Ви думаєте, якщо люди дорослі, то вони не роблять помилок? Роблять помилки у всьому, а головне, по відношенню до своїх дітей. Ця стаття навчить нас не здійснювати 5 головних помилок у вихованні дітей. Проаналізувавши кожну, ви зможете зрозуміти, де були не праві. А правильні висновки батьків – щасливе дитинство ваших дітей!
На перший погляд маленька дитина – це легко і забавно. Але саме на дорослих батьках лежить величезна відповідальність за виховання маленького карапуза. Саме ми формуємо його світогляд, всьому вчимо.
Це можна порівняти, як малюнок на білому аркуші паперу: взяли олівець і стали його наповнювати змістом. Точно так само ми наповнюємо змістом життя наших маленьких дітей: все пояснюємо, показуємо, розказуємо. Виховання маленького малюка – заняття дуже копітке, адже від цього залежить яким він стане в майбутньому. Мета статті: не засуджувати Вас, а дати конкретні поради : як уникнути 5 головних помилок у вихованні дітей.
Помилка № 1 – Я тебе більше не буду любити
Шановні батьки, кидаючи іноді таку фразу, ми самі не розуміємо, що творимо. Ми повинні пам’ятати, що незалежно від наших помилок нас люблять такими, які ми є. Поставтеся до своєї дитини, як до дорослої людини. Ви можете насварити її, але ніколи не карайте словами любові. Почуття батьківської любові дає дитині впевненість по життю. Будьте, мудрішими: любіть не за вчинки, любіть за розумні оченята.
Помилка № 2 – Іди, пограй, тільки відчепися від мене
Завантаженість сучасних батьків всілякими справами не привід відкидати дитину. П’ять хвилин уваги в потрібний момент, дорожче уваги цілої години, коли вже дитина впала духом. Постарайтеся зрозуміти дитину і скоригувати свої справи. Чуйне увагу батьків – здорова атмосфера в сім’ї.
Помилка № 3 – Дай сюди, ти ж не правильно робиш
А як же можна навчитися чому-небудь, коли не можна спробувати? Наша з вами мета, батьки, не робити за дитину, а бути поруч. Ми завжди можемо пояснити, допомогти, показати, як треба. Це зараз вона у нас на виду, але скоро піде в садок, школу і їй доведеться все осягати самій. Нехай у вас вона бачить не злого не вчителя, а доброго порадника.
Помилка № 4 – Сьогодні у мене відмінний настрій, тому я куплю тобі цукерок
Ми звикли ставитися до своєї дитини в залежності від настрою. Хороший – дозволю погуляти, поганий – все, пішли додому. Наші проблеми на роботі, вдома з чоловіком ніяк не повинні впливати на дітей. У чому вони винні, що начальник зняв з вас премію? Навчіться контролювати свої емоції. При спілкуванні з дитиною думайте про неї, а не про себе.
Помилка № 5 – Ти станеш великим музикантом
Найчастіше батьки у своїх дітях бачать свою мрію. Хтось хотів бути піаністом, хтось художником. Але, пам’ятайте, діти – це не навчальний матеріал. Це особистість, яка сама в потрібний момент вирішить, чим займатися по життю. Ваше завдання буде тільки в одному – вчасно розглянути здібності дитини і направити її в потрібне русло.
Кожну помилку можна виправити. Найголовніше – вчасно. Талановитий батько той, хто вміє грамотно поєднувати життя дитини з нагальними справами.
Удосконалюйтеся, робіть ваших дітей щасливими, а дитинство прекрасним!