Правильність догляду за зубами передбачає виконання гігієнічних заходів, про які всі знають, – це чищення зубів за допомогою щітки і пасти, знезараження порожнини рота бальзамами та іншими полосканнями, очищення зубною ниткою міжзубного простору.
Але знати про це недостатньо, потрібно здійснювати догляд за порожниною рота, в тому числі і за зубами, за правилами. Їх не так багато, але виконання їх стане запорукою здоров’я і спокою про стан зубів.
Правила догляду за зубами:
- Регулярно чистити зуби вранці і ввечері, використовуючи щітку середньої жорсткості і зубну пасту за рекомендацією стоматолога. Це дуже важливий момент – підбір щітки і пасти, тут обов’язково потрібно порадитися з лікарем. Індивідуальні особливості емалі зубів, стан ясен, наявність нальоту на зубах можуть бути причиною того, що стоматолог призначить вам не тільки користування певною пастою, але і лікування зубів.
- Полоскати рот, в тому числі і зуби, потрібно якомога частіше, а не тільки тоді, коли ви вранці та ввечері чистите зуби. Це необхідно для того, щоб позбавлятися від залишків їжі після обіду. В ідеалі потрібно користуватися спеціальними ополіскувачами, але якщо їх не виявилося під рукою, то можна використовувати просто воду.
- Також регулярно після кожного прийому їжі потрібно користуватися зубною ниткою. Загнивання їжі в міжзубному просторі є причиною захворювання зубів та інфекцій в порожнині рота, які можуть перейти на інші органи шлунково-кишкового тракту.
- Якщо вам довелося приймати їжу в дорозі і пополоскали рот немає можливості, скористайтеся жувальною гумкою або зубочисткою. Цей спосіб теж робить гігієнічний вплив.
Техніка чищення зубів
Існують правила техніки користування зубною щіткою і пастою, про які теж необхідно знати кожному. Серед них такі:
- Нижню щелепу починають чистити із зовнішнього боку зубного ряду обертальними рухами у бік ріжучої поверхні зубів, таким же чином чиститься поверхня внутрішньої сторони від язика;
- Ріжучу частину зубів потрібно чистити, ставлячи щітку щетиною на зуби і роблячи зворотно-поступальні рухи.
- Верхню щелепу чистять за тими ж правилами, що і нижню, потім по зімкнутим зубах робиться кілька рухів для масажу ясен;
- Завершує процес чищення язика, для цього робиться щіткою 3-4 руху від основи язика до кінчика.
З приводу рухів потрібно попередити, що вони не повинні бути сильними, щоб не руйнувати емаль, вони не повинні бути поперечними, це теж негативно позначається на емалі, рухати щіткою необхідно в однаковому ритмі і кожного разу в однаковій послідовності. Крім того, потрібно пам’ятати, що надлишок пасти може нашкодити зубам, тому не потрібно використовувати її занадто багато.
Зубну щітку необхідно міняти кожні три місяці, стоматолога відвідувати регулярно і при необхідності проводити лікування зубів, що не запускаючи захворювання.