Давайте перевіримо істинність існуючих сьогодні думок про догляд за нашою зовнішністю.
Жирна шкіра не вимагає додаткового зволоження.
Твердження невірне. Жирна шкіра – наслідок підвищеного виділення сальних залоз, і немає підстави вважати, що вона досить зволожена. Доглядаємо за нею за допомогою злегка зволожуючого крему.
Мило сушить шкіру.
Думка справедлива. Мило, будь-яке, є для шкіри чинником дратівливим. У разі надмірного висушування і роздратування шкіри мило слід замінити косметичними висівками. І вмиватися водою кімнатної температури.
Сонце небезпечне для шкіри.
Думка справедлива. Хоча вплив сонця на організм по-справжньому благотворний, проте воно викликає появу зморшок, пересихання шкіри, різні дрібні патології в пігментації і навіть деякі форми пухлин. Так що після 25 років необхідно засмагати недовго і берегти шкіру обличчя і рук від впливу сонячних променів за допомогою спеціальних кремів.
Чим менше косметики, тим краща шкіра.
Думка невірна. Дослідження показали, що використання макіяжу на шкірі ніяк не відбивається. Чудова шкіра – це перш за все спадковість, потім відображення стану нашого здоров’я, ну і вік. Уміло доглянута шкіра не страшиться косметики.
Гімнастика обличчя запобігає утворенню зморшок.
Думка частково неправильна. Єдиний спосіб запобігання або ж уповільнення природного процесу появи зморшок грунтується на убезпечення шкіри від можливого її висушування, на догляді за нею відповідними кремами. Зате так звані мімічні зморшки вдається трохи скоригувати за допомогою гімнастики. Гімнастика така, приводячи в рух м’язи обличчя, виключає подальше поглиблення зморшок завдяки багаторазового повторення вправ.
Вітамін А прискорює процес засмаги.
Думка невірна. Вітамін А, точно так само, як і всі інші, не має здатність викликати прискорення засмаги. Зате каротин, будучи його складовим, що приймається у великих кількостях, забарвлює деякі типи шкіри в жовтуватий колір. З засмагою це не має ніякого зв’язку.
Алкоголь призводить до хронічного почервоніння обличчя.
Думка частково правдива. Зумовлена генетична схильність до хронічного почервоніння обличчя грунтується на надмірному розширенні кровоносних судин і піддається загостренню під впливом різких термічних змін і алкоголю.
Прийом желатину прискорює ріст і покращує стан нігтів.
Думка справедлива. Желатин в натуральному вигляді, або використаний в продуктах, особливо прийнятий натщесерце, стимулює ріст нігтів і призводить до того, що стають вони більш твердими і гладкими. Процедура ця повинна тривати близько місяця і може бути повторена в міру необхідності.
Підкладка під пудру або так званий макіяж заважає шкірі вільно дихати.
Думка невірна. Здорова шкіра чудово переносить рідку основу під пудру. Однак так як такі емульсії, креми містять жирні речовини, ввечері вони повинні бути ретельно змиті.
Сауна сприяє схудненню.
Думка невірна. Сауна, правда, призводить до того, що з організму виділяється від одного до двох літрів води, проте втрату цю, вживаючи вгамовують спрагу напої, незабаром заповнюємо. Сауна є процедурою доброчинною: очищає шкіру, усуває токсини і розслабляє.
Гімнастика допомагає схуднути.
Думка невірна. Щоб скинути один кілограм, ми повинні “спалити” 8000 калорій, а 25 хвилин посиленої гімнастики поглинає лише 300 калорій. Тепер підрахуйте. Зате гімнастика – прекрасне доповнення до курсу схуднення.
Припиніть палити, і ви почнете товстіти.
Думка справедлива. Збільшення ваги в такій ситуації майже завжди – правило. Виділення адреналіну, активного гормону, який бере участь в процесі спалювання жирів, зменшується. Посилюється нервозність, і з’являється схильність до негайного і надмірного заспокоєння нападів голоду. Так що бажано посилити контроль за тим, що і в якій кількості ми їмо, особливо це стосується жирів і цукру.
Раптове припинення занять “великим” спортом перетворює м’язи в жир.
Думка повною мірою справедлива. По суті справи, м’язова маса, залишена в спокої, видозмінюється і ожиріває. Тканини втрачають пружність, стають в’ялими. З’являється тяга до посиленого харчування, зростає вага, змінюються форми тіла. У такому випадку необхідно невідкладно пристосувати калорійність їжі до нового способу життя.
Обмеження кількості їжі веде до схуднення.
Думка невірна. Нормальним є триразовий прийом їжі через певні проміжки часу. Пропуск одного із прийомів їжі призводить до того, що наступний буде рясним. А так як організм не в змозі спалити збільшену кількість калорій, то “відкладає” їх у вигляді жиру. Досліди над гризунами показали, що ту ж саму кількість їжі, якя щоденно подається їм в три прийоми, не впливало на зміну ваги, у той час як подавання тільки в один прийом призводило до різкого збільшенню ваги. Якщо ми змушені відмовитися від будь-якого прийому їжі, варто рівномірно розподілити калорійність на решту, а також більше вживати напоїв.
Від фруктів не товстіють.
Думка невірна. Всі фрукти містять цукор, деякі ж – виноград, банани, а також сухофрукти – містять його більше, ніж інші. Сидячи на дієті, ми, проте, повинні споживати певну кількість свіжих фруктів через вміст в них вітамінів, мінеральних солей і клітковини. У міру можливості вибираємо менш солодкі, такі, як кавуни, грейпфрути, персики, полуниця та малина. Необхідно також пам’ятати, що яблуко, з’їдене між прийомами їжі, ефективно “обманює” наш голод.
Сир “швейцарський”, інакше звані жовтими або твердими, не призводять до збільшення ваги.
Думка невірна. Ці сири висококалорійні, близько 450 калорії на 100 грамів. Отже, слід виключити їх з нашої дієти.
Різке схуднення небезпечне.
Думка справедлива. Дуже сильне схуднення може за великим рахунком згубно позначитися на організмі. Раціональне схуднення слід було б розпланувати на кілька місяців, адже щотижневе зменшення ваги не має перевищувати один кілограм.
Фарбоване волосся не виносить хімічної завивки.
Думка частково неправильна. Здорове та еластичне волосся без шкоди піддається обом операціям. Все волосся під їх впливом змінюють свою натуральну структуру. Бажано, щоб фарбування волосся передувало хімічній завивці і щоб перерва між обома процедурами не була коротша, ніж два тижні. Відповідні препарати повинні бути хорошої якості і підходити до типу волосся. Фарбоване волосся після хімічної завивки необхідно берегти від яскравого сонця та інших різких атмосферних змін, так як вони вигорають і стають ламкими.
Часта стрижка волосся зміцнює їх і прискорює ріст.
Думка, на жаль, невірна. Дослідження не підтверджують цього популярного судження, хоча дійсно волосся тільки що підстрижене справляють враження здорових. Воно виникає через те, що кінці волосся, більш схильні до зміни структури із-за хімічних і механічних впливів, стають ламкими і повинні регулярно обрізатися. Однак це не прискорює їх ріст. Щоб підтримувати постійну довжину волосся і їхній здоровий вигляд, потрібно кожні два місяці вкорочувати їх на сантиметр.
Теперь посмотреть свой любимый сериал можно в любое время. Смотрите сериалы онлайн с вашими любимыми актерами и отдыхайте от ежедневных забот.