В наше время большой популярностью пользуется брендовая одежда. Большой выбор такой одежды предлагает интернет магазин Studio-fashion, посетив который, Вы обязательно найдете что-то для себя!
Пікантний смак, тонкий аромат і багата палітра корисних властивостей давно стали синонімами імбиру. Імбир – це рослина, яка до цих пір не перестає дивувати відкриттями в областях свого застосування. А якщо врахувати, що даний продукт відомий з давніх-давен і прийшов до нас зі Сходу, то стає ясно, чому він так полюбився обом статям. Крім гастрономічних якостей, широко застосовуються цілющі властивості меленого імбиру.
Якщо ви хоч раз пробували блюдо, присмачене меленим імбиром, або пили ароматний чай зі стружками цієї рослини, то напевно відзначили його непересічність. Все вірно: навіть на батьківщині імбиру жодне пишне гуляння або звичайна вечеря не обходиться без нього. І справа не тільки в тязі до гострого і терпкого. Всього 10 грам цього кореня надають приголомшливий омолоджуючий і антибактеріальний ефект на весь організм. Тільки уявіть – на вигляд звичайний скорчений корінь, досить щільний і м’ясистий. Але який спектр речовин, що наповнює його: ефірні масла, амінокислоти, вітаміни А, С, В, магній, фосфор, залізо, кальцій. Де ж стануть в нагоді всі ці цілющі властивості скарби?
Усунення проблем у статевій сфері - одне з небагатьох властивостей імбиру, яке несправедливо забуте. Ще греки та араби з допомогою імбирних напоїв відновлювали чоловічу силу і лікували жіноче безпліддя. У сучасній сексології імбир вважається потужним продуктом афродизіаком, який підсилює статевий потяг.
Нудота і захворювання шлунково-кишкового тракту. Імбир усуває навіть симптоми морської хвороби і дуже допомагає людям, що перенесли хіміотерапію, коли нудота просто вимотує. Мелений імбир – відмінний спазмолітик і натуральний препарат, який стимулює шлункову секрецію. Має також жовчогінний ефект. Незамінний при здутті і метеоризмі.
Захворювання верхніх дихальних шляхів. Настій з меленого імбиру можна застосовувати в інгаляціях, полоскати горло при ангіні, приймати всередину при сухому болісному кашлі. Особливо ефективні настої в поєднанні з медом і зеленим чаєм.
Профілактика застуди та переохолодження. Зігріваючу цілющу дію імбиру підсилює кровотік і ніжно розливає тепло по всьому тілу.
Мігрені і звичайні головні болі. При їх виникненні використовується кашка з меленого імбиру і води, яка прикладається у вигляді теплого компресу на лоб або скроневу область.
Схуднення і нормалізація обмінних процесів організму. Відбувається завдяки активному зігріваючому теплу, яке посилює всі процеси в організмі. Імбирний чай рекомендується дієтологами в загальному курсі схуднення і боротьби із зайвою вагою. Вчені довели, що сильні ефірні олії здатні прискорювати метаболічні процеси, приводити до швидкого спалюванню жиру і розщеплення білків. Зазвичай імбирний чай для схуднення готують з самого кореня, натираючи його на дрібній або середній тертці. Заварюють в термосі з зеленим, чорним чаєм, ромашкою, м’ятою або мелісою. Досить настояти 15 хвилин, пити теплим і краще свіжоприготованим. Якщо потрібно скинути великі обсяги, то імбир заварюють разом із зубчиками часнику або листом брусниці, який допоможе поліпшити роботу нирок. Щоб отриманий напій не був терпким, його потрібно процідити і додати часточку лимона, ложечку меду або тростинного цукру. Пити такий чай потрібно до їжі і не на ніч, щоб бадьорістю не викликати безсоння. Вживати чистий імбирний чай постійно все ж таки не рекомендується, тому краще готувати його з поєднанням додаткових інгредієнтів.
Для шкіри обличчя і тіла – мабуть, один із самих цікавих і актуальних для кожної жінки питань. Так само як і для професійних косметологів, які використовують імбир в розробці нових продуктів по-максимуму. Крім своїх антимікробних властивостей, імбир відновлює баланс шкіри і тонізує клітини зсередини. Імбир моментально підтягує і тонізує шкіру, причому в різних пропорціях підходить для будь-якого типу шкіра і вікових особливостей. Багато відомих красунь хвалять продукти з імбиром, які багаті антиоксидантами і перешкоджають ранньому старінню шкіри. Також маски, лосьйони, тоніки і регулюючі креми на основі екстракту імбиру – це рятівний круг для власниць жирної та пористої шкіри. Вони зменшують вироблення себума (шкірного сала), антисептики, і дієві помічники у виведенні токсинів. Обгортання з кашкою меленого імбиру використовуються в СПА-процедурах і курсах з усунення целюліту.
Ароматерапія. Не обійшла увагою імбир і ароматерапія. Хоча імбирна олія швидко видихається при контакті з повітрям, але адаптуючи його під властивості ефірного, можна сміливо проводити оздоровчі сеанси або просто вибрати духи з нотками цієї пряної рослини.
Ось така багата палітра цілющих властивостей меленого імбиру. З вигляду непоказний корінь імбиру нікого не залишає байдужим. Сміливо насолоджуйтеся цим стародавнім продуктом і кожному він відкриє свої ще невідомі раніше сторони. До речі, знайомству з імбиром багато поколінь зобов’язані Марко Поло, який у XVIII столітті привіз його з Азії до Західної Європи. Це відкриття з радістю прийняли не тільки кухні європейських країн, але й англомовні літератори, написавши казку про імбирного чоловічка. Сьогодні цього «казкового» персонажа можна отримати кожному і отримувати щоденну користь. А ось деякі корисні поради для господині:
• Імбир надходить у продаж як у вигляді свіжих кореневищ, так й засушених коренів, мелений, стружкою, в порошку.
• Щоб самостійно тонко нарізати скибочками імбир можна скористатися звичайною картоплечисткою.
• Пам’ятайте: терпкий імбирний напій може викликати печіння і не принесе очікуваного задоволення від вживання. Тому знайте міру. Так, на 2 літри води досить нарізаного або цілого шматочка розміром з середню сливу.
• Імбир не рекомендується приймати натщесерце.
• Чай і відвари імбиру з додаванням різних трав дозволені дітям з 3-х років. При цьому потрібно спостерігати за сприйнятливістю, щоб не допустити алергічних висипань.
• Маски з імбиру можна наносити на чутливу і пошкоджену шкіру.
• Найбільш популярними в косметології добавками до імбиру, які не тільки посилюють його ефект, але й демонструють свої корисні властивості, є: масло виноградної кісточки, ромашка, біла глина, масло лемонграсу, рисові висівки, масло ши, екстракт женьшеню і масло пачулі.