Овочі – постійні супутники нашого життя. Це повний асортимент необхідних людському організму вітамінів і мінералів. Свіжі або перероблені овочі – це сильні стимулятори виділення шлункового соку, що сприяють перетравленню і кращому засвоєнню білків, жирів і вуглеводів з різних продуктів харчування. Овочі потрібні людині цілий рік. Тому, дуже важливим є збереження і заготівля їх на зиму. Як це зробити? У цьому нам допомагає консервування, як спосіб технічної обробки продуктів харчування, який дає можливість зберегти максимум корисних речовин в овочах.
Консервування овочів
Кожна жінка в своєму житті хоча б раз, але стикалася з таким процесом в домашньому господарстві, як консервування. Ще від бабусь і прабабусь нам залишилося багато перевірених рецептів і корисних порад. Є кілька методів консервування овочів, кожен з яких має свою й дуже давню історію. Соління, квашення, маринування, сушіння, заморожування – це неповний список з усіх відомих способів консервування, з якими ми щорічно зіштовхуємося в нашому житті. Наприклад, всім давно відомі солоні огірки, квашені помідори та сушений червоний перець. Багато з них стали нашими улюбленцями в холодну і морозну зиму.
Кожен метод консервування овочів має свою технологію. Процес соління здійснюють за допомогою використання кухонної солі, розчин якої просочує продукт повністю, знижує активність води, придатної для розмноження бактерій. Квашення – це використання молочнокислих бактерій, які виділяють органічні кислоти і перешкоджають розвитку цвілі. Маринування відбувається за допомогою органічних кислот, які є згубними для бактерій, але не небезпечними для людини. Старим і перевіреним способом консервування є сушка, в процесі якої з продукту видаляється волога, і мікроорганізми втрачають середовище проживання для свого розвитку.
Про що потрібно знати, консервуючи овочі?
Основи консервування овочів передаються від матері до дочки вже безліч століть поспіль. Про консервування овочів написано багато різних книг, журналів, знято багато цікавих передач. Але, скільки не читав би, а практика важливіше всього. І досвід приходить з часом, і вчаться теж на власних помилках. Основою всього процесу консервування є точне дотримання інструкції з приготування та потрібних норм інгредієнтів. Важливим моментом у консервуванні виступає чистота самих продуктів і посуду. Саме чистота – це головна умова високої якості. Є вимоги і до тари, в якій здійснюють процеси консервування. Це зазвичай скляна тара, але можна використовувати бочки або бутлі. Овочі треба добре мити або чистити, в залежності від ступеня забруднення. Особливо акуратно треба стерилізувати банки з накладеними всередину продуктами. Готову консервацію потрібно зберігати в холодних приміщеннях, уникаючи різких перепадів температури.
Сделать выбор в пользу тех или иных духов поможет украинский интернет магазин парфюмерии, где представлен широкий выбор духов на любой вкус и кошелек.