Навчитися смачно готувати під силу практично будь-якій людині. А якщо знати і застосовувати кухарські хитрощі, які кожна господиня збирає роками, то можна перетворитися на справжнього кулінара.
1. Перед тим, як формувати котлети, фаршу слід дати «відпочити» хвилин 15, поставивши його в холодильник.
2. Найсмачніші котлети виходять зі змішаного фаршу, наприклад, телятина + індичка + свинина або сало + курка + яловичина.
3. Замість розмочених білих сухарів в фарш можна класти варену картоплю (її краще варити «у мундирі»).
4. Фрикадельки вийдуть набагато смачніші, якщо в фарш додати 2 великих ложки дрібно нарізаної зелені (вибирайте за власним смаком). Підійдуть рукола, кінза, базилік, петрушка або селера. Також в фарш можна додати трохи сиру.
5. Якщо в готову котлетну масу ввести пару ложок майонезу, то ваші котлети вийдуть набагато соковитіші і пишніші.
6. Використовуючи жирні сорти майонезу для обмазування птиці, м’яса або риби, призначених для запікання, ви гарантовано отримаєте золотисту і красиву скориночку на готовому виробі.
7. Перед відправленням в духовку на випічку пиріжки слід змастити сумішшю збитого в піну білка і майонезу. Тоді вони вийдуть рум’яними і яскравими.
8. Щоб ваш омлет вийшов пишнішим, додайте до яєць стільки столових ложок мінеральної сильногазованої води, зі скількох яєць ви його готуєте.
9. Готуючи будь-які страви з сиру (сирники, запіканка, торт, паску), пропускайте його через м’ясорубку або протирайте крізь сито. Тоді готові вироби будуть мати більш ніжні консистенцію і смак.
10. Сирну начинку для вареників перед використанням слід потримати на холоді близько 2 годин.
11. Додавши в рибний бульйон під час приготування лушпиння цибулі, ви значно поліпшите колірні і смакові якості готового блюда.
12. Рибу або м’ясо, призначені для варіння бульйону, слід мити безпосередньо перед початком готування, інакше частина солей, а також білка, перейде в воду, в якій вони перебували.
13. Перед початком варіння м’ясо бажано на кілька хвилин опустити в окріп, після цього промити в холодній воді, змивши пінні пластівці, а потім занурити в холодну воду і готувати.
14. Щоб отримати соковитий біфштекс, його слід солити в самому кінці смаження, так як сіль вбирає в себе м’ясний сік.
15. Для пом’якшення жорсткого м’яса його рекомендується кілька годин (а краще цілу ніч) промариновать. В якості маринаду можна використовувати майонез, кисле молоко, хлібний квас, буряковий або томатний розсіл, гірчицю, мінеральну воду.
16. Приготовлена на пару риба виходить набагато смачніша і корисніша, ніж зварена, так як в ній зберігається більше поживних речовин.
17. Додавайте в котлетну масу окремо жовток і тільки потім збитий білок, акуратно вимішуючи руками знизу вгору. Котлети будуть набагато пишніші.
18. Якщо в борщ або суп додати трохи гарбуза, то всі смакові якості вхідних в нього інгредієнтів посиляться, завдяки додатковій солодощі.
19. Спробуйте для випічки замість лимонної цедри використовувати апельсинову, вона набагато менше гірчить. Для того, щоб її легко натерти на тертці, попередньо заморозьте апельсинові шкурки.
20. Гарбузову кашу можна варити не тільки з пшоном і рисом, а й з манкою або вівсянкою. Така каша готується набагато швидше.
21. Щоб плов вийшов смачнішим, замочіть попередньо рис в солоній воді.
22. В морозильнику зручно тримати банку з дрібно нарізаною зеленню, не обов’язково одного сорту, можна зробити мікс. Тоді у вас круглий рік під рукою готова приправа для будь-яких гарячих блюд. До того ж заморожена зелень майже повністю зберігає всі свої корисні властивості.