1,5-2 літра в день.
Сніданок – за 15 хвилин до їжі випиваємо стакан води + чайна ложка меду + часточка лимона. Через 15-20 хвилин їмо кашу, запиваючи її чашкою чаю без цукру.
Перекус – випиваємо чашку чаю або натурального овочевого соку без солі або цукру.
Обід – з’їдаємо другу порцію каші, попередньо випивши склянку води. Після прийому їжі п’ємо воду або чай.
Перекус – чай або сік.
Вечеря – третя порція каші + вода або чай.
Зверніть увагу, що останній прийом їжі повинен відбуватися за 4 год до сну.
Меню № 2.
Це меню гречаної монодієти з додаванням нежирного кефіру.
Кашу можна їсти в будь-якій послідовності і в будь-якій кількості, звичайно, без солі і приправ. Останній прийом їжі – за 3-4 години до сну.
До каші можна додати один літр 1% кефіру. Кефір бажано пити за 30 хвилин до і після прийому їжі.
Пити, як і в попередньому варіанті меню потрібно багато, не менше 1,5-2 літрів рідини в день.
Рецепт гречаної дієти
Беремо 200 грам відібраної, помитої гречаної крупи. Заливаємо 500 мл окропу, закутуємо і залишаємо на ніч. До ранку гречка розбухне і стане готовою до вживання. Якщо є зайва вода, рекомендується її злити. Нагадуємо: додавати сіль або спеції в кашу суворо заборонено!
Протипоказання до гречаної дієти
Почуття втоми, апатії, роздратованість – все це від нестачі цукру в організмі. Гречана дієта - досить сувора дієта і для того, щоб її витримати, організму необхідно звикнути. Жоден грамотний фахівець не дозволить різко обмежувати організм в усьому. І хоча гречка багата на вітаміни і мікроелементи, все ж ця дієта має протипоказання.
Перш за все, сидіти на такій дієті не можна людям із захворюваннями шлунка, печінки, нирок і дванадцятипалої кишки. Так само не рекомендовано це робити людям з цукровим діабетом і гіпертонією. Про дієту й мови не може бути, якщо ви вагітні.
Вихід з гречаної дієти
Часом досить проблематично «злізти» з дієти так, щоб не тільки «не зірватися», а й закріпити результат на довгий час.
Ось пару простих правил, якими слід скористатися, щоб не набрати вагу знову:
• По закінченню дієти не влаштовуйте «бенкет на весь світ»;
• За час дієти ваш шлунок помітно зменшився. Не варто розтягувати його великим потоком їжі;
• Останній прийом їжі повинен бути не пізніше, ніж за 3-4 години до сну;
• Виходьте з дієти поступово, включаючи нові продукти поступово, потроху;
• Їжте часто, але потроху.
Пам’ятайте, кожен організм – унікальний і, перш ніж сідати на дієту, все ж варто проконсультуватися з фахівцем. Бажаємо успіху!