Існують три основних типи статури: астенічний, нормостенічний і гіперстенічний. У жінок, що мають астенічний (тонкокостий) тип статури, поздовжні розміри переважають над поперечними: кінцівки довгі, тонка кістка, шия довга, тонка, м’язи розвинені порівняно слабко. Представниці цього типу статури мають звичайно невелику вагу, вони енергійні, і навіть ситне харчування не відразу приводить до збільшення маси тіла, так як вони витрачають енергію швидше, ніж накопичують.
Статура нормостеніків (нормокостий тип) відрізняється пропорційністю основних розмірів тіла і правильним їх співвідношенням. Жінки цього типу статури частіше за інших мають гарну фігуру.
У представниць гіперстеничної (ширококостої) статури поперечні розміри тіла значно більші, ніж у нормостеніків і особливо астеніків. Їх кістки товсті й важкі, плечі, грудна клітка і стегна широкі, а ноги короткі. Жінкам, що мають даний тип статури, важливо пам’ятати, що вони схильні до повноти.
Найбільш просто і достатньо точно визначити тип статури можна, вимірявши окружність зап’ястя робочої руки: у нормостеніків вона дорівнює 16-18,5 см, у астеніків-менше 16 см, а у гіперстеніків – більше 18,5 см.
Існують такі градації росту жінок: низький – 150 см і нижче, нижче середнього – 151-156 см, середній – 157-167 см, високий – 168-175 см, дуже високий – 176 см і вище.
Ці градації потребують зміни з урахуванням акселерації сучасної молоді: нормальним ростом можна вважати для нормо-і ширококостих – від 166 до 170 см, а для тонкокостних – від 168 до 172 см.
Ріст багато в чому залежить від довжини ніг. Як правило, у високих жінок нормостенічного і особливо астенічного типу статури довгі ноги, і навпаки, у невисоких – найчастіше короткі ноги. Між ростом і довжиною ніг існують певні пропорції. У тих випадках, коли довжина ніг трохи менша прийнятої “норми”, змінити це співвідношення можна за допомогою взуття на підборах, яка нівелює наявну диспропорцію. Ноги можна вважати короткими, якщо їхня довжина менше половини росту. Найчастіше це зустрічається в невисоких жінок гиперстенічного типу статури. Можна вважати красивою фігуру, якщо довжина ніг більше половини росту: у ширококостих – на 2-4 см і більше, у нормокостих – на 4-6 см і у тонкокостих – на 6-9 см. Наприклад, якщо у вас нормокостий тип статури і при зрості 168 см довжина ніг дорівнює 90 см, то це майже ідеально (90-168/2 = 6).
Довжину ніг вимірюйте від бугра стегнової кістки (вертельна точка), що розташована навпроти кульшового суглоба, до підлоги.
Маса тіла залежить від типу статури, росту і віку людини.
У віці від 17 до 25 років відбуваються різні зміни в жіночій фігурі: в цей період багато виходять заміж, народжують дітей і повніють, тому важко давати тут точні рекомендації про масу тіла. На мій погляд, найбільш точно розрахувати свою нормальну вагу можна, скориставшись індексом Кетле.
Відповідно до цього індексу, жінкам, які мають тонкокостий тип статури, достатньо мати 325 г на кожний сантиметр росту, для нормокостих – 350 і для ширококостих – 375 р.
Знаючи тип своєї статури, помножте індекс на свій ріст, і ви отримаєте свою нормальну вагу.
Необхідно підкреслити, що ідеальна вага жінок, особливо тих, чий зріст нижче 160 см, повинна бути менше нормального на 10-15%. Низькорослим жінкам, щонайменше до 20 років, бажано мати вагу на 3-5 кг менше нормального, тобто розрахованого за індексом Кетле.
Але маса тіла залежить певною мірою і від віку. У нижченаведеної таблиці наведено ваго-ростовий коефіцієнт (вага в грамах ділиться на зріст в см) для жінок віку від 15 до 40 років.
Рекомендований ваго-ростовий коефіцієнт (г / см)
Вік (років) |
Типи статури | ||
Тонкокостий | Нормокостий | Ширококостий | |
15-18 19-25 26-39 |
315 325 335 |
325 345 360 |
355 370 380 |
Щоб визначити свою нормальну вагу, треба помножити зріст в см на ваго-ростовий коефіцієнт, що відповідає вашому віку і типу статури.
Норму ваги тіла можна визначити також, вимірявши жирову складку на черевній стінці, вище пупка, в 3 см від середньої лінії. Її товщина в нормі повинна бути від 1 до 2 см.
Знання окружності тіла (“вайтлз”) – грудей, талії і стегон (таза) – також допомагає визначити правильність статури. Нормальними показниками вайтлза для молодих жінок нормостенічного типу статури можна вважати: окружність грудної клітини – половина росту плюс 2-5 см, грудей – окружність грудної клітини плюс 8-10 см, талії – ріст мінус 105, стегон – більше окружності талії приблизно на 30 см.
Для тонкокостих дівчат можна вважати нормою, якщо окружність їх грудної клітки знаходиться в межах 84-86 см, а грудей – плюс 4-6 см до вказаних цифр. Талія зазвичай у них тонка і знаходиться в межах 60-64 см, а окружність стегон більше приблизно на 30 см.
У жінок, що мають ширококостий тип статури, ці показники значно вище. Так, окружність їх грудної клітини перевищує половину росту на 8-10 см, грудей – ще на 8-10 см. Окружність талії при рості166-168 см знаходиться в межах 70-76 см, а стегон – більше на 25-28 см.
Одним из наиболее популярных отдыхов считается отдых в сауне. Все сауны Москвы можно просмотреть и выбрать для своего отдыха на сайте Newdosug.ru.
З книги
Ю. І. Курпан “Залишайся витонченою”.
М., “Радянський спорт”, 1991
{ 6 comments… читати їх нижче або додати один }
Памятайте дівчата, фігура це не головне – головне це здоровя і кохана людина, яка вас любить такою, як ви є.
наскільки можна довіряти цим цифрам? У мене вийшов якийсь парадокс: ріст 170 см, обхват кисті 15,5 см; тож маса повинна бути 55-58 кг. Зараз в мене 62 кг, а обхвати всіх частин тіла манші або дорівнюють розрахованій нормі. Так що в мене за кості такі?:)
Виявляється я тонкокоста дівчина з майже ідеальними пропорціями – лише треба набрати кілька кілограм тішуся!
вага – це так! потрібно виміряти себе сантиметром
Дуже корисна інформація!В наш час, багато дівчат вважають,що для щастя потрібне тільки красиве личко…Та бувають такі випадки,коли ,наприклад дівчина переписується з хлопцем…вони дуже подобаються одне одному…і ось нарешті хлопець пропонує зустрітись…дівчина в безвиході йде на зустріч…та побачивши її,хлопець більше не писав,і не шукав причин для зустрічі…на всіх фото в цієї дівчини було тільки її обличчя…так симпатична і що???Я вважаю,що завжди варто слідкувати за своїм тілом,як би це не було важко…і завжди прагнути кращого!!!!!Закохатись можна не тільки в обличчя,але й в тіло:))
Та хіба ж у тілі діло?
Закохатися можно,насамперед,у душу
А коли закоханий-нвчого уже не має значення.