• Втомлені і набряклі ноги потрібно протерти шматочком льоду. Причому корисний ефект буде набагато сильнішим, якщо лід приготувати з настою листя шавлії, квіток ромашки, арніки, волошок або деревію. Можна також зробити ванночки з морською сіллю (100 г на 1 л води), сухою гірчицею (1 столова ложка на 1 л води).
• З роками шкіра на ступнях стає все більш сухою. Щоб уникнути утворення тріщин треба не менше одного разу на день змащувати ноги касторовою олією, а потім надягати на них бавовняні шкарпетки. Замість касторки можна використовувати рослинні олії (оливкова, кукурудзяна, персикова і т.д.) а також – спеціальні креми для ніг. Масло (або крем) потрібно втирати спеціальними рухами, як би надягаючи на ноги шкарпетки.
Узнать, какие бывают тату надписи, которые что-то значат можно на сайте tattooha.com.
• неліниві можуть приготувати чудодійний засіб своїми руками. Необхідно взяти 40 г топленого масла, 3 столові ложки рослинної олії, 2-3 чайні ложки – касторової, 1 1 / 2 чайної ложки 3-процентного розчину борної кислоти, 2 жовтки, 30 г камфорного спирту. Всі компоненти потрібно змішати в мисці і розплавити на водяній бані. У готову суміш додайте столову ложку відвару ромашки. Для відвару столову ложку сухої трави залийте 100 г гарячої, але не киплячої води, настоюйте 2 години і процідіть. Крем зберігається в холодному місці не більше місяця.
• Позбутися натоптишів, що викликають біль і печіння, допоможе наступне застосування солоних холодних ванн. Саме цей засіб сприяє тому, що ороговіння поступово розсмоктується і знов не виникає. Така ванна готується з столової ложки кам’яної солі на літр води кімнатної температури. У ванну поміщають обидві ноги, якщо навіть вражена тільки одна нога. Тривалість ванни від 5 до 25 хвилин. Кількість ванн залежить від результатів поліпшення, тобто треба зробити стільки ванних процедур, скільки потрібно для остаточного одужання.
• Дуже корисно для поліпшення кровообігу в ногах і у всьому організмі походити по землі або гарячому камінню. Є ще один варіант – наповнити плоский ящик кам’яною сіллю або галькою і виконувати процедуру при кожному зручному випадку, під час ранкового туалету, гоління і т.д.
• Щоб ноги не потіли і погано не пахли, ступні і міжпальцеві місця треба ретельно витерти насухо і змастити виноградним оцтом. Щодня дезинфікуйте своє взуття (і домашнє і вуличне), протираючи спочатку горілкою (або спиртом), а потім виноградним оцтом. Коли пітливість зникне, цього вже не буде робити. І пам’ятайте, що у взутті з синтетики ноги потіють сильніше. Тому краще віддавати перевагу натуральним матеріалам.
• З метою профілактики та лікування тріщин на п’ятах, грибкових захворювань шкіри ніг, гнійних ран готують спиртові настоянки польового хвоща (2 ст. л. трави на 100 мл горілки) і настойку на рослинній (краще кукурудзяній) олії (4 ст. л. трави на 100 мл олії). Застосовують настойки тільки зовнішньо для змазування уражених місць.
Увага! Гарячі ванни категорично не рекомендуються при розширенні вен. Хворим на цукровий діабет краще обійтися без самолікування – краще спочатку звернутися за консультацією до лікаря.
• Обмийте ноги теплою водою, насухо витріть, особливо між пальців.
• Нанесіть енергійними рухами пом’якшувальний крем на ступні й між пальцями, помасажуйте кремом загрубілі місця. Правильно нанесений крем живить шкіру, сприяє поліпшенню циркуляції крові, тонізує і освіжає ноги.
• Кожен вечір перед сном візьміть собі за правило обполіскувати ноги теплою водою. Потім нанесіть живильний крем і надіньте бавовняні шкарпетки. Такий щоденний догляд вже через кілька днів зробить ваші ступні ніжними та м’якими.
• Обов’язково доглядайте за шкірою гомілки. Ця частина тіла частіше інших страждає від сухості, особливо якщо ви дуже часто приймаєте водні процедури. Видаліть омертвілі лусочки скрабом для тіла, потім нанести зволожуючий живильний крем або пом’якшувальний засіб для ніг.
Догляд за ногами не тільки надає їм привабливість, але і забезпечує комфорт. Якщо ноги в порядку, то і ви відчуваєте себе дуже добре!