Догляд за шкірою взимку

Догляд за шкірою взимку

Зовсім трохи залишилося часу, коли зима огорне нас своїми обіймами. Хтось чекає холодну пору року із завмиранням серця, смакуючи катання на ковзанах і можливість одягти нову шубку. А хтось з жахом вже думає про те, що прийшов кінець красі: лущення шкіри, обмороження і тьмяний колір обличчя, не кажучи вже про тужливий настрій, здатні надовго позбавити радості життя.

Але хіба все так погано? Як підняти свій настрій в зимовий час доби, ви вирішите самі. А ось як забезпечити собі нормальний догляд за шкірою в холодну пору року, ми вам розповімо.

По-перше, не варто дивуватися, що догляд за шкірою по захисту її від сонця повинен здійснюватися не тільки влітку, а й взимку. Вже, здається, знають всі, що активне сонце здатне викликати різні захворювання – від раннього старіння до онкології. Але мало хто користується захисними засобами від сонця в зимові місяці, вважаючи сонячні промені в цей час року абсолютно нешкідливими. Насправді, для того, щоб зберегти шкіру здоровою і молодою, потрібно зовсім небагато.

Догляд за шкірою сухою типу

Суха шкіра завжди вимагає належної уваги, а взимку особливо. Адже на неї обрушуються низькі температури і холодні вітри, що значно знижує її опірність. У холодному повітрі ще менше вологи, ніж у теплом. Іноді взимку здається, що шкіра дуже потребує додаткового зволоження.

Догляд за шкірою обличчя за допомогою сонячних окулярів і крему
Влітку важко виходити з дому, не надівши сонцезахисних окулярів. Яскраве сонце не дає нам дивитися на навколишній світ. У зимовий період сонце, здавалося б, не таке яскраве і ми спокійнісінько дивимося на яскраво-білий сніг. Але це неправда, що сонячне світло тепер не небезпечне. Сніг відбиває світло навіть сильніше, ніж вода влітку. Тому крім сонячних окулярів взимку теж потрібно користуватися кремами, в яких є SPH-фільтри.

Холодова алергія
Якщо після вулиці ви помітили у себе на щоках червоні плями, то можливо, у вас холодова алергія. Саме несприятливий вплив на незахищену шкіру обличчя і рук надає зимовий зміг (він з’являється при підвищеній вологості повітря). Ознаки холодової алергії – лущення і сухість, потім свербіж. Розчісувати уражені ділянки категорично забороняється – є ризик занести інфекцію.

Не забувайте про відновлення балансу харчування. Зазвичай в зимову пору року нас тягне на швидкі калорії – борошняне і солодке. Краще пройдіть в супермаркеті до поличок з морепродуктами, задоволення теж, а користі більше. Корисні також буряк і морква, яєчний жовток і печінка, тобто продукти, в яких міститься вітамін А. Для шкіри він дуже корисний.

Обмороження
Потрібно правильно доглядати за шкірою обличчя, не забуваючи про безпеку. Якщо ви живете в регіоні, де взимку бувають сильні морози і вітру, постарайтеся не допускати обмороження. Для цього рекомендується нанести на шкіру курячий жир або спеціальний захисний засіб, що продається в аптеці.

А якщо раптом ви помічаєте виникнення обмороження? Та ще перебуваєте на вулиці? Ось кілька порад.

По-перше, існує дві стадії обмороження – легке і сильне. При легкому обмороженні заморожуються верхні шари шкіри. Особливо страждають вуха, щоки, пальці на руках і ногах. У цих частинах тіла кровотоку менше, адже розташовані вони найдалі від серця. Не надягайте тугі рукавички, голова, руки і ноги повинні знаходитися в теплі. Поширена думка. Що місце обмороження потрібно розтерти, та ще мокрим снігом – це надзвичайна омана! Кристалики снігу тільки роздряпає вашу уражену шкіру, ускладнивши ситуацію.

«Врятувати» легко обморожену ділянку допоможе сухе тепло, наприклад, ваша власна тепла рука.

Сильне обмороження в міських умовах буває рідко. Під час нього в шкірі формуються крижані кристали, які можуть зруйнувати тканини, аж до їх омертвіння. Вас має насторожити почуття здерев’яніння кінцівок. Якщо з вами сталося сильне обмороження, як можна швидше помістіть обморожений ділянку в теплу (не гарячу!) воду.

Для опалення будь-якого будинку потрібен котел, який може бути твердопаливний, газовий або іншого типу. Всю необхідну інформацію про котли Ви знайдете на сайті prokotel.info.

 

Залишити коментар