Народна медицина з давніх часів цінує корисні властивості меду, адже він містить величезну кількість вітамінів і речовин, які необхідні для підтримки здоров’я і краси людини на належному рівні. Про те, що мед лікує простудні захворювання, відомо всім. Але не кожен знає – мед є відмінним протизапальним і ранозагоювальним засобом. Він допомагає шкірі швидше регенерувати і живить її корисними компонентами. Тому мед додають у різноманітні косметичні засоби, роблять з ним обгортання і приймають ванни.
Прийняття медових ванн робить благотворний вплив не тільки на шкірні покриви, але і на нервову, дихальну і серцево-судинну системи; стабілізує обмінні процеси в організмі, підвищує імунітет, виводить токсини.
Кілька видів цілющих медових ванн
Холодна тонізуюча ванна. Підвищує обмін речовин, позбавляє від нервового напруження, покращує функціонування серцево-судинної системи. Бажана температура води до 30 градусів, але не менше 20. Кількість меду – 200 грамів. Час прийому – не більше 5 хвилин.
Неміцна тепла ванна. Позбавляє від безсоння, усуває болі і м’язові затиски, покращує травлення. У ванну набирається тепла вода. Додається дві-три ложки рідкого меду, добре розчиняється. Відведений час на ванни не повинне перевершувати півгодини. Курс – 12 ванн.
Гаряча ванна для схуднення. Підсилює кровообіг, надає потогінний вплив, виводить шкідливі речовини (такі як токсини і шлаки), прочищає дихальні шляхи. Температура води повинна бути більше 40 градусів. Меду береться 200 грамів. Час прийняття – до 10 хвилин.
Молочно-медова ванна. Зробить шкіру гладкою і незвичайно ніжною. Стакан меду змішується з літром підігрітого молока, додається в теплу воду. Тривалість прийняття – від 15 до 20 хвилин.
Хоча медові ванни і приносять багато користі для організму, але при деяких захворюваннях вони протипоказані, наприклад, при діабеті, гіпертонії, запаленні легенів, серцевої недостатності, захворюваннях крові, злоякісних пухлинах.