Ефірні масла мають складний склад, до якого може входити до 500 компонентів. Основою ж є терпени, до яких в подальшому приєднуються інші компоненти. Масла допомагають підвищити клітинну проникність, збільшити здатність клітин до поділу. Завдяки таким функціям, шкіра, незважаючи на вік, залишається здоровою. Молодість допомагають продовжити антиоксидантні властивості ефірних масел, також вони ефективно впливають на серцево-судинну систему, регулюють ліпідний обмін, сприятливо впливають на гормональну активність.
Метод терапії, при якому використовуються ефірні масла, називається ароматерапія. І для того щоб правильно вибрати ефірне масло, потрібно керуватися певними критеріями.
Слід знати, що натуральне ефірне масло відрізняється рівним, спокійним, ясним ароматом. Людині, яка збирається скористатися маслом, обов’язково повинен бути “до душі” його запах.
Перед застосуванням слід провести тест на виявлення алергічних реакцій. Проводиться він у такий спосіб: крапельку ефірного масла (обов’язково 2%) нанести на ліктьову ямку, передпліччя або за вухо. Якщо через 12 годин не виникло відповідної реакції, то масло можна використовувати.
Повинне дотримуватися дозування ефірних масел. Наприклад, для дітей і літніх людей доза буде набагато менше, ніж для дорослої людини. Дізнатися рекомендовану кількість для застосування можна в інструкції, яка додається до ефірного масла.
Небезпечно наносити на шкіру нерозведене ефірне масло, це призведе до несприятливих наслідків: подразнення шкіри або опік. Особливо цей момент стосується масел кориці, гвоздики, шавлії, чебрецю, мускатного горіха та інших масел, що володіють сильною дією. Виняток становлять ранозагоювальні масла: ладан, сандал, лаванда, чайне дерево та інші.
Фотосенсибілізуючі масла, а саме цитрусові, під дією ультрафіолетових променів викликають роздратування, а також пігментація шкіри стає нерівною. Тому використовувати їх треба за 4-5 годин до зустрічі із сонцем.
Зберігаються ефірні масла в темному і прохолодному місці, в герметичних баночках з темного скла.
І ще кілька обов’язкових правил, які треба враховувати, застосовуючи ефірне масло:
- Ефірні масла вогненебезпечні;
- При попаданні масла в очі, останні необхідно промити рослинним маслом, а не водою;
- Якщо масло пролилося, то поверхню треба відразу ж протерти, так як кожне масло діє на людей по-різному.