11 змін шкіри під час вагітності

Вагітність

Під час вагітності в організмі відбуваються зміни і всередині, і зовні. Розповімо докладніше про тих, які стосуються шкіри.

1. Сяйво.
Сяйво, яке відзначають оточуючі (а ви можете навіть не помітити), – це не просто легенда наших бабусь. У цього явища є біологічне обгрунтування. Збільшена кількість крові додає щокам привабливий рум’янець. Все це завдяки найдрібнішим судинам, розташованим прямо під шкірою. А підвищена секреція з сальних залоз надає жирний блиск. Рум’янець у вагітних жінок з’являється в результаті тієї ж реакцій організму, що і під час порушення, плачу чи іншій активності, частішає биття серця.

2. Плями.
Іноді протягом другого триместру вагітності жінки можуть не впізнати себе в дзеркалі. На будь-якій ділянці обличчя (частіше на лобі, вилицях, носі і підборідді) з’являються коричневі або жовті плями – так звана хлоазма. Гормони – естроген і прогестерон – стимулюють синтез пігменту меланіну у шкірі, а оскільки виробляється він нерівномірно, відтінок виходить плямистим. Такий же ефект дають протизаплідні таблетки. А брюнетки і темношкірі жінки можуть також зауважити темні кола під очима. Хлоазми не можна запобігти, але можна зменшити її прояви, по можливості уникаючи ультрафіолетового випромінювання, яке значно посилює вироблення меланіну.

3. Акне.
Прищі під час вагітності, звичайно, не такі жахливі, як у період статевого дозрівання, тим не менше, вам все-таки, можливо, доведеться згадати про деякі способи боротьби з ними. На щастя, прищі зникнуть незабаром після пологів. Не використовуйте абразивні скраби і ексфоліанти: під час вагітності шкіра дуже чутлива. М’які засоби на основі вівсянки підходять набагато краще і допоможуть розкрити пори. Через можливі вади розвитку плоду медикаментозні препарати Аккутан і Ретін-А, приписувані при боротьбі з акне, не можна використовувати під час вагітності.

4. Темна смуга.
У більшості жінок є слабко виражені біла лінія, що проходить від пупка до лобкової кістки. До вагітності вона майже не помітна. А от у другому триместрі вона стає темною і набагато більш помітною. У деяких ця лінія може піти і вище пупка. У темношкірих вона набагато яскравіше, але у всіх зникає через декілька місяців після пологів.

5. Потемніння деяких ділянок шкіри.
Маленькі родимки і веснянки можуть стати більшими, а рідні плями – понад коричневими. Також можуть з’явитися і нові родимки. Ареоли і соски стануть значно темніший і можуть зберегти новий відтінок і після вагітності, на відміну від інших ділянок шкіри, які повернуться до попереднього стану.

6. Червоні долоні і ступні.
Вже на другому місяці вагітності ви помітите почервоніння долонь і ступень. Це називається долонною еритемою, яка є всього лише одним з химерних станів, що супроводжують вагітність.

7. Судинні «зірочки».
Через підвищений синтез гормонів і збільшеної кількості крові під час вагітності прямо під шкірою з’являються крихітні червоні або пурпурові капіляри. Таке ж явище спостерігається після пологів на обличчі і в білках очей з-за посиленої роботи мускулатури. Деякі такі судини можна замаскувати за допомогою косметики. На щастя, якась їх частина пропаде після закінчення вагітності, але на ногах і тілі вони можуть залишитися. У такому разі допоможе дерматолог.

8. М’які бородавки.
У деяких вагітних жінок в місцях, де шкіру натирає одяг або іншу ділянку шкіри, можуть з’явитися папіломи, або м’які бородавки. Найчастіше утворюються в складках шиї, під руками або грудьми, ці новоутворення, зумовлені зайвим зростанням верхнього шару шкіри, зникають через кілька місяців після пологів. Якщо не хочете чекати, їх можна легко видалити.

9. Пітник.
Роздратування на шкірі може бути не тільки у новонароджених, але й у вагітних жінок. Викликана перегрівом, зайвою пітливістю і тертям шкіри, пітниця супроводжується прищами і болючою чутливістю. Найчастіше це явище виникає між і під молочними залозами, під животом і на внутрішній поверхні стегон.

10. Свербіж.
Сверблячка може виникнути через суху шкіру або висипи. У багатьох найнеприємніші відчуття виникають на шкірі, яка розтягується під час вагітності (наприклад, на животі), а також на стегнах.

11. Висипання на шкірі.
Близько 1% вагітних жінок страждають від червоних сверблячих висипань на животі, стегнах, сідницях і кінцівках. Це називається зудять папулами, вони з’являються в другій половині вагітності й зникають майже відразу після пологів.

Если вы хотите изменить свою жизнь и место жительства тогда покупайте недвижимость в Анапе. Анапа недвижимость предлагает купить жилплощадь без посредников.

Залишити коментар