Готуючись до пологів, багато жінок замислюються над питанням: “Чи слід скористатися епідуральною анестезією для полегшення родових мук?” Давайте розбиратися в плюсах і мінусах епідуральної анестезії …
Для деяких матусь анестезія є порятунком для уникнення кесаревого розтину в ситуаціях, коли майбутня матуся вельми чутлива до болю, або на зв’язку проблем зі здоров’ям, їй не можна тужитися і напружуватися. Якщо ж у породіллі немає показань для епідуральної анестезії, а вона спокушується можливістю не відчувати біль під час пологів, їй варто гарненько подумати, перш ніж скористатися такою процедурою. Адже в першу чергу, це не дуже добре позначиться на малюкові. При розкритті шийки матки, головка малюка спрямовується до “виходу”, і в цьому процесі йому допомагають мамині зусилля, яка напружує відповідну групу м’язів. Але під дією анестезії, малюк “працює” самостійно, проходячи весь шлях наодинці, що відбивається на самому малюку – на світ він з’являється втомленим, і на тривалості пологів – 1-2,5 години (замість 30 хвилин – 1 години).
У завершальній стадії пологів під анестезією можуть бути використані акушерські щипці, якщо матуся не зможе ефективно тужитися, що є, нехай невеликою, але травмою для малюка, крім того, на промежині у жінки з’явиться шов.
Щоб успішно досягти спільну мету, необхідно трудитися двом: і мамі, і малюкові!
Також, слід знати, що анестезія в 10% випадках може викликати побічні дії, і ніхто не застрахований від включення в цей список.
Крім епідуральної анестезії, існує стандартний набір знеболюючих засобів, якими можна скористатися: нехай вони зовсім і не позбавляють від хворобливих відчуттів, лише трохи їх притуплюючи, але у матусі залишиться можливість стати помічником для малюка в родовому процесі.
Показання до епідуральної анестезії: дитина знаходиться в положенні “дупкою вперед”; у майбутньої мами в II половині вагітності виявився гестоз (наявність білка в сечі, високий тиск, набряки); передчасні пологи. Також, лікар може скористатися епідуральною анестезією, якщо під час природних пологів з’явилася необхідність у кесаревому розтині.
Плюси анестезії – ненька буде перебувати у свідомості під час усього процесу, після чого вона зможе спілкуватися зі своїм малюком і відразу ж прикласти його до грудей.
Мінуси епідуральної анестезії – за часом пологи стають тривалішими; необхідна особлива підготовка (встановлення крапельниці для введення розчину).
Крім показань, епідуральна анестезія володіє і протипоказаннями: наявність у породіллі запалення в місці пункції; наявність проблем зі згортанням крові; проблеми з хребтом; ймовірність виникнення під час пологів кровотечі.
Тому, зваживши всі плюси і мінуси, а також, порадившись з акушером-гінекологом і анестезіологом, можна прийняти рішення про той чи інший метод знеболювання під час пологів.