Із всього спектру процедур догляду за волоссям мити є найважливішим компонентом, оскільки переслідує як гігієнічні, так і косметичні мети. Для здорового волосся, не пошкодженого і не виснаженого, правильне і своєчасне миття є мінімально достатньою процедурою з догляду. Однак, оскільки таке волосся зараз зустрічаються все рідше і рідше, розглянемо докладніше це питання. Спочатку про частоту миття. Розкид варіантів тут досить великий: від щоденного миття волосся, до 1 разу на 8-10 днів. Вирішується він суто індивідуально – мийте волосся по мірі їх забруднення, так часто, як вам це необхідно. При цьому мається на увазі, що ходити з брудним волоссям безглуздо, а мити їх частіше, ніж це вам необхідно – ще гірше.
Здорове волосся, нормальної жирності цілком допускають миття волосся 1 раз на 4-5 днів. При цьому не враховується час року, спеціальні умови вашої роботи, засоби, що використовуються для миття і т.п.
Якщо у вас жирне волосся, то ви прекрасно знаєте, як воно виглядає вже на другий-третій день після миття. Попутно необхідно сказати, що часте розчісування жирного волосся стимулює сальні залози до ще більшої вироблення секрету, від чого волосся засолюються швидше. Крім того не забувайте, що споживання з їжею великої кількості вуглеводів (цукор, борошняні, солодощі і т.п.), жирів і висококалорійної їжі теж неабиякою мірою впливає на швидкість засалювання волосся. Стало бути, для жирного волосся цілком допустима частота миття 1 раз на 2-3 дні; природно, що використовуються шампуні для жирного волосся. Тим, хто віддає перевагу мити волосся часто, слід користуватися м’якими шампунями для щоденного миття, чергуючи їх з шампунями для жирного волосся.
Володарям сухого волосся варто, мабуть, мити їх не частіше 1 разу на 8-10 днів, а в проміжках між миттям проводити зміцнюючі і зволожуючі процедури, оскільки сухість волосся найчастіше поєднується з ламкістю і виснаженістю.
Важливе значення має те, якою водою ви користуєтеся при митті волосся: відомо, що звичайна водопровідна вода досить жорстка, містить багато солей. Набагато краще користуватися попередньо прокип’яченій водою, причому кип’ятити її треба довго. Також можна скористатися добавками: харчовою содою (1 ч.л. на 1 літр води), нашатирним спиртом (1 ч.л. на 2 літри води), гліцерином (1 ч.л. на 1 літр води) і ін. намилювати волосся один раз недостатньо, необхідно це робити як мінімум два рази. Це пов’язано з тим, що при першому намилюванні з волосся віддаляється тільки частина бруду, пилу і шкірного сала. Не забувайте також, що після використання миючих засобів, волосся необхідно ретельно промивати водою, не допускаючи, щоб на їх поверхні залишалися елементи лужного детергенту (детергент – хімічна речовина, що знижує поверхневий натяг води і використовується як миючий засіб. Лат.: “Detergeo” – стираю). Миття голови рекомендується поєднувати з масажем волосистої частини голови.
Також не рекомендується мити волосся дуже гарячою або дуже холодною водою. Чим жирніше волосся, тим прохолодніша повинна бути вода. Оптимальна температура води для миття волосся становить 35-45 ° С. Крім того, не слід лити шампунь на сухе волосся: спочатку слід намочити волосся водою, потім виливши на долоню небагато шампуню, вже наносити його на вологе волосся. Вважається, що волосся, добре розчесане до миття, краще буде розчісуватись і після. Не забувайте стежити за чистотою гребінця; не користуйтеся чужими гребінцями. Рекомендується коротке волосся розчісувати від коріння, а довге волосся розчісувати з кінців, поступово просуваючись до коріння. Мокре волосся краще не розчісувати, а якщо вже це необхідно, то не металевими гребінцями, а пластмасовими або дерев’яними. Благотворно впливає на волосся використання ополіскувачів, особливо, якщо волосся слабке від природи або виснажене. Для ополіскування можна використовувати як готові склади, так і приготовані самостійно.
Для вибору шампуню використовуйте простий принцип: спочатку уважно читайте текст на упаковці і використовуйте той шампунь, який призначений для вашого типу волосся, а після початку використання уважно аналізуйте результати. При тому розмаїтті миючих засобів, яке є сьогодні на ринку, можна грамотно підібрати засіб для миття будь-якого проблемного волосся. Позитивними результатами використання шампуня можна вважати: добре відмите волосся, відсутність на них жиру, блиск волосся після їх висихання, хороша розчесуваність і слухняність, ніякого роздратування шкіри голови. Ну і не забувайте, що якісний продукт не може коштувати дешево.
Крім того, хороший шампунь повинен відшкодовувати втрату білків, вологи і речовин; підвищувати еластичність волосся; захищати кутикулу волоса і пригладжувати лусочки кутикули; не робити волосся занадто важкими; мати ультрафіолетові фільтри (SPF – sun protection filter); знімати статичну електрику з волосся; надавати волоссю шовковистість. Для того, щоб зрозуміти, що даний шампунь вам не підходить, достатньо одно-дворазового використання, а от для того, щоб прийти до висновку, що цей шампунь саме для вас – необхідно регулярно користуватися ним хоч би протягом декількох тижнів. Після того, як ви підібрали собі шампунь, який вас повністю влаштовує, не варто міняти його на інший, активно рекламований всюди. Зайве нагадувати, що купуючи продукцію відомих марок в спеціалізована магазині, ви менше ризикуєте придбати неякісний продукт, або навіть підробку.
Склад шампунів варіюється, але в ньому найчастіше зустрічаюься наступні компоненти: детергенти (або сурфактанти); поверхнево-активні речовини (ПАР; бувають жорсткими і м’якими); антиоксиданти; антисептики; речовини-носії; хелати; пом’якшувальні речовини; емульгатори; зволожувачі; любрікатори (мастильні речовини); протеїни; силікони; УФ фільтри; різні види кондиціонерів; функціональні і лікувальні добавки; консерванти; загусники; віддушки; розчинники; вітаміни.
Детергенти є основним компонентом шампунів, оскільки використовуємо ми шампуні в першу чергу для миття волосся. Відповідно, при покупці шампуня непогано спочатку ознайомитися з його складом. Найбільш вживаними детергентами є (розташовані по поліпшенню якості): ammonium lauryl sulfate (амонію лаурил сульфат), ammonium laureth sulfate (амонію лауретів сульфат), sodium lauryl sulfate (натрію лаурил сульфат), sodium laureth sulfate (натрію лауретів сульфат), TEA layril sulfate (ТЕА лаурил сульфат), Теа laureth sulfate (Теа лауретів сульфат), sodium laureth-11 carboxylate (натрію лауретів-11 карбоксилат). Принцип дії сурфактантів простий – що містяться в них водорозчинні і жиророзчинні компоненти, зв’язують і обволікують частинки грязі і секрет сальних залоз (реакція “омилення” або “ощелачивание” жирів), після чого останні залишають поверхню волоса і розчиняються у воді. Крім того, ПАР найчастіше утворюють піну, по якій ми звикли оцінювати якість шампуня, що не завжди є вірним. Нерідко використовується декілька детергентів в одному шампуні.
Ополіскувачі у свою чергу призначені для того, щоб полегшити розчісування волосся після миття – вони покривають волосся захисною плівкою. В деякі ополіскувачі додають рослинні екстракти, які забезпечують волосся і шкіру голови поживними речовинами. Через кілька хвилин після того, як ви нанесли ополіскувач на волосся, його слід ретельно змити, попередньою розчесати волосся гребінцем із дрібними зубцями.
Бальзами. Для відновлення пошкодженої кутикули призначені бальзами – вони проникають в області, де бракує лусочок і заповнюють цей простір. Крім того, бальзами з гарним складом надають відновлюючу і поживну дію на волосяний фолікул. Їх слід наносити на вологе, тільки що вимите волосся на 5-15 хвилин, після чого волосся ретельно промиваються. У кондиціонерах і бальзамах замість ПАР використовуються кремоподібні основи. На сьогоднішній момент розвитку ринку засобів для волосся і шкіри голови відмінності між кондиціонерами і бальзамами практично стерлися.
У вузькому сенсі лікувальні шампуні призначені не для догляду, а для лікування, наприклад від лупи. Проте зараз, як ми з вами знаємо, превалює мода на інтеграцію та універсалізацію. А стало бути спроби вирішити всі проблеми одним помахом пляшечки з шампунем будуть продовжуватися. Тому навряд чи який серйозний виробник дозволить собі випустити шампунь для масового споживача, призначений для вирішення однієї-єдиної проблеми. Значить, купуючи, наприклад, шампунь від лупи для жирного волосся, можна бути впевненими, що в цьому шампуні також присутня багато чого з вищепереліченого. Лікувальні шампуні, крім того, відрізняються більш глибоким впливом на волосся і шкіру голови. Розраховані лікувальні шампуні не на постійне використання, а на курсове застосування: 5-10-20 сеансів, залежно від конкретного випадку. Зверніть увагу, що використання, наприклад, шампуню від лупи протягом кількох років поспіль (!), Може призвести до значного порідіння волосся.
Сушіння волосся. Відомо, що найкращим сушінням є природне висихання волосся, іноді з використанням теплого рушника. Користуватися феном бажано якомога рідше, тільки в необхідних випадках. Однак, якщо ви вже не уявляєте собі життя без фену, то рекомендується користуватися спеціальними препаратами, призначеними для тих, хто сушить волосся феном, наприклад, спреєм для термозахисту, що містить смоли з панцирів ракоподібних і амінокислоти пшениці.
Дуже погано сушити волосся на сонці, тому що зайва кількість ультрафіолету ще нікому не приносило користі, а вологе волосся є слабозахищеним від зовнішніх впливів. Ще гірше сушити волосся над плитою.
Масаж. У комплекс по догляду за волоссям необхідно ввести таку процедуру як масаж. Масаж корисний для будь-яких типів волосся, за винятком дуже жирних. Лікувальна та зміцнююча дія масажу засноване на стимуляції кровообігу і постачання волосся і шкіри голови поживними речовинами і. Особливо необхідний масаж власникам сухої шкіри голови. Тривалість масажу 10-15 хвилин, робиться це перед миттям, 1-2 рази на тиждень. При масажі використовуються наступні руху: вібруючі, колоподібні рухи. Бажано при масажі використовувати різні олії, такі як реп’яхову, касторові, відвари з трав, що дозволить нам зайвий раз підживити волосся. Головний принцип масажу голови – зрушування шкіри скальпа щодо черепа. Масаж протипоказаний: при гнійничкових і грибкових ураженнях, при екземі шкіри волосяної частини голови, жирній себореї (крім лікувального), при гострій стадії випадання волосся, при гіпертонії.
Поднять себе настроение можно посмотрев дпс видео приколы, которые надолго оставят Вас в приподнятом состоянии.