Аромотерапія

аромотерапія

Аромати … Незважаючи на свою невловимість і легкість, вони допомагають підтримувати здоров’я, охороняють нашу молодість і красу, проганяють смуток і нудьгу. З чудодійними властивостями ароматних рослин людина познайомилась вже багато тисяч років тому. Саме вони були першими косметичними засобами, ліками, а також зіллям, які люди використовували для створення певної емоційної атмосфери.

Аромотерапія – давнє, відточене століттями мистецтво використання натуральних ефірних олій рослин для зміцнення здоров’я, косметичного догляду за тілом і благоденства. Всі масла без винятку мають бактерицидні, антисептичні та протизапальні властивості, позитивно діють на нервову систему, активно зберігають і відновлюють красу шкіри і волосся і оновлюють механізм саморегуляції в організмі. Багато олій очищають організм від шлаків, лікують травлення, нейтралізують отрути і т.д. Ароматичні масла дають нам воістину незвичайні можливості; їх спектр дії виключно широкий.

Ванни з ефірними оліями – це, мабуть, найефективніший і дивно приємний метод ароматерапії. Залежно від кількості масла, доданого в воду, а також від того, яке саме масло використовується, ароматичні ванни по-різному впливають на організм.

Для ароматичної ванни змішайте 5-6 крапель вибраного вами олії з приблизно 60 гр. емульгатора (мед, молоко, вершки, висівки, сіль або піна для ванн). Емульгатор допомагає рівномірно розподілити масло, щоб воно впливало на всю поверхню тіла. Не рекомендується додавати ефірні масла просто у воду, так як при цьому зменшується площа дотику олії з тілом, а також виникає небезпека подразнення шкіри концентрованим ефірною олією.

* Для тонізуючою ванни (температура води – 30 ° С) візьміть олію розмарину, грейпфрута, або бергамоту або створіть ароматичну композицію, змішавши ці масла.
* Для заспокійливої і розслаблюючої ванни (температура води – 40 ° С) відмінно підійдуть олії кедра, рожевого дерева, або герані.
* Від застуди Вам допоможе ванна з ефірними маслами сосни або евкаліпта (температура води – 40 ° і вище).
* При фізичних навантаженнях рекомендується прийняти ванну з ароматичним маслом м’яти (температура води – 40 ° і вище).

Масаж з ефірними маслами

Якщо Ви хочете отримати від масажу максимум задоволення і підсилити його лікувальний і косметичний ефект, використовуйте ароматичні масла або суміші.

Залежно від виду та цілей масажу змішайте одне або кілька масел (3-5 крапель) з 10 мл. основи:
* Зміцнюючий масаж: сосна, розмарин, кедр, евкаліпт
* Спортивний масаж: м’ята, розмарин, кориця, мускатний горіх
* Гарячий масаж: кориця, мускатний горіх, розмарин
* Відновлювальний масаж: герань, петітргейн, бергамот
* Косметичний масаж: рожеве дерево, герань або кедр
* Еротичний масаж: бергамот, іланг-іланг, пачулі

Чи можна вживати ефірні олії всередину?

Традиція внутрішнього вживання ефірних масел в лікувальних цілях існує стільки часу, скільки і сама аромотерапія. Дієвість і безпеку цього методу перевірена століттями. Самі аромомасла виготовляються з рослин, як і багато приправ і ліки, які ми без побоювання їмо і п’ємо. Внутрішнє вживання масел акцентує вплив ароматичних вуглеводнів на органи травлення, кровообігу, сечостатеву систему й нервову тканину.

Однак є одне важливе зауваження. Всі слова про користь і безпеку відносяться тільки до натуральних ароматичних олив найвищої якості. Недорогі “аромамасла” нерідко містять синтетичні віддушки. І користь від їх вживання всередину нітрохи не більша, ніж від вживання одеколону.

* При нетравленні шлунка: 1 краплю олії м’яти японської змішати з 0,5 чайної ложки меду, розвести в 0,5 чашки гарячої води, ретельно розмішати і пити з ложечки.
* Для інтенсивного загару: 1-2 краплі олії бергамоту змішати з яких-небудь соком.
* При сильному кашлі та застуді: 1 краплю олії сосни змішати з 1 чайною ложкою меду; запивати водою.
* При виникненні відчуття тяжкості після їжі: 1 крапля олії бергамоту з медом.
* Для зменшення тяги до спиртного (Не сполучати прийом ефірного масла й алкоголю: Не натщесерце!): 1 крапля олії кедра з чайною ложкою меду 3 рази на день, запивати апельсиновим або ананасовим соком або чаєм.
* Для освіження дихання і при бронхіті: 1 краплю олії мускатного горіха змішати з варенням, медом.
* З-за високої концентрації активних речовин є правила і застереження, що стосуються внутрішнього вживання аромамасел:
* Обов’язково розводити чисте ароматичне масло, змішуючи його з основою (наприклад, медом);
* Уникати тривалого прийому масел всередину (не більше 2 днів)
* Не вживати натщесерце наступні олії: герань, кедр, мускатний горіх, м’ята, розмарин, пачулі
* Якщо при прийомі ефірного масла з’явилося відчуття печіння, печія, відрижка, слід зменшити дозування в 3 рази і приймати тільки після їжі, запиваючи кефіром або йогуртом.

Використовуючи аромотерапію ви позбавитесь від поганого настрою та негативних емоцій та здобудете душевну рівновагу та здоров’я.


Для того, чтобы питьевая вода всегда была чистая и пригодна к потреблению нужно использовать фильтры для воды киев, которые легко устанавливаются и гарантируют качество воды.

Залишити коментар