Восени наша зовнішність страждає від прохолодної погоди. Пропоновані поради допоможуть впоратися з сезонними проблемами. Отже, будь-яке оздоровлення починається з харчування. Що краще восени? Для того щоб ви були завжди здорові і добре виглядали, включіть в свій раціон свіжі овочі, фрукти, чай з шипшини, хліб грубого помелу, морепродукти. Додайте до харчування полівітаміни та пийте мінеральну воду без газу. Відмовтеся від фаст-фуду, алкогольних напоїв. А косметичні прийоми допоможуть очищати шкіру й робити її сліпуче красивою.
1. Догляд за обличчям
Шкіра завжди потребує очищення. Раз на тиждень робіть парові ванночки для обличчя з настоїв трав. Після очищення обличчя застосуйте ніжний пілінг і порадуйте шкіру масками.
Восени обличчя має потребу в живленні, зволоженні шкіри. Тоді воно буде сяючим. Ці маски підійдуть для всіх типів шкіри і підтримають свіжість обличчя, усунуть недоліки і пігментні плями.
• Маска з сиру з содою і вівсяними пластівцями
Змішайте 1 чайну ложку вівсяних пластівців самого дрібного помелу, 2 чайних ложки свіжого сиру і харчову соду на кінчику ножа. Розітріть все дерев’яною ложкою, якщо сир сухий – додайте молока, нанесіть суміш товстим шаром на обличчя, крім шкіри навколо очей. Через 20 хвилин змийте теплою кип’яченою водою.
• Маска з сметани для живлення і пом’якшення шкіри
Змішайте до однорідної маси 1 чайну ложку йогурту, 1 яєчний жовток, 0,5 чайної ложки рідкого меду і нанесіть на обличчя на 15 хвилин. Змийте теплою водою.
• Калинова маска
Свіжі подрібнені листя калини нанесіть на змащену жирним кремом шкіру на 10-15 хвилин. Маска має тонізуючу дію.
• Яблучна маска
Яблучна маска з натертого яблука дає прекрасний зволожуючий ефект.
1. Натріть половину яблука, додайте 1 столову ложку меду, 1 жовток, 1 чайну ложку аскорбінової кислоти, 1 чайну ложку оцту і 1 чайну ложку рослинної олії. Суміш добре розітріть і нанесіть на шкіру обличчя на 30 хвилин, а потім змийте прохолодною водою. Застосовується при сухій шкірі.
2. Кашку подрібненого на тертці яблука нанесіть на обличчя і шию і через 15-20 хвилин змийте прохолодною водою. Щоб сік не розтікався, додайте толокно. Ця маска позбавляє шкіру від зайвої жирності, живить і пом’якшує її. Застосовується при жирній шкірі.
• Маска з айви
Айву натріть на дрібній тертці і змішайте з вершками і жовтком для сухої шкіри і білком – для жирної. Тримайте на обличчі 15-20 хвилин. Замість айви можна використовувати хурму, редьку, хрін і горобину. Маска освіжає, тонізує і злегка вибілює шкіру.
• Царський секрет краси
А ще є царський секрет краси. Шкіра стає ніжною і оксамитовою. 30 г квіток лаванди і 100 г квіток розмарину залийте спиртом, настоюйте 3 тижні в темному місці, потім процідіть і розведіть прохолодною кип’яченою водою в співвідношенні 1:1. Цим лосьйоном протирати шкіру вранці і увечері.
2. Догляд за очима
Восени необхідно зміцнювати вії. Для цього можна використовувати живильні масла одного виду, а можна змішувати кілька різних видів олій, роблячи з них різні маски. Дуже ефективною є така суміш, як рослинне масло з додаваннями масляних розчинів вітамінів А і Е. Вітаміни ці продаються в аптеках у вигляді капсул. Не менш ефективно змащувати вії касторовою олією, це стимулює їх ріст.
Щоб зробити шкіру навколо очей свіжою, можна використовувати маски. Їх можна класти на повіки.
• Маска для повік з гарбуза
2 столові ложки дрібно нарізаного гарбуза доведіть на слабкому вогні до однорідної маси в невеликій кількості води, додайте 0,5 чайної ложки меду і добре перемішайте. Гарбузову масу накладіть на марлеву серветку, а потім на обличчя.
• Компрес з трав’яного настою
Щоб прибрати мішки під очима, необхідно зробити компрес із настою шавлії, або ромашки, або кропу. Для цього 0,5 чайної ложки будь-якої трави залийте 0,5 склянки окропу і на 15 хвилин прикрийте кришкою, настій процідіть. Половину остудіть, другу половину підігрійте. Два шматки вати покладіть в миску з гарячим настоєм, два – в миску з холодною, ляжте, розслабтеся. Поперемінно накладайте на закриті повіки то холодний, то гарячий компрес. Хвилин через 10 ви відчуєте себе цілком посвіжілою і відпочилою. Поставте настій в холодильник. Ним можна користуватися протягом двох діб. Якщо мішки під очима стали з’являтися часто, робіть таку ж процедуру щодня протягом одного-двох місяців.
3. Догляд за шиєю і декольте
Перш за все, для цих ніжних частин тіла необхідне живлення, щоб шкіра була оксамитовою.
• Ніжна апельсинова маска
Візьміть один очищений і дрібно порізаний апельсин, розімніть його. Отриману кашку нанесіть на обличчя, шию, груди, плечі і накрийте марлею. Через 15 хвилин маску змийте кип’яченою водою, а шкіру змазати кремом. Ця маска освіжає і живить шкіру.
• Маска з вершками
Нанесіть на шкіру ніжні вершки з вітаміном А, Є.
• Маска з ківі
Збийте сир з ківі. Нанесіть на шкіру. Маска чудово очищає. Після змивання масок необхідно нанести живильний крем.
• Парафінова маска
Шматок парафіну нагрійте на водяній бані (покладіть парафін в емальовану каструлю і поставте її в киплячу воду в іншому посуді). Розігрітий парафін за допомогою пензлика або помазка нанесіть на шкіру товстим шаром 1,5-2 см на 15-20 хвилин, обережно зніміть медичним шпателем. Перед нанесенням зробіть пробу на температуру. Тильною стороною кисті перевірте ступінь нагріву парафіну: якщо шкіра руки терпить – можна наносити на шию. Необхідно стежити за тим, щоб парафін не містив крапель води. Тому посуд, у якій він розігрівається, повинна бути сухою. Не можна накладати парафін на вологу і пітну шкіру. Парафінові маски доцільно застосовувати 2-3 рази на тиждень при температурі 48-50 градусів, в середньому курс – 10-15 масок. Після парафінової маски забороняється протягом 10-15 хвилин виходити на вулицю, не давши шкірі охолонути.
4. Догляд за нігтями
Восени нігті стають ламкими. Допоможе цьому спеціальний делікатний догляд.
• Ванни з рослинним маслом і лимоном
Корисно робити ванни з теплого рослинного масла, в яке додано кілька крапель вітаміну А і лимонного соку. Робити їх треба 1-2 рази на тиждень.
• Ванна з рослинного масла і яблучного оцту
Живлять шкіру ванни з рослинного масла і яблучного оцту, змішаних у рівних частках
• Рожеве масло
Рожеве масло зволожує і оздоровлює суху, потріскану кутикулу, зупиняє процес розшаровування нігтів. Наносити треба кожен день.
• Оливкова олія
Одним з популярних засобів по догляду за нігтями і кутикулою є оливкове масло, яке містить різноманітні вітаміни та мікроелементи. Його можна втирати в ніготь і робити теплі ванночки з додаванням лимонного соку.
Корисно змащувати нігті соком лимона, журавлини. Не забувайте перед виходом з дому одягати рукавички.
5. Догляд за ногами
Оздоровитися допоможуть ванночки для втомлених ніг:
• Ванночка з ромашкою, липовим цвітом і медом
Ванна з відвару ромашки, липового цвіту і меду допомагає не тільки від втоми, але і від набряків: дві столові ложки квіток ромашки і липового цвіту залийте 1 л киплячої води і дайте настоятися протягом 5 хвилин. В 1 л теплої води влийте відвар з ромашки і липового цвіту, додайте столову ложку меду, ретельно перемішайте і опустите ноги в приготовану ванну на 15-20 хвилин.
• Ванночка з сіллю і ефірним маслом
Ще добре потримати ноги в теплій воді з морською сіллю і 3-5 краплями одного з олій: лавандової, евкаліптової або розмаринового. Якщо ноги набрякли в результаті артриту, шишок на ногах або травми, краще зробити холодну ванну.
• Лід
Корисно протирати ноги шматочком льоду. Краще, якщо лід буде приготований з настою листя шавлії і трави деревію, взятих у рівних частинах. 1 столову ложку збору залийте склянкою окропу, остудіть і процідіть.
6. Догляд за волоссям
Восени завжди, щоб зміцнити волосся, наносіть живильні маски. Їх можна приготувати самостійно.
• Пелюстки троянди, олія виноградних кісточок і вітамін Е
Заваріть 250 мл пелюсток троянди, до них додайте 15 мл олії виноградних кісточок і 10 крапель олії, що містить вітамін Е. Все це ретельно перемішайте, нанесіть на волосся по всій довжині, через 7 хвилин промийте волосся теплою водою.
• Верес, коріння кропиви та лопуха
Міцний відвар з суміші вересу, коріння кропиви пекучої і лопуха допоможе укріпити волосся при їх випаданні. Просто потрібно 3 рази в тиждень мити голову в цьому відварі до отримання позитивного результату. Іноді до суміші вищезазначених рослин додають шишки хмелю.
• Коньяк, цибульний сік і корінь лопуха
Змішайте 10 г коньяку, 40 г профільтрованого соку цибулі і 50 г відвару коренів лопуха (готується в співвідношенні 1:10). Отриману суміш втирайте в шкіру голови, обв’язавши її рушником, а через 2 години промийте волосся. Процедуру повторюйте щодня.
• Медове обгортання
Можна також нанести на мокре волосся мед, потім обернути голову спеціальною шапочкою і рушником, створивши ефект «бані». Через 20 хвилин промийте волосся теплою водою.
7. Догляд за тілом
Улюблена релаксуюча процедура – масаж. Застосовуйте ефірні масла. Візьміть базове, скажімо, персикове, або масло виноградних кісточок і змішайте з ефірними. Знайте, що під час масажу і прийому ванни ефірні масла повільно вбираються в шкіру і проникають у кровоносну систему.
Застосування аромату для зцілення організму – частина давньої мудрості, яку ми зараз наново відкриваємо для себе. Ефірні олії стимулюють активність і підтримують нашу впевненість у собі, дослідами також доведено їх ефективне розслаблюючий вплив, допомогу в знятті стресу і зниження кров’яного тиску.
Нова звичка – прагнення до краси принесе незабаром гідну нагороду. Будьте чарівні цієї золотої осені!