Немає більш відповідального і цікавого процесу, ніж пояснювати малюкові, як необхідно ходити на горщик. У цьому питанні від мами потрібно колосальне терпіння.
Технологічний прогрес значно полегшує нам життя. У цьому переконуються молоді батьки, коли усвідомлюють цінність такого сучасного винаходу, як підгузки. Відпадає необхідність постійно прати пелюшки, використовувати марлеві підгузники або переодягати дитину на вулиці.
Але настає такий день, коли мама розуміє, що відмовитися від цього «блага цивілізації» необхідно. Найчастіше саме в цей час постає питання про те як же привчити чадо ходити на горщик.
Коли починати?
Окреслити конкретні рамки, коли необхідно починати дитину вчити ходити на горщик неможливо – кожен малюк індивідуальний. Мамі необхідно бути впевненою, що дитина вміє керувати м’язами, які відповідають за сечовий міхур, і контролює кишечник.
Багато дітей від півтора року починають опорожняться не так, як це було раніше – вони відчувають якийсь дискомфорт через наповненість прямої кишки. Якщо мама це помітила, отже можна починати вчити дитину ходити на горщик.
Починаючи привчати чадо до горщика, потрібно пам’ятати, що робити це необхідно:
- Після прийому їжі;
- До і після сну;
- Перед виходом куди-небудь.
Лаяти або не лаяти?
Пам’ятайте, що малюк завжди потребує вашої підтримки, тому не варто його лаяти. Не слід карати дитину і примусово саджати на горщик. Інакше у малюка складуться неприємні асоціації. Якщо дитина навідріз відмовляється сідати на горщик, то поверніться до цього питання через 3 тижні.
Кожна дитина може по-різному показувати, що вона хоче в туалет: стискати ніжки, стягувати штанці, видавати якісь звуки. Необхідно уважно спостерігати за малюком, щоб навчитися бачити ці ознаки.
Якщо в сім’ї є старші сестрички або братики, то вони можуть стати хорошим прикладом для наслідування. Багато малят дуже люблять повторювати те, що роблять інші дітки. Якщо у вас єдина дитина, то сходіть до друзів у гості, в сім’ї яких теж є діти, що пройшли етап ознайомлення з горщиком.
Причини відмови
Найчастіше після двох років дітки починають самі проситися на горщик. Якщо ваш малюк кілька разів пробував, але все одно відмовляється від горшка, значить потрібно шукати причини такої поведінки.
Можливо, горщик незручний за розміром для дитини або холодний. У маленьких діток є свої смаки і, може бути, горщик не підходить для вашого малюка.
Можна придумати якийсь чохол, щоб не садити малюка на холодний горщик, і наклеїти на нього цікаві наклейки, щоб викликати інтерес. Мамі необхідно зробити цей процес більш захоплюючим.
Ви можете спробувати садити малюка на дорослий унітаз, можливо, йому сподобатися робити щось нарівні з дорослими.
Чистота понад усе
Прищеплювати дитині трепетне ставлення до чистоти необхідно з дитинства. Якщо часто міняти дитині пелюшки і одяг, вона з раннього віку буде негативно ставитися до брудної білизні. Це допоможе в перспективі привчити ваше чадо до туалету і горщику. Варто відзначити, що дівчаткам це дається легше, ніж хлопчикам.
Коли у дитини вийде сходити на горщик, мамі потрібно щиро порадіти і похвалити малюка. Відчуваючи схвалення, дитина захоче знову порадувати маму своїми успіхами.
Важливо вчити дитину ходити в туалет в різних місцях, в цьому випадку не потрібно буде кожного разу виходячи з дому брати з собою підгузники.
Привчаючи дитину до горщика, мамі потрібно запастися терпінням і витратити багато сил. Але не варто в цей момент забувати про бажаннях дитини. Хваліть її навіть за незначні досягнення. Тільки в цьому випадку ваші старання не будуть марними.