Дієти для схуднення – це, безумовно, найчисленніша група дієт. Нові дієти для схуднення з’являються мало не щодня, причому принципи харчування, закладені в різні дієти, найчастіше кардинально відрізняються і навіть суперечать оде одному. Як розібратися у всьому цьому різноманітті, як визначити, яка дієта виявиться найкращою, найефективнішою саме для Вас? Спочатку давайте спробуємо впорядкувати, класифікувати різні дієти, призначені для зниження ваги.
Можна виділити наступні групи дієт для схуднення:
Низькокалорійні дієти. Сама, мабуть, численна і різноманітна група дієт. Основа будь-якої низькокалорійної дієти (що й зрозуміло з назви) – дуже серйозне обмеження загальної калорійності раціону, продукти ж при цьому можуть використовуватися найрізноманітніші. Процес схуднення на низькокалорійній дієті зазвичай йде досить швидко, але ось закріпити результат буває набагато складніше …
Маложирні дієти характеризуються тим, що в них серйозно обмежується лише споживання жирів, інші заборони на будь-які продукти, як і обмеження загальної калорійності раціону, в більшості маложирних дієт відсутня. Схуднення при використанні маложирної дієти йде досить повільно, зате утримати скинуті кілограми зазвичай буває куди легше, ніж після будь-якої іншої дієти.
Маловуглеводні дієти. Щоб зрозуміти, що таке маловуглеводні дієти, достатньо прочитати попередній абзац, замінивши в ньому слово “жири” на слово “вуглеводи”. “Цукор – біла смерть” – таке послання лежить в основі маловуглеводних дієт.
Монодієти. Передбачають вживання лише одного харчового продукту. Популярні зараз монодієти: рисова, яблучна, кефірна, сирна, картопляна, кавунова. Досить “жорсткі” дієти, час “сидіння” на яких повинний бути строго обмежений.
Білкові дієти. Основу раціону при білковій дієті складають тваринні білки (м’ясо та риба). У невеликому обсязі допускаються овочі та фрукти – так, щоб наявні в них вуглеводи не врівноважили надходжі білки. Також вельми “жорсткі” дієти, застосовуючи які, важливо не перестаратися.
Жирові дієти. Так-так, існують і такі! Самі, мабуть, парадоксальні з дієт для схуднення, що суперечать всім канонам дієтичного харчування, однак приносять іноді непогані результати.
Як бачите, дієти для схуднення дійсно дуже різноманітні. Яка з цих дієт виявиться кращою саме для Вас – вирішуйте самі (проконсультувавшись, бажано, з лікарем-дієтологом). І головне – не перестарайтеся в своєму прагненні до красивої фігури.
Выучить английский язык может каждый. Курсы английского языка для начинающих с нами – это всегда легко и просто.