Кабачок (латинська назва Cucurbita pepo) ─ це овоч, один з різновидів гарбуза, який має довгасту форму зеленого або жовтого кольору. Країна походження ─ Америка. В Європу потрапив у XVI столітті. Спочатку вирощувався в ботанічних садах. Сьогодні без кабачка дуже важко уявити собі нашу кухню. Це цінний і корисний продукт. Кабачок містить мікроелементи (калій, кальцій, залізо, магній), що особливо корисно для серця, печінки і мозку. Він дуже хороший очищувач і регулятор, містить пектини, нормалізує водно-сольовий обмін в організмі, виводить радіонукліди. Кабачок ─ це прекрасний дієтичний продукт і натуральний косметолог. Кабачки вживають у різному вигляді: їх тушкують, смажать, консервують. Особливо смачною є кабачкова ікра.
Кабачкова ікра без моркви: необхідні інгредієнти і пристосування
Кабачкова ікра проста у своєму приготуванні і одночасно дуже смачна. Для того щоб зробити ікру, нам знадобиться зовсім небагато інгредієнтів, які часто завжди присутні на кухні кожної господині. Якщо розрахувати рецепт приблизно на 4 порції, то склад продуктів буде виглядати так:
Кабачок – 4 шт.;
Цибуля – 3 шт.;
Помідори – 2 шт.;
Олія соняшникова – 100 г;
Часник – 3 часточки;
Оцет – 1 чайна ложка;
Сіль, перець – за смаком.
Що стосується кухонних пристосувань, то для приготування кабачкової ікри нам знадобиться: дошка і ніж для нарізання, казан для гасіння, ложка або лопатка для помішування, салатниця для готового блюда.
Інструкція по приготуванню кабачкової ікри.
1. Підготовлені кабачки помити, очистити від шкірки і нарізати дрібними часточками.
2. Нарізати кубиками цибулю.
3. Нарізані кабачки і цибулю укласти в казан, накрити кришкою і поставити на вогонь. Кришку не знімати до тих пір, поки кабачки і цибуля не пустять сік.
4. Зняти кришку і дати можливість всієї рідини википіти.
5. Додати масло, щоб цибуля зарум’яниться.
6. Долити трохи води (можна 2 рази).
7. Гасити, весь час помішуючи. Готова ікра повинна бути густою і золотистого кольору.
Готову ікру перекладають в окрему миску, щоб остудити, додають дрібно нарізаний часник, оцет, солять і перчать. Перемішують і перекладають в чисту салатницю. Зверху прикрашають помідорами.
Є багато різних рецептів по приготуванню кабачкової ікри. Всі вони мають однаковий склад інгредієнтів, але можуть відрізнятися в описі самого процесу роботи. Ось приклад ще одного рецепта ікри з кабачків.
Кабачки, помідори і цибулю нарізують кубиками і розкладають у три різні миски. На сковороді на оливковій олії і на повільному вогні обсмажую кабачки до м’якості. На іншій сковороді смажать цибулю, додають помідори, тушкують протягом 15 хвилин. Потім всі компоненти перемішують, солять, перчать, додають часник і ще протягом 30 хвилин гасять на слабкому вогні. Подають у гарячому або холодному вигляді.
Виходячи з усього сказаного, можна тільки додати, що кабачок ─ це не простий овоч, а овоч, який піклується про здоров’я кожного.