Пік активності оновлення клітин відбувається в період з 11 вечора до 4 ранку. Але тільки якщо ви спите! Якщо нанести нічний засіб і сісти після цього за ноутбук або перед телевізором, користі не буде. Під час нічного неспання утворюється гормон кортизол, що руйнує клітини шкіри. А за 7-8 годин необхідного сну виробляється гормон росту, який, навпаки, поліпшує стан шкіри. Люди, які сплять сім годин щодня, мають найбільшу тривалість життя. Доведено, що рівень смертності підвищується у тих, хто спить більше восьми-менш шести годин щодня. Сон складається з чергування швидкої і повільної фаз та проміжних етапів. Усі відновлювальні процеси відбуваються під час повільного сну. О першій годині ночі клітини діляться у вісім разів активніше, оновлюючись в цілому до 60%. Найбільша судинна циркуляція йдеться у 11 вечора і 4 години ранку. Приблизно в цей же час йде максимальне поглинання корисних речовин з косметики. Цей час розрахований для жайворонків.
Щоб використовувати темний час доби на благо шкіри з максимальною користю, вам знадобляться:
1. Водні процедури
Двадцять хвилин в теплій (до 38 ° С) воді або десять хвилин під душем – цього часу вистачить, щоб пара під дією високої температури відкрила пори шкіри і видалила забруднення. Оскільки потім вам потрібно буде одягатися, ви можете нанести крему більше, ніж вранці. Важливий момент: на завершення ритуалу піднесіть руки до обличчя, глибоко і повільно вдихніть аромат крему.
2. Секс або йога
Краще і те, й інше. Займаючись йогою, тренуйте дихання. Сидячи на підлозі, схрестивши ноги, випряміть спину і розслабте плечі. Закривши очі, повільно і глибоко вдихайте через ніс. Видихаючи, намагайтеся повністю звільнити легені.
Під час сексу активно виробляються корисні гормони: естрогени (сприяють блиску волосся і пружності шкіри), окситоцин (бере участь у синтезі ендорфінів – антидепресантів, ефективність яких у 10 разів вище, ніж у прозака). Один пристрасний статевий акт спалює від 200 до 600 калорій, що рівноцінно 15 хвилинам на біговій доріжці, сорокахвилинний пробіжці на свіжому повітрі або 15 хвилинам інтенсивних вправ на зміцнення черевного преса.
3. Бій подушками
Якщо провести ніч на животі, вранці неминуче прокидаєшся з набряклим обличчям і мішками під очима. Таке положення тіла приводить до порушення тепло-і потовиділення і сприяє появі зморшок. Оптимальним є положення на спині або правому боці. Якщо спати на спині вам незручно, покладіть іншу подушку під коліна. Все одно не ваше? Спробуйте спати на правому боці, використовуючи подушку з природними наповнювачами та атласні чи шовкові наволочки. Щоб допомогти вам зайняти правильну позу і уникнути порушень кровообігу, матрац повинен бути рівним і жорстким. Міняти матрац необхідно кожні сім років.
4. Догляд за шкірою
Вночі дія будь-якого засобу посилюється в кілька разів, тому що йому не доводиться конкурувати з сонцем, вуличним пилом і декоративною косметикою. Наприклад, ретиноїди, що відповідають за оновлення клітин шкіри, руйнуються під дією ультрафіолету, а вітаміни C, E, Н принесуть більше користі, якщо проникнуть в шкіру за кілька годин до сну. Очищення обличчя перед сном є справою першої необхідності. Уникайте мила, щоб не пересушити шкіру. Мило – це миючий, а не очищаючий засіб. Краще не умивати обличчя взагалі, ніж робити це милом.
Щоб забезпечити шкірі нормальний рівень зволоження, знадобиться не тільки косметика. Днем налягайте на воду (6-8 склянок) і продукти з високим вмістом жирних кислот омега-3 (риба, горіхи). На ніч залишайте в спальні зволожувач повітря. Зверніть увагу на сироватки: у них висока здатність проникнення, і вночі їх ефективність тільки зростає. Не забувайте про засоби для ніг і рук (особливо рекомендуємо набори, в які входять рукавички і шкарпетки), а також для волосся. Перед сном обов’язково кілька хвилин розчісуйте волосся щіткою з натуральної щетини, щоб стимулювати кровообіг у шкірі голови і волосяних фолікулах.
Бути озброєним і знати хворобу в обличчя повинен кожен і в цьому Вам допоможе медичний довідник, який розповість Вам про будь-яке захворювання і відповість на всі питання.