Проблема «снігопаду» на плечах і волоссі знайома не тільки тим, хто не доглядає за своїм волоссям, але і тим, хто витрачає нечувані суми в салонах краси. Від лупи, згідно зі статистикою, страждає кожна п’ята людина. Як же боротися з цією напастю і в чому, все-таки, її причина?
Поява лупи пов’язують із сухою шкірою голови, і це не зовсім вірно. Найчастіше лупа вражає тих, у кого, навпаки, сальні залози працюють занадто активно. Причина виникнення лупи – занадто активна життєдіяльність грибка під назвою Pityrosporum ovale. Він присутній і в нормальній мікрофлорі, а причиною проблем стає, коли для цього створюються певні умови. Які саме це умови?
Головна з них – гіперактивність сальних залоз, до якої призводять стреси, прийом антибіотиків, зниження імунітету, нестача вітамінів, депресія і загострення хронічних захворювань. Тому, вирішивши оголосити війну лупі, в першу чергу, підкоригуйте свій спосіб життя, не забувайте про збалансоване харчування, прийом вітамінів, спорт та відпочинок.
Першим етапом в лікуванні лупи має бути точне визначення Вашого типу волосся, це дуже важливо, інакше можна погіршити ситуацію.
Купувати лікувальний шампунь краще після процедури пілінгу шкіри голови. Слід уважно вивчити інструкцію, тільки потім приступати до застосування засобів.
Як правило, лікування проводиться курсами. Нехтувати цим правилом не слід.
Наносити засіб на волосся краще погладжуючими, а не масажними рухами, після цього засіб витримується на волоссі кілька хвилин, потім його ретельно промивають водою – ось тут доречним буде масаж шкіри голови: кровообіг покращиться, а лікувальний ефект виявиться раніше.
Слід звернути увагу на склад лікувальних шампунів і засобів:
Октопірод, дисульфід селену і саліцилова кислота допомагають видалити лупу, перешкоджають її виникненню, але з шкірним грибком впоратися не допоможуть.
Сірка і дьоготь видаляють і відлущують клітини, тому їх краще застосовувати на початку лікування.
Клімбазол, піритіон цинку і кетоконазол допомагають ліквідовувати наслідки життєдіяльності грибка.
Найефективнішою речовиною в боротьбі з лупою вважається циклопирокс, він має ще й протизапальну дію.
Як відомо, найкращим лікуванням, щоб то не було, є профілактика. Тому раз на два тижні, але ні в якому разі не частіше, можна застосовувати профілактичні шампуні.
Якщо Вам вже одного разу вдалося позбутися від лупи, щоб вона не з’явилася знову, зверніть увагу на такі фактори ризику:
• Краще не користуватися шампунями, регулюючими мікрофлору шкіри голови, рН повинен бути нейтральним;
• Головні убори завжди повинні бути чистими і свіжими;
• Уникайте стресів, алкоголю і гострої їжі під час лікування від лупи;
• Курсами приймайте вітаміни групи В і вітамін А (якщо їх не вистачає, результату не дасть жодне лікування від лупи);
• Жирне волосся краще не перевантажувати засобами для укладання, а для сухого використовувати щільні креми й віск.
Якщо самостійні спроби вилікуватися від лупи не ефективні, зверніться до лікаря-дерматолога або трихолога.
Для сайтов я рекомендую хостинг от компании PLASMA Хостинг Украина, которая уже пятый год предоставляет услуги хостинга и регистрации доменных имен на Украине.