Верона – це старовинний куточок Італії, що має свою захоплюючу минуле і не менш насичене сьогодення. Зручне місце розташування Верони дозволило їй досягти могутності в минулі часи, але не вберегло від посягання Франції, Австрії, Венеції. Тільки в середині XIX століття чарівне містечко Верона потрапило під турботливе крильце Італійської Республіки.
Відлуння впливу різних культур збереглися у Вероні завдяки вражаючим пам’яткам. Величенний амфітеатр Арена, трохи поступається розмірами Колізею – це пам’ятник римських часів. У нього могли вміститися двадцять і дві тисячі глядачів. Амфітеатр використовувався в різних цілях. При жорстокому римському правлінні тут проводилися криваві змагання гладіаторів. У часи Середньовіччя лицарі демонстрували свою доблесть і відвагу. У наші сучасні часи кращі співаки (Паваротті, Домінго, Марія Каллас і ін) показували прекрасну потужність свого голосу глядачам під прекрасним зоряним небом Верони.
У часи Карла Великого містечко поповнився святими християнськими васильками. Середньовіччя подарувало красиву готичну церкву Святої Анастасії. Якщо пройтися по симпатичній набережній Адідже, то є ймовірність захлинутися від захоплення і здивування, так як там розкинувся справжній кремль! Червона цегляна кладка, велична монументальність і сила.
На площі П’яцца де Ербе розташувався чудовий фонтан Мадонни Веронської. Якщо кинути золотисту або сріблясту монетку під дзюркотливі струменя фонтану, то залучиш успіх у бізнесі.
Крім приголомшливих пам’яток Верона прославилася тим, що має чарівний статус любовного містечка, присвоєний їй Шекспіром. Парадоксально, але, незважаючи на те, що сам Вільям Шекспір ніколи там не був, він обрав це містечко для драматичних подій роману «Ромео і Джульєтта ». Тепер нескінченний потік туристів різного віку прагне опинитися на місці, де відбулася сама знаменита любовна трагедія.
Будинок Джульєтти – ось мета всіх романтиків і шанувальників творчості Шекспіра. Вулиця Капелло, будинок 23. Над входом в арку висить капелюх, що символізує фамільний герб. П’ятиповерховий цегляний будинок побудований в XII столітті, але кілька століть поспіль міняв свій інтер’єр. Відомий балкончик знаходиться на місці, але щоб туди пробратися романтичному сучасному Ромео довелося б скористатися не розлогим деревом, а цілком зручною для альпіністських трюків стіною. Але, загалом, то зараз ці подвиги нема до чого і щоб насолодитися аурою житла Джульєтти треба пройти через двері. Внутрішнє оздоблення зведено з усією пристрастю, всі стіни пописані палкими закоханими, благальними, заклинати і хто клянеться у вічності свого почуття. Особливо виділяються вигадливі ієрогліфи. Правда на сьогоднішній момент уряд Верони визнало написи недоречними і видалило їх, за винятком тих, які зачаїлися в арці.
Для зізнань придумано ультрасучасний пристрій, на якому транслюються визнання, що надсилаються коханими за допомогою мобільного телефону. А ще можна скористатися самим звичайним, але таким рідним способом – це взяти ручку з папером і написати лист Джульєтті. У неї тепер є власний штат, що складається з пари психологів і секретарів.
Жителі Верони з трепетною любов’ю ставляться до тендітної Джульєти і встановили не тільки її день народження, день вінчання, а й чарівний пам’ятник, частина якого відполірована дотиками і обіймами настільки, що випромінює сяйво.
Верона дуже серцеве місто. Всюди продаються сердечка на найвибагливіший смак: одинарні та подвійні, попробивані стрілою і розламують навпіл, надписані і гладкі, їстівні та сувенірні. Говорячи про сувеніри, то більшість з них відобразили веронских коханців.
Про Вероні можна складати пісні і співати чарівні серенади. Атмосфера лебединої пісні на розі вітрів просочила повітря цього італійського куточка. Щасливі посмішки, розуміючі погляди, привітні обличчя, заливчастий сміх і сотні парочок, міцно стискають одне одного за руки, наповнюють приголомшливим відчуттям ейфорії. Тут потрібно бродити пішки, вдивляючись у деталі, дивуючись кожному відкриттю і запам’ятовувати на пам’ять все, що захоплює. Щоб згодом смакувати задоволенням від міста, п’янкого істиною силою любові.