Будь-які зміни на шкірі виникають через порушення функціонування якогось органу в організмі або його систем. Висипання на шкірі можуть сказати багато про що – про неправильний способі життя, помилки в харчуванні і різного роду захворювання. Самий величезний психологічний дискомфорт людина отримує, коли вугрі з’являються на дуже помітному місці – на обличчі. Адже його не вдасться приховати під одягом і в повсякденному житті в усіх відношеннях обличчя – це головна візитна картка людини. Розглянемо прості рецепти лікування вугрів народними засобами.
Народна медицина в боротьбі проти вугрів на обличчі
Видаляти вугрі шляхом без допомоги лікарів в домашніх умовах категорично заборонено. Є ризик занести інфекцію і тільки нашкодити ще більше. Але лікування вугрів народними засобами цілком допустимо і в більшості випадків дуже дієво. Рекомендуємо наступні рецепти:
1. Дрібно нарізаний часник (400 г) засипається в пляшку і заливається спиртом або горілкою. Потрібно настоювати цю консистенцію на сонці до зеленуватого відтінку, періодично струшуючи вміст пляшки. Після того, як рідина відстоїться її потрібно процідити і починати приймати, змішуючи з водою, починаючи від 5 крапель і додаючи кожен день ще по одній. Лікування вугрів триває до повного зникнення.
2. Приготувати мазь наступним чином: сік зі свіжого листя малини змішують з вазеліном або вершковим маслом в співвідношенні один до чотирьох.Користуватися один раз в день.
3. Взяти порівну наступні інгредієнти: корінь кульбаби, корінь лопуха, траву звіробою звичайного, листя трилисника. 3 столових ложки наступного збору потрібно залити 4 склянками окропу і настояти пару годин. Пити до їди по склянці 3-4 рази на день. Можна додати для смаку мед. Такий настій є відмінним кровоочисним засобом при екземі, лишаях і вуграх.
Причини виникнення вугрів, профілактика
Надмірна трудова діяльність сальних залоз, через які з’являються вугрі на обличчі, стимулюється як внутрішніми, так і зовнішніми факторами. До найпоширеніших відносять:
- Зміни гормонального балансу в організмі;
- Хвороби шлункового і кишкового трактів;
- Зміни в нормальній мікрофлорі шкіри, надмірна активність шкірних кліщів і грибів;
- Ослаблення імунітету, стреси;
- Неякісна косметика;
- Видавлювання вугрів;
- Хвороби органів;
- Надмірне зловживання жирної і солодкої їжї.
Кращим лікуванням вугрів є профілактика, тому, набагато легше стежити за своїм здоров’ям, ніж потім позбавлятися від вугрів і рубців на обличчі.