Милі веснянки, які активно проявляють себе при регулярній появі сонячного світла, зазвичай сильно засмучують своїх власниць. Але ж за допомогою цих маленьких цяток чутлива шкіра просто захищає себе від ультрафіолету. Тому під час і після курсу вибілювання шкіри не рекомендується з’являтися на сонці без захисних засобів, так як шкіра позбавлена, веснянок, також позбавлена і свого захисту. Відбілюючий курс має тривати не менше 2-3 тижнів, а часом і довше. Процедури повинні бути регулярними, але при цьому найчастіше буває достатньо доступних домашніх засобів.
Натуральні маски для обличчя
• Білок одного яйця збийте до утворення піни. Продовжуючи збивати, додайте поступово 1 чайну ложку лимонного соку. Отриману суміш нанесіть пензликом на обличчя. Коли маска почне підсихати, нанесіть наступний шар. Через 20 хвилин маску змийте теплою, а потім холодною водою. Маска стягує пори, розгладжує і відбілює шкіру.
• Змішайте сік 1 лимона, 1 яєчний білок, чайну ложку цукру і 100 мл води. Накладіть суміш на обличчя на 20-30 хвилин. Застосовуйте маску через день.
• Для виведення пігментних плям і веснянок ви можете використовувати відвар м’якоті дині, роблячи примочки або маски. Поваріть кілька хвилин м’якоть дині в невеликій кількості води, а потім нанесіть на обличчя відвар. Через 15-20 хвилин змийте теплою водою.
• При пігментних плямах рекомендується накладати на обличчя тонкі скибочки огірка. Це засіб відбілює шкіру, а також чудово зволожує її. При нормальній шкірі огірочки тримайте на обличчі до 20 хвилин, а при сухій – до 30 хвилин.
• При появі веснянок ви можете накладати на обличчя не тільки огірок, але і шматочки помідора. Перед процедурою шкіру ретельно очистіть і нанесіть невелику кількість поживного крему. Маску зніміть через 30 хвилин, обличчя протріть ватяним тампоном, змоченим у прохолодному молоці.
• На пігментні плями накладайте скибочки лимона, попередньо змастивши шкіру жирним кремом. Лимон тримайте на обличчі не більше 10 хвилин.
• Змішайте 1 столову ложку петрушки і 1 столову ложку меду. Гарненько перемішайте компоненти і нанесіть на обличчя на 45 хвилин.
• Візьміть по 2 столові ложки подрібненого листя петрушки, меду і лимонного соку, все ретельно розмішайте і нанесіть на обличчя на 15 хвилин.
• Сік петрушки змішайте з молоком чи кисляком (її краще використовувати при жирній шкірі), або зі сметаною (її застосовують при сухій шкірі), змастіть цією сумішшю обличчя, а через 15 хвилин сполосніть водою кімнатної температури.
• М’якоть кавуна розітріть, отриману кашку нанесіть на обличчя на 10-15 хвилин. Суху шкіру перед нанесенням маски протріть рослинним маслом і зверху зробіть компрес на 5-6 хвилин. Для компресу змочіть рушник у гарячій воді, в яку додайте соду з розрахунку 1 чайна ложка на 1 л води, і прикладіть його до обличчя. Маску змийте водою кімнатної температури, на шкіру нанесіть живильний крем.
• Дві чайні ложки сиру змішайте з чайною ложкою сметани, ретельно розмішайте і додайте 10-12 крапель перекису водню (2-3%). Маску нанесіть на попередньо очищену шкіру обличчя на 30 хвилин. Потім змийте водою.
• Візьміть в рівних кількостях сир, оливкову олію, молоко і морквяний сік. Гарненько перемішайте, збийте і нанесіть товстим шаром на 10-15 хвилин. Щоб маска краще подіяла, приляжте і розслабте м’язи обличчя. Майте на увазі, що маски із вмістом сиру особливо гарні для сухої шкіри, тому що вони мають поживним і зволожуючу дію.
• Півсклянки очищеного мигдалю залийте склянкою окропу і через 3-5 хвилин, зливши воду, пропустіть через м’ясорубку мигдаль. В отриману кашку додайте сік половини лимона і 1 столову ложку кип’яченої води, все розітріть. Маску нанесіть на 30 хвилин, потім змийте. Маски робіть по 2 рази на тиждень протягом 4-5 місяців.
Натуральні лосьйони для обличчя
• Для протирання обличчя при ластовинні та пігментних плямах приготуйте настоянку свіжої подрібненої огіркової шкірки, яку залийте горілкою і дайте настоятися до появи зеленого кольору. Для сухої шкіри настойку розбавте кип’яченою водою і на кожні 100 мл додайте по 1 столовій ложці гліцерину.
• Ватним тампоном, змоченим в соку грейпфрута, щодня вранці і ввечері протирайте обличчя при пігментних плямах.
• Свіжий сік хрону розведіть у рівних співвідношеннях з водою. Отриманою рідиною умивайтеся і протирайте обличчя.
• Стиглу айву натріть на дрібній тертці, відіжміть сік. Ваткою, змоченою в соку, протирайте обличчя.
• Добре знебарвлює пігментні плями на обличчі при жирній і нормальній шкірі сік ріпчастої цибулі. Для цього вранці і ввечері протирайте обличчя ватним тампоном, змоченим цибульним соком, або просто розрізаний свіжої цибулиною. Потім змащуйте шкіру сметаною і через 10 хвилин обполіскуйте теплою водою.
• Десертну ложку столового оцту (але не оцтової есенції!) змішайте з такою ж кількістю лимонного соку і десертною ложкою води. Ретельно перемішайте всі компоненти і перелийте лосьйон в скляну закритий посуд. Протирайте обличчя лосьйоном вранці і ввечері. Якщо шкіра суха, то додайте в суміш трохи гліцерину.
• Лимон з цедрою натріть на дрібній тертці й залийте склянкою горілки. Через 10 днів лосьйон буде готовий. Обмочуйте лосьйоном пігментні плями і ластовиння.
• Веснянки посвітліють, якщо ви будете регулярно, з ранньої весни до пізньої осені, протирати їх кефіром або кислим молоком, але тільки обов’язково свіжим, щоб не виникло подразнення. Молочна кислота відлущує роговий шар надшкіри, тобто виробляє відбілюючий дію. Кефір або кисле молоко залишайте на шкірі на 20 хвилин.
• Кожен день протирайте шкіру внутрішньою стороною шкірки кавуна, дині, лимона, грейпфрута, апельсина, мандарина.
• Добре протирати нормальну шкіру суничною водою. Для її приготування залийте чашку свіжої суниці горілкою і настоюйте 30 днів, після чого процідіть і використовуйте для протирання обличчя, перед вживанням розводивши отриману суничну настоянку водою в співвідношенні 1:1.
• 1,5 чайної ложки солі розчиніть в 1 літрі кип’яченої води. Протирайте обличчя вранці і ввечері.
• Використовуйте для вмивання неміцний зелений чай, у який при можливості додавайте сік лимона.
Трави для відбілювання шкіри
• Дрібно нарізані стебла кульбаби залийте гарячою водою, а коли вода охолоне, настій процідіть. Лосьйоном умивайте обличчя вранці для знебарвлення ластовиння.
• 1 столову ложку листя кульбаби залийте 200 мл води, прокип’ятіть 10 хвилин, охолодіть, потім процідіть.
• 1 склянку сухих подрібнених коренів кульбаби залийте 1 л киплячої води, прокип’ятіть на слабкому вогні 15 хвилин, потім дайте настоятися 1-2 години і процідити. Отриманим відваром умивайте обличчя (через 3-5 процедур відвар закінчиться, і тоді приготуйте новий) при ластовинні та пігментних плямах.
• Пучок петрушки дрібно наріжте, залийте 1 л окропу, дайте настоятися 1-3 години, процідіть. Охолодженим настоєм протирайте обличчя при ластовинні та пігментних плямах 1 -2 рази на день.
• 1 чайну ложку подрібнених в порошок коріння і листя любистку лікарського залийте 200 мл води, дайте настоятися 1 годину, прокип’ятіть 10 хвилин. Ватним тампоном, змоченим у відварі, протирайте пігментні плями 2 рази на день протягом 2 тижнів.
• Приготуйте настій липового цвіту, заливши 1 столову ложку сировини 1 склянкою окропу. Дайте настоятися 20 хвилин, потім додайте в настій 1 чайну ложку меду, остудіть. Змастіть обличчя і шию і через 15 хвилин змийте теплою водою. Процедуру повторіть на наступний день.
Профілактика і маскування веснянок
• Веснянки є захисною реакцією вашої шкіри, яка дуже чутлива до сонця. Тому будь-які заходи з виведення веснянок будуть малоефективні, якщо ви не будете захищатися від сонячних променів. Носіть широкополі капелюхи, користуйтеся косметикою з високим ступенем захисту від ультрафіолетового випромінювання. Сьогодні у продажу можна знайти як зволожуючі і живильні креми і лосьйони для обличчя і тіла, так і декоративну косметику з високим UV-фільтром (бажано, щоб ступінь захисту був не нижче 25).
• Якщо виступила невелика кількість веснянок або вони слабо забарвлені, то цілком достатньо вранці і ввечері протирати шкіру відбілюючими соками фруктів, овочів або трав. Вам буде зручніше робити це перед нанесенням живильного крему. Протерши шкіру соком грейпфрута або кислої капусти, на ще вологу шкіру нанесіть крем. Повторюйте це кожен день.
• Якщо веснянки погано виводяться, то щодня протирайте шкіру чайною заваркою або соком моркви. Ці засоби роблять шкіру більш темною, і ластовиння стає менш помітними.
• У профілактичних цілях дієтологи радять збільшити в своєму раціоні кількість продуктів з підвищеним вмістом вітамінів С і PP. Якщо вітамін С можна добути з сирих овочів і фруктів, зелені і ягід, то вітамін РР (нікотинова кислота) міститься в хлібі грубого помелу, рибі, горіхах, овочах, індичці, м’ясі, сушених грибах (особливо в білих). Якщо немає можливості отримувати ці вітаміни у достатній кількості з натуральними продуктами, ви можете приймати їх у таблетках протягом 2-3 тижнів. Але після кожного курсу обов’язково робіть тижневу перерву. Всього проведіть два-три курси.
• Дають свої поради і візажисти. Не перестарайтеся з товщиною тонального крему або пудри. Краси це не додасть, але зробить вас років на п’ять старшою. Нанесіть на обличчя прозорий або не дуже темний тональник, або скористайтеся пудрою теракотового кольору. Ретельно проробіть очі за допомогою темної туші і зелених або синіх тіней. На губи нанесіть червону помаду, але ні в якому разі не коричневу. Коричневих відтінків не повинні мати також рум’яна і тіні. На щоки наносьте рум’яна кольору «червоний корал» або просто користуйтеся м’якими рожевими відтінками.
Самым ответственным и счастливым днем для молодой девушки считается свадьба, поэтому до етого дня нужно готовиться заранее тщательно и ответственно, чтобы навсегда сохранить приятные и теплые воспоминания о незабываемом дне.
{ 2 comments… читати їх нижче або додати один }
в мене червоні плями на всі щоки як мені їх позбутися
ирина, я перенесла ваше запитання на іншу сторінку http://www.kralya.org.ua/zapytaj-u-kosmetoloha