Поетапний догляд за руками

Догляд за руками, доглянуті руки

Почнемо доглядати за руками з профілактики. Будь-які домашні роботи слід виконувати в рукавичках. Не всім зручно працювати в рукавичках, але останнім часом на прилавках магазинів з’явилися тонкі та міцні гумові рукавички, які дозволяють навіть готувати в них їжу. Вони дуже тонкі і не заважають відчувати кісточки. Для тих же, хто вперто не бажає захищати руки рукавичками, можна запропонувати компроміс – намазати руки захисним кремом. Він покриває шкіру захисною плівкою і вберігає від зовнішніх руйнуючих дій.

Після роботи крем змивають теплою водою. Від холодної води шкіра рук стає грубою, потовщеною, почервонілою, лущиться і тріскається. Гаряча вода знежирює шкіру, робить її сухою і шорсткою.
Мило бажано використовувати високоякісне туалетне. Господарське мило містить багато лугів, які також сушать, знежирюють шкіру і викликають її лущення. Тому при виборі засобів для миття посуду, варто віддавати перевагу препаратам з добавками, що захищають шкіру рук. Це може бути алое, ромашка, розмарин і т.д. (Фірми виробники люблять це підкреслювати).

Обов’язково потрібно після закінчення роботи руки ретельно вимити і витерти насухо. Після цього змастити їх кремом. Він пом’якшує, зволожує, живить і захищає шкіру.

Етапи догляду за руками

Тим, хто готовий після всього сказаного, приділити увагу своїм рукам, наведу етапи догляду за ними в домашніх умовах.
• Очищення – усунення зовнішніх забруднень з поверхні шкіри. Для цього достатньо вимити руки з милом або побалувати їх теплою ванною з милом і содою.
• Відлущування дозволяє зняти мертві клітини рогового шару, що покращує проникнення активних речовин в шкіру при наступних процедурах. Для відлущування використовується скраб (пілінг) під час прийому ванни або після спеціальної ванночки для рук.
• Масаж посилює лімфо-і кровообіг, знімає напругу м’язів і зв’язок. Він активно впливає на рецептори, якими багата шкіра рук. Застосовується класичний масаж у вигляді погладжувань і розтирань, а також точковий, що впливає на акупунктурні точки. Для виконання масажу використовують крем для рук або будь-які масажні масла.
• Маски пом’якшують і живлять шкіру рук, підсилюють її захисні властивості, стимулють процеси регенерації (відновлення).
• Зволоження та захист за допомогою крему для рук. Креми включають в себе різні компоненти і добавки, що створюють захисну плівку.
• Гімнастика.

Очищення
Очищення – основа догляду за руками. Перш за все, необхідно видалити всі зовнішні забруднення. Для цього іноді достатньо просто вимити руки з милом. При більш ретельному догляді за руками корисно зробити очисну ванну для рук. Занурити у воду руки так, щоб вода покривала кисті рук і передпліччя до ліктьового суглоба.
Очисні ванночки:
• На 1 літр теплої води додати 1 чайну ложку питної соди, 1 столову ложку рідкого мила, 1 столову ложку гліцерину і 1 / 2 чайної ложки нашатирного спирту. Руки тримають в цьому розчині 10 хвилин. Насухо витирають і змазують жирним кремом.
• На 1 літр теплої води додати 100 гр. куховарської або морської солі.

Ванночки
Поряд з очищенням, ванночки корисні для живлення й зволоження шкіри рук. Тривалість процедури залежить від стану шкіри рук (10-30 хвилин).
• На 2 літри теплої води додати 2 столові ложки рослинної олії. Бажано повторювати цю процедуру 1-2 рази на тиждень.
• На 2 літри води додати 1ст. ложку гліцерину і 1 чайну ложку нашатирного спирту.
• На 1 літр гарячої води додати 1 столову ложку трави: ромашка, кропива, подорожник, шавлія (за вибором).

Після ванночки у вологу шкіру втирають крем для рук або будь-який живильний крем для сухої шкіри.



Маски

Маски забезпечують більш інтенсивне зволоження та живлення шкіри. Наносяться вони тільки на добре очищену шкіру. До їх складу входять: вітаміни, гліцерин, олії, ланолін, віск, мед, молочко, женьшень, алое, ромашка, уволожнувачі й т.д. Частіше за все для масок використовуються жирні креми для рук. Можуть застосовуватися і спеціальні склади. Багато косметичних фірм випускають спеціальні маски для рук: моделюючі, водоростеві, омолоджувальні, відбілюючі і т.д.
• Найпростіша маска – нанести крем товстим шаром і потримати 10-15 хвилин. Залишки маски знімають з рук за допомогою серветки або змивають теплою водою. У цьому випадку руки необхідно змастити кремом. Найкраще робити маски на ніч. Руки рясно змазують кремом. Зверху надягають целофанові рукавички, а на них махрові або бавовняні рукавички. Знімають таку маску вранці.
• Парафінова маска. На шкіру рук наноситься крем, потім руки покриваються нагрітим рідким парафіном. При кімнатній температурі він застигає. На руки надягають целофанові рукавички і махрові рукавички. Це сповільнює процес остигання парафіну. У результаті глибокого прогрівання знімається біль у суглобах, знімається напруга м’язів і зв’язок. Під дією тепла розширюються пори, і посилюється пото-і саловиделеніе. Поліпшується крово-і лімфоутворення. За рахунок посилення мікроциркуляції збільшується надходження води у верхні шари шкіри, а шар парафіну не дозволяє їй випаровуватися в повітря, тим самим, забезпечуючи гарне зволоження шкіри. У результаті парафінотерапії шкіра розгладжується, стає підтягнутою (ліфтинг-ефект). Тому вона корисна для дуже сухої і збезводненої шкіри, як омолоджуюча маска для шкіри з віковими змінами і при захворюванні суглобів кистей рук. Не кажучи про те, що це просто дуже приємно.

Масаж
Ми виділяємо масаж і самомасаж. Самомасаж ми робимо вже тоді, коли наносимо крем на руки. Втираємо його погладжують рухами у напрямку від кінчиків до основи пальців, потім до зап’ястя, ліктя, плеча. При цьому як би захоплюємо однією рукою іншу. Погладжують, перериваються короткочасними натисками у напрямку до кістки.
А тепер – побиття. Витягнути одну руку, пальці стиснути в кулак, і бити ребром долоні другої руки коротко і ритмічно по витягнутій руці від пальців до пахв. Спочатку по внутрішній стороні руки, потім – по зовнішній.
Потім робимо щипки. Так само у напрямку від кінчиків пальців до зап’ястя і потім до ліктя і плеча захоплюємо подушечками великого і вказівного пальців однієї руки шкіру і м’які тканини іншої. Це піднімає тонус м’язів, які з віком слабшають і повисають і вже зовсім не гарно виглядають в сукні без рукавів.
Тепер переходимо до суглобів. Розтираємо і розминаємо кожен, починаючи з пальців. Круговими рухами масажуємо кожен палець і суглоб окремо. Зробимо кілька кругових рухів кистями поперемінно вправо і вліво. Стиснемо пальці в кулаки і розтисніть їх. Пам’ятаєте, як в першому класі школи ми робили такі вправи і при цьому розповідали віршик: «Ми писали, ми трудились, наші пальчики втомились.»? Дуже корисно посувати пальцями, як ніби ми граємо на фортепіано – це вже гімнастика для пальців.

Гімнастика
• Щоб зняти напруження трохи потрясти руками, а потім покрутити кисті рук за годинниковою стрілкою і назад.
• Поставити лікті на стіл. Зігнути і розігнути кисті рук.
• Покласти руки на стіл. Повільно стискати і розтискати кулаки.
• Лікті поставити на стіл. Стиснути руки в кулаки і різко розтиснути їх. При цьому як можна далі оттопирівая великий палець у бік від решти пальців, зімкнутих разом.
• розпрямити долоні і згинати пальці по черзі починаючи з мізинця до великого. Розпрямляти – у зворотному порядку.

Замечательным и верным другом для человека может стать немецкая овчарка. Узнайте все об этой породе собак на сайте povodok.by.

Залишити коментар