Правильний вибір часто стає для нас серйозним завданням. Це стосується всіх сфер життя, будь то вибір місця роботи або навчання, сумніви з приводу великих покупок або роздуми про фасон нової пари взуття. При цьому, коли справа стосується нашого раціону, ми зазвичай діємо автоматично, купуючи одні й ті ж продукти або дотримуючись звичного меню. Однак у цих випадках також можна і потрібно вибирати, якщо перед вами стоїть завдання по зниженню зайвої ваги і набуття здорового способу життя.
Отже, почнемо з страв, приготовлених своїми руками. Тут спрацьовують стереотипи, закладені в дитинстві, коли ми спостерігали за діями старших родичів. І ось ми звично варимо борщ зі свинини, додаємо в салати щедру порцію майонезу, використовуємо як гарнір приправлене маслом і вершками картопляне пюре, смажимо котлети і пиріжки на рослинному маслі. При цьому кожен може, провівши нехитрі підрахунки, виявити, скільки зайвих калорій і жирів ми споживаємо, завдяки таким «нешкідливим» звичкам. Що ж робити, «сідати» на одну з численних дієт і морити себе голодом в очікуванні дня, коли можна буде знову накинутися на колишню їжу? Давайте замість цього знаходити альтернативу! Адже можна класти в суп пісне м’ясо, при цьому додаючи більше овочів і запашних трав. Навчитися робити салатні заправки, наприклад, з оливкового масла, кунжуту і лимонного соку. А ще запікати картоплю цілком у фользі і посипати її свіжою зеленню або зовсім вибрати на гарнір жменьку відвареного коричневого рису або гречки, готувати парові котлети з м’яса курки, фантазувати на тему фруктових десертів … Враховуючи, як багато можливостей дарують сучасній господині різні кухонні прилади нового покоління (від мікрохвильової печі та пароварки до аерогрилю), завжди є варіанти більш здорового способу приготування їжі. Повірте, смакові якості ваших страв анітрохи не постраждають, а на стані фігури це відіб’ється найкращим чином.
Є ще один важливий нюанс звичного харчування – це кількість що з’їдається. Справа навіть не в розмірі порцій, хоча це теж досить суттєво, адже перехід на харчування з тарілок меншого розміру дає стійке зниження калорійності щоденного раціону. Проте найголовніше – думка про необхідність повного комплексу страв у трапезі. Розповсюджена фраза «перше, друге і компот» до цих пір керує нашою свідомістю, і ми не віримо, що можна насититися просто тарілкою супу. Тому мужньо набиваємо шлунок до відмови – з’їдаємо значну порцію другого і запиваємо, найчастіше, чимось солодким або газованим. Особливо поважають переїдання персони ще додають до мук травної системи і десерт, який часто дорівнює по калорійності третини денної норми. Спробуйте замість цього їсти одне блюдо за один прийом їжі, при цьому допускаючи не дві, а чотири-п’ять трапез на день. Що ж стосується напоїв – перш за все, їх потрібно привчитися вживати перед їжею, про інші нюанси «рідкого харчування» ми вже говорили.
Звикнути вибирати і навчитися знаходити альтернативу, можливо, не так просто, як бездумно слідувати нібито стовідсотково дієвій дієті. Однак тим, хто налаштований на довготривалий результат і дбайливо ставиться до свого здоров’я, є про що подумати. Успіхів!
Мопед – это не только транспорт для передвижения, но и замечательное средство расслабиться и прокатиться в жаркую погоду когда ветер обдувает лицо. Купить мопед по приличным ценам теперь может каждый, поэтому не медлите и приобретите.