Більшість сучасних батьків при виборі і придбанні підходящої іграшки для власного чада керуються популярністю виробника, тенденціями моди, власними уподобаннями, або прагнуть забезпечити дитині умови для саморозвитку. Про безпеку дитячої іграшки, найчастіше, батьки турбуються в останню чергу.
Результати такої халатності плачевні для їхніх дітей. Як мінімум дитина може ідбутися легкою травмою, але в більш важких випадках вона набуде хронічні захворювання, які вплинуть на стан її здоров’я в майбутньому. На жаль, є іграшки які не повинні були, згідно існуючим стандартам, взагалі з’являтися на полицях дитячих магазинів.
Тому перед тим як купити ляльку своєму чаду, батьки повинні зібрати повну інформацію про продукцію, яка представлена в асортименті магазину іграшок. Батькам необхідно переконатися в тому, що іграшка має знак відповідності державним стандартам, який буде гарантувати, що у складі матеріалу не перебувають небезпечні речовини. На етикетці виробу повинна матися попереджувальна інформації про небезпеку при експлуатації виробу. До того ж, не варто купувати дитячі іграшки на стихійних ринках, бо основною фальсифікований товар реалізується саме там. Батьки діточок повинні розуміти, що якісний продукт не може коштувати дешево. Економія на дитячих іграшках часто не виправдана. Але і завищена вартість іграшки не гарантує її якості. Як правило, захмарна вартість навіяна модою чи популярністю бренду. Інтернет-магазин іграшок пропонує іграшки для будь-якої вікової категорії, які відзначаються високою якістю та популярністю серед своїх маленьких споживачів.
Перелік рекомендацій для батьків, на що необхідно звернути увагу при виборі іграшки
При купівлі іграшки запитайте у продавця документи якості на продукцію. На етикетці виробу повинна міститися інформація про рекомендований вік дитини, яка може гратися подібною дитячою іграшкою. Рекомендації по догляду за виробом і правило складання або розбирання конструкції. До того ж, виробник повинен вказати місце виробництва та контактні дані про себе. Особливу увагу зверніть на дитячі іграшки, які видають гучні звуки. Вони можуть пошкодити слух малюка і налякати його. Дитячі психологи стверджують, що іграшка – це головний момент в психологічному становленні малюка. Найчастіше поганий сон, стривоженість або безпричинне занепокоєння дитини пов’язане з невідповідними для нього дитячими іграшками. Дотримуючись перерахованих рекомендацій свідомі батьки можуть вибрати відповідну і корисну забаву для власної дитини .