Як ви вважаєте, що найважливіше в зовнішності сучасної жінки? Що змушує зупиняти на ній свій погляд представників чоловічої статі? Хтось відповість: «Очі ». Інший заперечить: «Фігура ». Наступний відчайдушно запротестує: «Чарівність і жіночність! ». А я не стану сперечатися ні з ким зі своїх опонентів, більше того, погоджуся з усіма, але від себе додам, що краси будь-якій жінці додає здорове, блискуче, доглянуте волосся. Воно стає дорогою рамою для прекрасної картини.
На жаль, не кожну з нас природа нагородила сильним і здоровимволоссям. Далеко не всім достатньо провести щіткою по волоссю, і воно перетворюються на прекрасний шовк, який розсипався по плечах.
Багатьом з нас доведеться чимало потрудитися, щоб зробити своє волосся по-справжньому прекрасним. Спочатку визначте, до якого типу воно відноситься. Це необхідно для того, щоб визначити, як саме потрібно доглядати за вашим волоссям. Важливо правильно мити голову. Як часто це потрібно робити? Тут все залежить від жирності шкіри. Вода повинна бути не холодною і не гарячою, приблизно 50-55 °С. Неодмінна умова – вода повинна бути м’якою. Пом’якшити жорстку воду можна, додавши в неї харчову соду (1ч.л. на 2л води).
Особливо ретельного догляду вимагає жирна шкіра голови. Дуже швидко волосся стає жирним і має вельми неохайний вигляд. Шкіра стане сухішою, якщо обполіскувати голову настоєм мати-й -мачухи, подорожника, кропиви, дубової кори або звіробою. Приготуйте з суміші цих трав або однієї з них такий відвар: п’ять столових ложок суміші трав залийте 0,5 л води і дайте настоятися півгодини, процідіть. Протягом двох місяців необхідно мити волосся тільки відваром з дубової кори через 2 дні на третій (три столові ложки сухої дубової кори прокип’ятіть 15 хвилин в літрі питної води).
Потім, для закріплення отриманого ефекту, потрібно проводити профілактичне лікування, тобто після кожного миття обполіскувати волосся таким складом: ложку розмарину і ложку медичної ромашки залити склянки горілки. Перелити настій в пляшечку з темного скла і дати настоятися два тижні, при цьому, не забуваючи струшувати її щодня. Потім склад потрібно процідити, перелити в інший посуд, закрити щільно кришкою. Два рази на тиждень за допомогою маленької м’якої щітки наносити склад на волосся.
А темному волоссю більше підійде ополіскування таким складом: жменю татарника і жменю хмелю прокип’ятити 20 хв. в літрі води, процідити, остудити і обполіскувати після миття.
Власницям сухого, ламкого, посіченого волосся слід подбати про живлення шкіри голови. Для цього рекомендуємо перед кожним миттям втирати в шкіру суміш з касторової олії і спирту, підігріту до 38-40 °С. Ретельно накрити волосся поліетиленом. Через дві години маску слід змити теплою водою зі спеціальним шампунем для сухого волосся і обполоснути великою кількістю води. Сушити таке волосся бажано природним шляхом, як можна рідше вдаючись до допомоги фена.
Добре живить слабке, рідке волосся така маска: необхідно взяти чайну ложку будь-якої рослинної олії (реп’яхової, оливкового, соняшникового і т.п.), змішати з двома чайними ложками шампуню для сухого волосся і додати до цієї суміші сік однієї, середніх розмірів, цибулини. Ретельно нанести цей склад на шкіру голови. Накрити волосся поліетиленом, обернути рушником, залишивши маску на пару годин. Потім змити її звичайним способом.
Якщо ви вважаєте, що ваше волосся недостатньо швидко росте, спробуйте обполіскувати його таким складом: листя берези (1ст ложка ) залити 300мл окропу і залишити на дві години. Настій процідити і втирати в шкіру після миття голови масажними рухами.
Може допомогти і такий спосіб: проваріть в 0,5 л води протягом 10 хвилин 1ст ложку листя плюща. Процідіть, ватку намочіть у цьому розчині, і втирайте в шкіру голови протягом одного місяця кожен вечір.
Доглядайте за своїм волоссям, живіть його, правильно мийте і сушіть і не сумнівайтеся – через дуже нетривалий час ваше волосся стане радувати вас своєю силою, здоров’ям, блиском і красою.