Кожна дієта – це свого роду випробування для організму. А адже краса тіла залежить, насамперед, від здоров’я організму. Більшість фармацевтичних компаній, що займаються розробкою і виробництвом препаратів для схуднення, обіцяють ефективне і абсолютно безболісне зниження ваги. Чи так це насправді? Чи безпечні ці засоби для схуднення?
Будь-яка дієта вимагає хоча б мінімальних зусиль. А багато хто з нас хочуть знайти швидкий, легкий і ефективний спосіб схуднення. Хоча всі ми розуміємо, що без зміни режиму харчування і способу життя, результатів досягти неможливо. Незважаючи ні на що, люди довіряють рекламі, яка обіцяє швидкий результат і використовують таблетки для схуднення. Фахівці ж стверджують, що таблетки (якщо вони пройшли сертифікацію) допоможуть схуднути, але лише в комплексі зі збалансованою дієтою та фізичними навантаженнями.
Розповімо про головні особливості деяких препаратів, їх достоїнства, недоліки, протипоказання і можливі побічні ефекти.
Блокатори апетиту
Добавки цієї категорії діють так: потрапляючи в шлунок, вони поглинають воду, набухають і стимулюють рецептори, які реагують на розтягнення. Така стимуляція направляє в мозок сигнал про те, що шлунок заповнений, тому апетит на час знижується або придушується зовсім. Перераховані добавки нормалізують діяльність шлунково-кишкового тракту, очищають стінки кишечника. Але є в препаратів і мінуси. Справа в тому, що відчуття ситості складається з безлічі факторів, і розтягнення стінок шлунка – лише один з них. Крім рецепторів у шлунку, мозок людини реагує на зміст рівня глюкози в крові. Якщо харчуватися тільки целюлозою, то відчуття ситості настає лише на короткий час, після якого апетит активізується з новою силою.
Ксенікал
Виробляється організмом фермент ліпаза який має здатність ферментувати жири, що надходять ззовні. Препарат ксенікал блокує цей процес, що сприяє майже 100 виведенню неперетравлених жирів з фекаліями. Оскільки організм більше не отримує жири ззовні, включається процес переварювання жирів, що є в запасі, що призводить до стабільного зниження ваги. Проте людям з деякими захворюваннями препарат протипоказаний.
L-карнітин
Цей препарат – аналог натурального карнітину, який в організмі розщеплює жир. У відсутності або нестачі карнітину в організмі людини повноцінного розщеплення жирів не відбувається, що, найчастіше і є справжня причина ожиріння і набору ваги. У карнітину (якщо він справжній) практично немає протипоказань.
Рідкісні
Дія Рідкісні – подвійна. Перше – зменшення апетиту і створення почуття ситості на довгий час. Даний ефект допомагає знизити обсяг їжі, що з’їдається, що саме по собі запускає механізм зниження ваги. Другий ефект – по-височині кількості спалюваного організмом енергії, що також знижує масу тіла.
Чай для схуднення
У складі більшості цих чаїв містяться проносні і сечогінні речовини, що само по собі може трохи знизити вагу. Але якою ціною? Регулярне споживання чаю для схуднення може привести до того, що з організму буде вимиватися калій з крові, порушиться електролітний баланс, зрештою, настане зневоднення, а це вже серйозна загроза здоров’ю.
Природні стимулятори
Вони збільшують метаболізм, підвищують життєвий тонус. Найчастіше до складу цих засобів входить ефедра. Вченими доведено, що ефедра ефективна для зниження ваги, але точний механізм її дії невідомий. Лікарі стверджують, що безконтрольне застосування ефедри тільки посилює проблеми зі здоров’ям. Збільшується частота гіпертонічних кризів, інсультів, загострень захворювань серця.
Тайські таблетки
Експертиза, проведена в центрі харчової продукції при Інституті харчування РАМН, показала, що тайські таблетки для схуднення містять такі хімічні речовини, як серотонін, фентермін і фенфлюрамин. Вони були визнані психотропною речовиною, і їх використання в харчових добавках заборонено. Таким чином, при застосуванні тайських таблеток для схуднення можна завдати непоправної шкоди нервовій і серцево-судинній системі свого організму.