Друга дитина в сім’ї – це величезне щастя для батьків і в той же час висока відповідальність. Діти повинні відчувати себе однаково улюбленими. Однак з якими труднощами можуть зіткнутися батьки? Як підготувати первістка до прийдешніх змін? Як зробити так, щоб друга дитина в сім’ї сприймалася як дуже радісна подія не тільки для мами і тата, але і для першого синочка чи донечки? Про це і піде мова в даній статті.
Друга дитина в сім’ї: долаємо складності
Батьки, які очікують другого малюка, неодноразово замислюються над майбутньою подією. Охоплює їх хвилювання пов’язане з реакцією першої дитини. Вони бояться можливих ревнощів, агресії, яскраво вираженого негативу в сторону маленького. Переживання ці цілком обгрунтовані.
Кращий спосіб підготувати першого малюка – це якомога більше розмовляти про те, що скоро у нього (неї) з’явитися братик або сестричка. Будучи вагітною, дозволяйте гладити ваш животик, слухайте разом ворушіння. Розкажіть про те, з яким трепетом і бажанням ви чекали його (її). Якщо є фотографії, коли ви були вагітною вперше, обов’язково покажіть. Поясніть, що спочатку крихітка буде багато вередувати, і з ним відразу не можна буде грати як з однолітком. Але з ним буде не менш цікаво. Коли малюк народитися, не усувайте від нього різко старшу дитину. Давайте вдосталь надивитися, дозволяйте помацати ручки, ніжки.
Говорячи ласкаві й ніжні слова крихітці, не забувайте про старшого. Зайвий раз скажіть, як сильно ви любите його, який він у вас розумний, добрий, хороший і т.д.
У результаті друга дитина в сім’ї стане довгоочікуваною подією не тільки для вас, але і для вашого первістка.
Ревнощі старшої дитини до молодшї
Друга дитина в сім’ї може викликати дивну поведінку у первістка (особливо у віці від двох до п’яти років). Він може копіювати поведінку новонародженого: брати соску, смоктати палець, бруднити штанці, мочитися в ліжко. Або просити, щоб його покатали в колисці, заколисували на руках і т.д. Це не що інше, як вираження ревнощів. Таким чином, він намагається привернути до себе увагу. Може проявлятися і агресія у бік маленького, і істерики, і ходіння за мамою по п’ятах.
Як поводитися у випадку дивної поведінки первістка
Проявіть особливе терпіння в такій ситуації. Ні в якому разі не дратуйтеся й не лайте за це старшу дитину.
Постарайтеся все переводити в жартівливу форму. В ігровій манері сповийте його, погодуйте з пляшечки молочком і дайте соску, якщо він буде наполягати. Він побачить, що уваги не позбавився і згодом зрозуміє, що це не так весело бути новонародженим, як спочатку здавалося. Поясніть, що ви потребуєте його допомоги, так як він у вас сильний, розумний і т.д. Допомагаючи вам в елементарних речах: приносячи соску, катаючи коляску, і т.п. йому і самому сподобається піклуватися про братика або сестричку.
Головне частіше говорите, як сильно ви його любите і цінуєте.